آیت الله سید احمد میرعمادی 10 آبان ماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا بهترین گفتار و بهترین رفتار است. امام علی(ع) می فرماید «ای مردم بدانید من دوستی بهتر از کنترل زبان و لباسی زیباتر از تقوا و مالی ارزنده تر از قناعت و میانه روی و احسانی برتر از نیکویی به مردم سراغ ندارم؛ پس تقوا داشته باشید و به مردم خدمت کنید».

وی تصریح کرد: تقوا ارتباط انسان را با خدا قوی می کند و خدمت به مردم هم ارتباط انسان را با مردم قوی می کند.

در ماه  «ربیع الاول» ذخایر برکات خداوند بر مردم فرستاده شد

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه «ربیع الاول» بهار ماه های سال است، در این ماه ذخایر برکات خداوند بر مردم فرستاده شد، در این ماه پیامبر عظیم الشان اسلام به دنیا آمد که نوری بالاتر از رسول اکرم نداریم، ذخیره ای بالاتر از امام زمان نداریم و این ماه آغاز امامت امام زمان(عج) است، یادآور شد: هشتم ماه ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) است، در میان امامان امام حسن عسکری(ع) کوتاه ترین دوران امامت و بیشترین دوران حبس و زندان را داشت، دوران امامت ایشان ۶ سال بود و دوران حبس و زندان ایشان ۱۵ سال بود.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری(ع) ۱۵ سال را در سامرا در زندان گذرانده است، ایشان تنها امامی است که به حج مشرف نشده است لذا برخی که به حج مشرف می شوند به نیابت از امام حسن عسکری مُحرم می شوند و ثوابش را به آن حضرت تقدیم می کنند.

دو اقدام مهم امام حسن عسکری(ع)

وی افزود: نکته ای که برای ما درس است، آن است که امام حسن عسکری سعی کرد زمینه را برای غیبت امام زمان(عج) فراهم کند، آماده سازی مردم برای ورود به مرحله غیبت امام زمان را انجام دادند که کار مهمی بوده است. کار دیگری که انجام دادند پایه ریزی نظریه ولایت فقیه بوده است. وقتی از حضرت سوال کردند، ایشان فرمودند به فقهایی که خصوصیت های لازم را دارند مراجعه کنید.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه از زمان شروع غیبت کبری تا امروز فقها ولایت داشتند و امروز ولایت امر مسلمین به دست رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای است، این سلسله ولایت فقیه را امام حسن عسکری(ع) پایه گذاری کردند، گفت: نهم ربیع الاول آغاز امامت امام زمان(عج) است؛ انتظار بالاترین عبادت است و انتظار یعنی آمادگی برای ظهور امام زمان(عج)؛ باید برای ظهور امام زمان تلاش کنیم، انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور امام زمان بوده است و به برکت انقلاب اسلامی ایران هم امام زمان به دنیا معرفی شد و هم دنیا متوجه حکومت امام زمان شده است.

مشخصه اصلی انقلاب اسلامی انتظار فرج امام زمان(عج) است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دنیا تشنه عدالت است و از ظلم و ستم به ستوه آمده است، تصریح کرد: مشخصه اصلی انقلاب اسلامی انتظار فرج امام زمان(عج) است، مخصوصا در گام دوم انقلاب و چهل سالگی دوم انقلاب رهبر فرزانه انقلاب فرمودند که ما باید خودمان را برای ظهور ولایت عظمی آماده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ایجاد تمدن نوین اسلامی که جهانی است باید تلاش کنیم، وظیفه امروز ما وظیفه بسیار سنگینی است، افزود: باید ارتباط خود را با امام زمان و نایب امام زمان تقویت کنیم، راه ولایت صراط مستقیم است، راه ولایت راه بندگی و عزت و افتخار است. اگر امروز ما می بینیم که رهبر عظیم الشان اسلام با قدرت و هیبت و مدیریت الهی این حرکت عظیم را در دنیا به وجود آورده است، این شعاعی از آن ولایت عظمی است.

استکبار ستیزی یکی از شاخصه های اصلی انقلاب اسلامی ایران است

امام جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: در این روز سه مناسبت داریم، اول روز تبعید حضرت امام به ترکیه در سال ۱۳۴۳، دوم روز کشتار دانش آموزان در رزمان رژیم شاهنشاهی در سال ۱۳۵۷ و سوم روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸ است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این سه مناسبت یک وجه مشترک دارند و آن استکبار ستیزی است، تصریح کرد: استکبار ستیزی هم یکی از شاخصه های اصلی انقلاب اسلامی ایران است، در این ۴۰ سال انقلاب اسلامی ایران قوی تر، مستحکم تر و گسترده تر شد اما آمریکا ضعیف تر، ذلیل تر و خوارتر شد.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا هیبت پوشالی آمریکا را در اوج ابرقدرتی شکست

وی با تاکید بر اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا هیبت پوشالی آمریکا را در اوج ابرقدرتی شکست، افزود: این حادثه تسخیر لانه جاسوسی یک پیامی به دنیا داشت که سفارت خانه های آمریکا در دنیا مرکز جاسوسی است نه مرکز سیاسی و دیپلماسی، برای اولین بار در ایران اسلامی این پیام به دنیا مخابره شد و بعدا دیدیم در ونزوئلا، نیجریه، سوریه و... آمریکا رسوا شد چون مرکز جاسوسی بوده است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آمریکا در این ۴۰ سال بیشترین هزینه را علیه انقلاب اسلامی کرد و بیشترین ضرر را دید، آمریکا تهاجم سنگینی علیه انقلاب اسلامی انجام داد و شکست سنگینی هم خورد، اظهار داشت: امروز شاهد افول آمریکا در دنیا هستیم.  

هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش برای دل بستگان به آمریکا درس عبرت است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز رئیس جمهور آمریکا مورد تمسخر دنیاست و رسانه ها هر روز ترامپ را مسخره می کنند، علتش این است که امروز عصر رویارویی انقلاب اسلامی ایران با استکبار جهانی است، تصریح کرد: مطمئن باشید انقلاب اسلامی ایران با قدرت و با عظمت و عزت به راه خود ادامه می دهد تا به دست صاحب اصلیش برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در این هفته خبر هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش را شنیدید؛ این موضوع برای دل بستگان به آمریکا درس عبرت است، گفت: گروه های تروریستی مثل القاعده، النصره و داعش را خود آمریکایی ها به وجود آوردند و زمانی که تاریخ مصرفشان تمام شد خود آمریکایی ها آن ها را به هلاکت رساندند.  

استکبار و ظلم و غرب هیچگاه برای منافع ملت ها کار نکردند

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه آمریکا گروه داعشی را در جنوب و غرب ایران به وجود آورد تا انقلاب را از بین ببرد، ابوبکر را آمریکایی ها حمایت کردند اما خودشان هم آن را به هلاکت رساندند، تصریح کرد: این درس است برای کسانی که امید به آمریکا دارند، آمریکا دنبال منافع خودش است، رسما رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد حضورشان در سوریه برای این است که نفت آن ها را ببرند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه باید توجه کنیم که استکبار و ظلم و غرب هیچگاه برای منافع ملت ها کار نکردند، بدانید که هرگز آن ها نمی آیند مشکل ما را حل کنند، افزود: مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی از ایران حل نخواهد کرد. ما مشکلات داخلی خودمان را باید خودمان حل کنیم، مشکلات اقتصادی را با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می توانیم حل کنیم.

وضع شاخص های اقتصادی لرستان مناسب نیست

وی با اشاره به اینکه در همین لرستان می بینید که شاخص های اقتصادی استان مناسب نیست، ما شاهد نرخ بالای تورم در استان هستیم، از آن طرف نرخ پایین سرمایه گذاری را داریم، نرخ بالای بیکاری را داریم، این وضعیت ماست، چه باید کنیم؟ اظهار داشت: مسئولان باید تلاش بیشتری داشته باشند، برنامه اقتصادی ارائه دهند، چه برنامه اقتصادی برای استان درنظر گرفته ایم؟ چقدر از توانمندی ها و ظرفیت های انسانی، سرمایه ها و منابع طبیعی استفاده می کنیم؟ باید سر و سامان دهیم به مسائل اقتصادی مردم و این امکان پذیر نیست مگر اینکه به خودمان تکیه کنیم و با توکل بر خدا بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار