حجت الاسلام و المسلمین 'سیداحمد میرعمادی' عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان افزود: واقعه غدیر موجب حفظ و صیانت از اسلام ناب شد و اگر این حادثه نبود به طور یقین امروز اثری از دین اسلام نیز وجود نداشت.

وی اظهار داشت: دشمنان در آن زمان همه امیدشان را به واقعه غدیر متمركز كرده بوده كه تا با رحلت پیامبر اكرم(ص) اسلام به نقطه پایان خویش برسد.

ایشان تصریح كرد: اما امامت امیرالمومنین (ع) موجب یاس و ناامیدی دشمنان اسلام شد و امروز نیز به واسطه واقعه ارزشمند غدیر، اسلام ناب در سطح گسترده ای از جهان وسعت یافته است.

امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: با توجه به اینكه اسلام اهتمام ویژه ای بر مساله امامت و ولایت دارد و حساسیت اسلام و مكتب اهل بیت (ع) نیز دراین زمینه كاملا مشهود است به نحوی كه هیچ موضوعی تا این حد مورد توجه و حساسیت ائمه اطهار نبوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان در ادامه با تشریح برخی از مسئولیتها و رسالت های امامت و رهبری، گفت: مساله امامت و ولایت مساله روز و سرنوشت سازی است و وجود امامت در زندگی بشر، آثار و بركات فراوانی دارد.

میرعمادی هدایت، تعلیم و تربیت، تحكیم باورهای دینی و اعتقادی،‌ رشد بینش سیاسی و اجتماعی مردم را از جمله مسئولیت های امامت و رهبری عنوان كرد و افزود: رهبری باید از بدعت و خرافات بدور باشد و امام باید نسبت به سرنوشت امت اسلامی نیز حساس باشد.

وی با اشاره به اینكه رهبر معظم انقلاب اسلامی روی مساله تببین مسئولیت ولایت و رهبری تاكید جدی دارند، گفت: متاسفانه اهل قلم كمتر به این موضوع پرداخته اند كه باید در این راستا بیشتر تلاش شود.

امام جمعه خرم آباد بالا بردن بینش سیاسی جامعه را از دیگر وظایف رهبری عنوان كرد و افزود: همه انحرافات جامعه ناشی از این است كه ما اسلام را از طریق اسلام شناسان واقعی نشناخته ایم.

وی مساله تلاش برای برپا داشتن قسط،‌عدل و مبارزه با ظلم، فساد و تباهی را از دیگر مسئولیت های امات و رهبری بیان كرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز روی این مسایل تاكید جدی دارند.

ایشان در ادامه ترویج فرهنگ غدیر را یك امر واجب دانست و گفت: باید با عمق معارف اسلامی آشنا شویم، نه اسلام سطحی و آمریكایی بلكه اسلام ناب كه از چشمه جوشان اهل بیت برمی آید.

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار