حجت‌الاسلام والمسلمین سيداحمد ميرعمادي یکشنبه 26 دی ماه در ديدار با كاركنان سازمان محيط زيست لرستان اظهار داشت: هدفمند كردن يارانه‌ها به خصوص در بخش انرژي علاوه بر حفظ سرمايه انرژي براي نسل‌هاي آينده عامل مهمي براي حفظ هواي پاك بوده است.

وي افزود: با هدفمند كردن يارانه‌ها مصرف انرژي پايين آمده و جلوي اسراف گرفته شده است.

 حجت‌الاسلام ميرعمادي حفظ محيط زيست را يك امر شرعي و عقلي دانست و تصريح كرد: علاوه بر اينكه سلامت نفس يك واجب عقلي است و از سوي ديگر شرع مقدس نيز برآن صحه گذاشته است، نبايد انسان خود را در معرض هلاكت قرار دهد.

نماينده ولي‌فقيه در لرستان اظهار داشت: سلامت نفس يك اصل اساسي در حيات انساني است.

ایشان ضمن تاكيد بر اهميت محيط زيست گفت: يكي از مسايل بسيار مهم در حفظ محيط زيست مسئله فرهنگ‌سازي و تبيين آن است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي تصريح كرد: مناطق حفاظت شده در لرستان محدود است و ما بايد آن را افزايش دهيم كه براي اين امر نياز به فرهنگ‌سازي درست است.

نماينده ولي فقيه لرستان و امام جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: در لرستان مناطق و محصولات بكري وجود دارد كه حفاظت از آنان وظيفه ماست و بايد برنامه جامع و كاملي براي مناطق حفاظت شده طراحي و ارائه شود.

وی تصريح كرد: حفظ حدود و حريم محيط زيست و جامعه‌اي كه ما در آن زندگي مي‌كنيم امري ضروري است و تعدي و تجاوز نبايد درآن صورت گيرد، كه اين امر به جد تلاش سازمان محيط زيست و همكاري مردم را مي‌طلبد.

پنماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه از تلاش و همكاري مدير كل سازمان محيط زيست لرستان و كاركنان اين اداره نيز تقدير و قدرداني كرد.

در ادامه محمدحسين بازگير مدير كل محيط زيست لرستان گزارشي از روند كار اين اداره در زمينه‌هاي مختلف بيان كرد.

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار