به مناسبت هفته سلامت، كاركنان دانشگاه علوم پزشكی لرستان با نماينده ولی فقيه در استان ديدار كردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در سخنانی با تبريك هفته سلامت، به اهميت بحث سلامت در دين مبين اسلام اشاره كرد و گفت: علی‌رغم اين‌كه سلامت از اهميت بسيار بالايی برخوردار است اما جديت در امر سلامت وجود ندارد و می‌طلبد يك فرهنگ سازی كامل در اين زمينه صورت گيرد.

وی با اشاره به حديثی از امام جعفر صادق(ع) در خصوص سلامت، تصريح كرد: وجود نظام سلامت يكی از افتخارات اسلام است. ميرعمادی ادامه داد: در بسياری از احكام، اخلاقيات و دستورات دينی در اسلام به بحث بهداشت و سلامت پرداخته شده  و اين بيانگر اين مسأله است كه دين اسلام در زمينه سلامت جامع‌نگر بوده است.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: موقعيت جغرافيايی ايران باعث شده كه اين كشور جزء 10 كشور حادثه‌ خيز جهان قرار گيرد كه لازم است جهت پايين آوردن تلافات انسانی، پدافند غيرعامل در مسأله سلامت مدنظر قرار گيرد.

وی با تأكيد بر اين‌كه نبايد اجازه دهيم برخی افراد به خاطر ضعف بنيه مالی نسبت به سلامت و درمان خود بی‌اهميت شوند، تصريح كرد: با توجه به اين‌كه لرستان يك منطقه كوهستانی و عشايری است و در سال دوبار شاهد كوچ عشايراستان هستيم لذا ضرورت دارد تيم‌های بهداشتی، اين عشاير را همراهی كنند

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار