نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد چهارشنبه 30 بهمن ماه در جمع سرمربیان طرح صالحین در مشهد مقدس با بیان اهمیت تربیت دینی و ولایی گفت: هر انسانی برپایه شاکله شخصیتی خود عمل می کند که مهم ترین هدف از طرح صالحین رشد شاکله شخصیتی افراد بر اساس آموزه های دینی و ولایی است.

وی با بیان اینکه شاکله شخصیتی افراد ممکن است مطلوب و نامطلوب باشد خاطر نشان کرد: سرمربی با اخلاص، جدیت و اهتمام خود می تواند در متربی تأثیرگذار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی گفت: برای ایجاد شاکله مطلوب 5 عنصر دخالت دارد که عبارتند از: معرفت و محبت در مسائل اعتقادی، روحیه تعبد و تکلیف گرایی در مقام عمل و مداومت و محافظت بر عمل، توأم بودن علم و حکمت و تعلیم و تربین و همچنین توفیقات و عنایات خداوندی.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران طرح شجره طیبه صالحین از آنان خواست تا با پشتیبانی بهتر و استفاده از نیورهای توانمند و با ایجاد هماهنگی بیشتر بین مجریان و مربیان این طرح، در جهت باروری بیشتر این اقدام ارزشمند و الهی تلاش کنند.

ایشان با اشاره به سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در جمع مسئولان طرح صالحین مبنی بر بالابودن عیار خلوص بسیجیان و پرهیز از آفت هایی همچون تکبر، غرور، وعده های غیرمناسب و آمارسازی خلاف واقع، بر اثرگذاری این طرح اشاره کرد و افزود: ایجاد اعتماد به نفس بیشتر و حضور به موقع در صحنه و بصیرت و آگاهی بیشتر بسیجیان از آثار ارزشمند این طرح می باشد.

وی همچنین بر ضرورت کار تشکیلاتی و تربیت تشکیلاتی اشاره و خاطر نشان کرد: اکنون که دشمن با کار تشکیلاتی هجمه همه جانبه علیه اسلام و انقلاب اسلامی وارد می کند ما نیز باید با کار تشکیلاتی به مقابله با دشمن بپردازیم.

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار