آیت الله سید احمد میرعمادی 28 مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه روح احکام دین امامت است، اظهار داشت: در روایتی از امام موسی کاظم(ع) آمده است که «امام مبین، مفسر و روح احکام الهی است»؛ روح نماز ولایت است، روح روزه ولایت است.  ولایت کلید احکام است.

امام حبل الله است و ما را به خدا می رساند

وی با بیان اینکه این امام است که حبل الله است و ما را به خدا می رساند، تصریح کرد: قرآن کتاب صامت است و امام علی کتاب ناطق است. یک شخصیت معصوم و کاملی باید باشد که قرآن را درست تفسیر و تبیین کند و  در حقیقت ما را به هدفی برساند، آن هدف و حقیقت احکام، امام است.

اولین وظیفه ما تبلیغ غدیر و تبیین جایگاه امامت و ولایت در جامعه است

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه اولین وظیفه ما تبلیغ غدیر و تبیین جایگاه امامت و ولایت در جامعه است، افزود: این را خود پیامبر اکرم فرمود که «تبلیغ غدیر وظیفه عمومی انسان هاست تا روز قیامت».

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه پیام غدیر ولایت مداری، نظام ولایی و خط استمرار نبوت است، یادآور شد: انحراف از امامت باعث گمراهی و هلاکت است همچنانکه در حدیث ثقلین آمده است.

وی ادامه داد: وظیفه اولی که ما داریم حاضر به غایب، نسل پیشین به نسل بعدی، بزرگان به جوانان، جوانان به نوجوانان و معلمان و اساتید به شاگردان خود عظمت غدیر را بازگو کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: رسانه ها، خبرگزاری ها، صدا و سیما باید غدیر را به مردم برسانند، با همان جایگاه و عظمتی که به سرنوشت بشریت منتهی می شود.

آداب و اعمال روز عید غدیر

آیت الله میرعمادی با اشاره به نقش عید غدیر در تحکیم پیوند اجتماعی اظهار داشت: صله رحم، دادن هدیه، همدردی با فقرا، عیادت مریض، دیدار و ملاقات یکدیگر رفتن برای تحکیم پیوند اجتماعی در غدیر است.

وی انجام عبادات و اعمال، روزه گرفتن و خواندن نماز عید غدیر که دو رکعت است را از دیگر آداب عید غدیر دانست و گفت: دعاهایی که در شب و روز عید غدیر وارد شده است و زیارت امیر المومنین(ع) را بخوانیم.

ولایت فقیه جلوه ای از ماجرای غدیر است

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یک جلوه کوچکی از غدیر در ایران اسلامی اتفاق افتاد و چهل سال پر از افتخار داشتیم، اظهار داشت: ولایت فقیه جلوه ای از ماجرای غدیر است.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: در میان هزاران دستاورد عظیم و نقش ولایت فقیه در انقلاب اسلامی، آنچه که همه دنیا بر آن اتفاق نظر دارند این است که ولایت فقیه عزت بخش ملت های مسلمان و ذلیل کننده استکبار جهانی بوده است. امروز استکبار جهانی اینطور ذلیل و خوار شده و التماس می کند بیایید مذاکره کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار