آیت‌الله سیداحمد میرعمادی 24 فروردین ماه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سیل اخیر در لرستان به بسیاری از شهرها به‌ویژه شهرستان پلدختر و معمولان خسارات سنگینی وارد کرد، به‌طوری‌که سیل در ظرف مدت ۴۸ ساعت تمام زندگی مردم را با خود برد و خانه‌ها، لوازم منزل، محصولات، تجهیزات کشاورزی و همه آن‌چه که مردم داشتند را ویران کرد.

خدمت خالصانه روحانیت در امدادرسانی به سیل‌زدگان

وی، افزود: سیلاب زمین‌های کشاورزی را تبدیل به گل‌ولای کرد و هم‌اکنون قابل کشت نیست و خسارات مادی و صدمات روحی و روانی فراوانی به مردم استان لرستان وارد شده‌است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، عنوان کرد: آن‌چه در این حادثه سیل بسیار چشمگیر بوده حضور طلاب جوان جهادی در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل بود، به‌طوری‌که طلاب همراه با نیروهای جهادی با بیل و تجهیزات امدادی گل‌ولای را از منازل مردم پاک‌سازی کرده و امید و لبخند را بر چهره سیل‌زدگان آشکار کردند.

۳۸۰۰ نفر از طلاب و روحانیون در قالب نیروهای امدادی و تبلیغی به سیل زدگان خدمت‌رسانی کردند. آیت الله میرعمادی، بیان کرد: حضور روحانیت در نقاط مختلف سیل‌زده به‌ویژه در پلدختر و معمولان بسیار پررنگ بوده و خدمات خالصانه خوبی ارائه کردند، آن‌ها جلوه‌هایی از همراهی روحانیت با مردم را به نمایش گذاشتند و قریب‌به‌اتفاق مردم اظهار رضایت دارند و این تبلیغ عملی تأثیر فوق‌العاده‌ای در مردم داشته‌است.

وی، گفت: تاکنون ۳۸۰۰ نفر از طلاب و روحانیون در قالب نیروهای امدادی و تبلیغی به سیل زدگان خدمت‌رسانی کرده‌اند و این خدمات بیش‌تر به‌صورت گروه‌های امدادی بوده، تعدادی هم در اقامه نماز جماعت در محل اسکان اضطراری در بیان مسائل شرعی و سرکشی از خانواده‌های آسیب دیده فعالیت کردند.

ایجاد شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، خاطرنشان کرد: در این مدت شخصیت‌های بزرگی از حوزه‌های علمیه و نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری از مناطق مختلف سیل‌زده بازدید کردند و کمک‌هایی داشته‌اند، حضرت آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، حجت الاسلام علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه (سلام الله علیها) حجت الاسلام معزی نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر، حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، برخی از نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها و تعدادی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری از مناطق سیل زده بازدید و اظهار همدردی کردند.

شخصیت‌های بزرگی از حوزه‌های علمیه و نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری از مناطق مختلف سیل‌زده بازدید کردند
آیت الله میرعمادی، اظهار داشت: رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک‌های خوبی را متعهد شده که در حال انجام است و جای تقدیر دارد، هم‌چنین تعداد زیادی از طلاب خواهر در امر بسته‌بندی کمک‌ها، طبخ و آماده‌سازی غذا، مشغول امدادرسانی بوده‌اند.

وی از تشکیل شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی نهادهای حوزوی استان خبر داد و افزود: این شورا متشکل از مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، مدیر حوزه‌های علمیه برادران و مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، شورای هماهنگی، بسیج طلاب، مسئولان دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر، سپاه، دانشگاه‌ها و دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه است و همه فعالیت‌ها اعم از امدادی، تبلیغی و فرهنگی با هماهنگی این شورا انجام می‌شود که در ارائه کار فرهنگی، تبلیغی و امدادی منظم و منسجم تأثیرگذار بوده‌است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار