آیت الله سید احمد میرعمادی در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با بیان اینکه عمق خسارات وارده در اثر سیلاب بسیار شدید و عمیق است، اظهار داشت: بسیاری از پل‌ها و راههای ارتباطی قطع است

ایشان با بیان اینکه الان هنوز بسیاری از روستاهای ما در درون خانه‌هایشان به حدی آب، گل و لای فراوان است که امکان ورود در آن قسمت وجود ندارد، تصریح کرد: مردم شهر نیز در شرایط نامناسبی قرار دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: درست است که الان امداد رسانی صورت می‌گیرد، اما کافی نیست، یک شهرستان به این عظمت و این کمک‌ها که تازه شروع شده کافی نیست و نیاز به سرعت عمل، همت و تلاش بیشتر و کمک بیشتر مردم است.

آیت الله میرعمادی در ستاد مدیریت بحران مطرح کرد: مردم سیل‌زده آسیب عمیق روانی دیده‌اند/ اعزام روحانیون به مناطق

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر وارد شدن آسیب عمیق روحی و روانی به مردم سیل زده اظهار داشت: در این راستا، مبلغان را در مراکز اسکان مستقر می کنیم، مسئولان هم به وعده های خود عمل کنند.

آیت الله سید احمد میرعمادی 14 فروردین ماه در ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه مردم سیل زده دچار آسیب‌های عمیق روحی و روانی شده‌اند، اظهار داشت: ای کاش به جای این کلیپی که پخش شد، آن کلیپ یک دقیقه‌ای پخش می‌شد که خانمی نشسته است پشت بام منزل همسایه و به خانه‌اش نگاه می‌کند و به لری چه می‌گوید، اگر آن را ببینید درک می‌کنید مردم ما چه آسیبی دیدند.

وی با بیان اینکه راه حل جبران صدمات روحی و روانی را در دو کار می‌بینیم، تصریح کرد: یک اقدام، کار فرهنگی است که کار ماست، در این راستا اولاً اعزام مبلغ داریم به مناطق آسیب دیده، امروز هم یک تعدادی رفتند. مساجد را فعال کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه حتماً یک روحانی می‌فرستیم در مکان‌های اسکان باشد که از نظر روحی و روانی متخصص است و با مردم ارتباط برقرار می‌کند، افزود: الان گرم است و همه هم می آیند، مسئولان و شخصیت‌ها می آیند و خوب انجام می‌دهند و وعده می‌دهند؛ اگر می‌خواهیم صدمات روحی و روانی مردم جلوگیری شود به وعده‌ها عمل کنیم.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب پیشگیری از صدمات روحی و روانی مردم را به عنوان مهم‌ترین مسئله تاکید کردند، مسئولین به وعده‌های خود عمل کنند تا از آسیب روحی و روانی به مردم جلوگیری شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار