آیت الله سید احمد میر عمادی در گفت و گو با خبرنگار مهر به بیان دستاوردها و ضرورت‌های برپایی اجلاس وحدت اسلامی پرداخت.

وی گفت: وحدت اسلامی از مسائل مهمی است که مقام معظم رهبری همواره به آن تاکید کرده و در رابطه با اهمیت حفظ وحدت فرموده‌اند «هر کاری که به هدف از هم پاشیدن امت صورت بگیرد، توطئه‌ای ضد مسلمانان و زمینه سازی برای نفوذ دشمن به شمار می‌آید».

لزوم وحدت امت اسلامی و پرهیز از طرح مطالب تفرقه انگیز

وی با بیان اینکه می‌توان با نگاهی به آیات قرآن به‌ ضرورت امر وحدت پی برد، تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا» و این‌گونه به‌صورت اثباتی و ایجابی بر امر وحدت تأکید می‌کند و از سوی دیگر نیز به‌صورت سلبی امت اسلام را از تفرقه نهی کرده و می‌فرماید «وَلَا تَفَرَّقُوا».

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، افزود: وحدت جامعه اسلامی دستور خداوند است لذا ما به‌عنوان امت واحده، مخاطب خداوند کریم هستیم و باید با تعامل و گفت‌وگو با یکدیگر در سایه وحدت و پرهیز از طرح مطالب تفرقه‌انگیز به این آرمان اسلامی جامه عمل بپوشانیم.

آیت الله میرعمادی، خاطرنشان کرد: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که به صورت سالانه از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود، اتحاد شخصیت های فرهیخته، وزرای کشورهای اسلامی، علما و اندیشمندان و متفکران شیعه و اهل سنت داخل و خارج کشور است که امسال بیش از ۳۰۰ تن بودند و در این کنفرانس به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص اهمیت وحدت امت اسلامی و راهکارهای دستیابی و تداوم این امر مهم پرداختند.

تشریح دستاوردهای کنفرانس وحدت اسلامی

وی با بیان اینکه در این اجلاس موضوع اتحاد دانشگاهیان، حقوقدانان و نخبگان جهان اسلام مطرح و زمینه‌های مؤثر آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقدمات تشکیل آن در جهان اسلام فراهم شده است، تصریح کرد: علاوه بر این تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در مدت ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تفاهم مشترک لسانی و اتفاق نظر درباره قدس به عنوان محور وحدت بررسی شد و حمایت از فلسطین و یمن، تنفر و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و آل سعود و داعش از دیگر دستاورد های این کنفرانس بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین مشاهده وضعیت اهل سنت ایران از سوی مهمانان و رفع شبهات القاء شده از طریق هجوم رسانه ای را از اهداف این کنفرانس برشمرد و افزود: مقابله با جنگ روانی و تبلیغی دشمن و آشنا شدن مهمانان با وضعیت جمهوری اسلامی ایران از نزدیک از دیگر دستاوردهای این کنفرانس بود.

آیت الله میرعمادی، گفت: تصمیمات اتخاذ شده در این کنفرانس نظیر راه اندازی اتحادیه اصناف و اقشار مختلف جهان اسلام مثل اتحادیه زنان مسلمان، اتحادیه علمای مقاومت اتحادیه جوانان مسلمان و تأسیس دفاتر تقریب در جهان اسلام، فعال سازی خبرگزاری تقریب، تبدیل شدن تقریب و اتحاد به عنوان صدای واحد و جریان غالب، ارائه ایده های تقریب و بررسی عوامل وحدت و عوامل اختلاف در این کنفرانس، اقدامات عملی این کنفرانس بوده است.

وظیفه امت اسلامی همدلی و اتحاد است

وی، گفت: در بعد بین المللی پیوستن مهمانان به صف مدافعان جمهوری اسلامی ایران و تشکیل جبهه مقاومت اسلامی در برابر استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی نیز از اثرات مهم این کنفرانس به شمار می آید.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه به ضرورت ها و جایگاه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که از سابقه زیادی نیز برخوردار است پرداخت و اظهار داشت: حضور مسئولان و اندیشمندان کشورهای مختلف اسلامی در ایران پیام روشنی را به دشمنان ملت ایران اعلام می‌کند؛ که آن‌ها می‌خواستند ملت ایران را در انزوا قرار دهند، اما این حضور گسترده نشانگر این واقعیت است که توطئه‌های آن‌ها در مقابله با ملت ایران به برکت وحدت امت اسلامی خنثی شده است.

آیت الله میرعمادی، تاکید کرد: ما از این کنفرانس به عنوان یک پدیده مورد نیاز امت اسلامی استفاده کرده و در چنین شرایطی وظیفه امت اسلامی را همدلی و اتحاد می دانیم و اینگونه کنفرانس ها می تواند ما را برای رسیدن به این هدف کمک کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار