آیت الله میرعمادی شنبه 26 آبان ماه در حاشیه افتتاح نمایشگاه کتاب لرستان در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب یک فرصت بسیار ارزشمندی است که همه مردمی دسترسی به کتاب پیدا می کنند و ترویجی برای مطلعه و کتابخوانی است.

نمایشگاه کتاب یک رخداد فرهنگی ارزشمند است که تاثیر گذار بر افکار و اندیشه های مردم است

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب یک رخداد فرهنگی ارزشمند است که تاثیر گذار بر افکار و اندیشه های مردم است، تصریح کرد: برای اینکه پیشرفت داشته باشیم و راه متعالی را طی کنیم باید از نظر فکر و اندیشه مرتبه بالایی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: هرگونه پیشرفت در جامعه مدیون کتاب و کتابخوانی است.

استقبال خوبی ناشران از نمایشگاه کتاب لرستان

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه استقبال خوبی از سوی ناشران در نمایشگاه کتاب لرستان صورت گرفته و از مردم عزیز و فرهنگ دوست استان دعوت می کنیم بیایند از این فرصت استفاده کنند، ادامه داد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر این است که همه آحاد جامعه باید اهل کتاب باشند،  باید با کتاب انس بگیریم، کتاب هدیه بدهیم و از صاحبان خرد و اندیشه تجلیل کنیم.

وی با بیان اینکه کتاب باعث معنویت، رشد، تعالی و تعقل و تفکر انسان است، تصریح کرد: کتاب باعث تشکیل تمدن و فرهنگ غنی خواهد بود؛ اگر جامعه ای به فرهنگ متعالی دسترسی یافته در سایه کتاب بوده است.

از نشانه های حکومت جهانی حضرت مهدی تکامل عقل بشری است

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه کتاب محصول اندیشه ها است؛ کتاب محصول زحمات شبانه روزی انسان هایی است که به آینده بشریت فکر می کنند،  به پیشرفت جامعه فکر می کنند، افزود: ارزش قائل شدن به کتاب ارزش قائل شدن به فرهنگ و تمدن است و اهتمام به کتاب اهتمام به تعالی انسان ها است.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: تقارن نمایشگاه کتاب لرستان با ایام آغاز امامت امام زمان(عج) مبارک باشد و امیدواریم که به وسیله مطالعه و کتاب زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم کنیم؛ چراکه از نشانه های حکومت جهانی حضرت مهدی تکامل عقل بشری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار