آیت الله سید احمد میرعمادی سه‌شنبه ۷ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در سخنانی با بیان اینکه یکی از اصول سبک زندگی احترام متقابل است اظهار داشت: خداوند برای انسان شخصیت و احترام فوق العاده ای قائل است.

وی با بیان اینکه خداوند به انسان کرامت و شخصیت بخشیده است عنوان کرد: در این راستا نباید شخصیت افراد خورد شود چرا که خداوند کریم است و به انسان کرامت بخشیده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه یکی از اصول سبک زندگی دینی حفظ حرمت افراد است گفت: در این راستا باید در نظام خانواده و در اجتماع حرمت و شخصیت افراد حفظ شود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه حرمت مومن از حرمت کعبه هم بالاتر است گفت: یکی از نشانه های ایمان این بوده که افراد احترام یکدیگر را نگه دارند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید در نظام خانواده شخصیت افراد حفظ شود افزود: باید شخصیت مرد، زن، دختر و پسر در خانواده حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه خانواده ای موفق بوده که معاشرت نیکو در آن حاکم باشد بیان داشت: خداوند نیز در قرآن می فرماید که با همسر خود معاشرت نیکو داشته باشید و زن به مرد و مرد به زن احترام بگذارد .

آیت الله میرعمادی همچنین با تاکید  بر مشورت و همکاری بین زن و مرد در نظام خانواده ادامه داد: اختلاف ها در خانواده نباید به جدایی کشیده شود.

وی با تاکید بر اطاله دادرسی در رابطه با اختلاف بین زن و مرد در دادگاه عنوان کرد: دادگاهها باید اینگونه پرونده ها را معطل کنند تا زن و مرد بتوانند دوباره با ارائه مشاوره های لازم و وساطت دیگران کانون خانواده خود را حفظ کنند و از یکدیگر طلاق نگیرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بر ضرورت معاشرت نیکو، رفتار نیکو و همچنین غیرت بر حفاظت از خانواده و پاکدامنی در خانواده ها تاکید کرد و گفت: یکی از آسیب های بزرگ در جامعه متزلزل شدن خانواده ها است چرا که برخی از انحرافات و آسیب ها را خودمان به وجود می آوریم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه خطر انحراف و آسیب تزلزل خانواده ها جدی است تصریح کرد: آنچه که خانواده را نجات می دهد تقوا و پاکدامنی است.

  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار