بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

عید نوروز و سال جدید را به رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی و مردم قهرمان ایران بویژه به مردم ولایتمدار و شریف استان لرستان تبریک عرض می کنم.

با فرا رسیدن نوروز و زنده شدن طبیعت، انسان نیز زندگی نو و جدیدی را آغاز می کند، زندگی که می خواهد با طراوت، نشاط و شادابی باشد. عید نوروز فرصتی است تا انسان با الهام از طبیعت و تمسک به قرآن و عترت خود را در مسیر تحول و تکامل قرار دهد.

زیباترین نوع تحول آن است که بدی ها را به خوبی ها تبدیل و کمبودها و نقصان ها را جبران کنیم. راه ایجاد تحول در ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و . . .به حفظ وحدت و یکپارچگی است، اتحاد و انسجام راهی برای پیشرفت و توسعه است و با وحدت می توان بر همه مشکلات غلبه کرد و دشمنان را مأیوس نمود.

طبیعی است صرفه جویی و قناعت، داشتن انضباط مالی یک وظیفه شرعی و اخلاقی است و ما با پرهیز از اسراف و زیاده روی می توانیم تمام نیازهای خودمان را در داخل کشور تأمین کنیم و از سوی دیگر تهدید دشمن مبنی بر تحریم ایران هیچ گونه اثر نگذارد و با صرفه جویی پاسخ محکم به تحریم دشمن بدهیم. 

همچنین تقویت پیوند اجتماعی، خانوادگی با انجام صله رحم، رفع کدورت ها و کینه ها، اظهار محبت و صفا و صمیمیت باعث زنده شدن دلها می شود.

تلاش برای ایجاد اشتغال مفید و مولّد یکی از برنامه های ضروری برای استان لرستان است. برای استان ما شایسته نیست تعداد زیادی از مردم به خصوص نسل جوان بیکار باشند و رنج بیکاری بر خانواده ها حاکم باشد. باید برای ایجاد اشتغال همت و عزم راسخ داشت.

ما با بهره مندی از عنایات ویژه مقام معظم رهبری و اهتمام دولت خدمتگزار بر حل مشکلات استان و بهره مندی از توانمندی های والای استان اعم از نیروی انسانی و امکانات مادی در سایه وفاق و همدلی و تلاش و کوشش می توانیم شاهد تحول در بخش های مختلف استان باشیم.

امید است سال جدید برای مردم سالی سرشار از موفقیت و سربلندی باشد. از خداوند بزرگ علو درجات برای شهیدان والا مقام و امام بزرگوار و شفای همه مریضان اسلام بوِیژه جانبازان عزیز و طول عمر پربرکت مقام معظم رهبری را مسئلت دارم. والسلام علیکم و رحمه ا... برکاته

سید احمد میرعمادی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار