آیت‌الله سید احمد میرعمادی 24مهرماه در دیدار مدیر کل بهزیستی و جمعی از نابینایان لرستان، به مناسبت روز عصای سفید، اظهار داشت: خداوند متعال خلقت و آفرینش انسان را به گونه‌ای قرار داده است که اگر یک محدویت جسمانی به‌وجود آید سبب این نمیشود که انسان به کمال نرسد.

وی با بیان اینکه محدودیت جسمی مانع رشد و کمال انسان نیست، ادامه داد: اگر عضوی از اعضای بدن انسان دچار مشکل باشد خداوند در این آفرینش جبران قرار می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، بیان کرد: شخصی که نابیناست خداوند قدرت حافظه‌ای به او می‌دهد که به دیگران نداده است، یعنی جبران می‌کند.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه ممکن است جامعه کم‌لطفی‌ها و نامهربانیهایی نسبت به معلولین داشته باشد، افزود: شما روشندلان بدانید محدودیت جسمی مانع رشد و کمال انسان نیست؛ در حال حاضر شاهدیم که قاری و هنرمند برتر دنیا از قشر معلولین هستند.

وی، گفت: در دانشگاهها، حوزه‌های علمیه، مراکز فرهنگی و دینی شاهد حضور پررنگ معلولین و نقش آفرینی آنها هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در زمینه رعایت حقوق معلولان به‌ویژه نابینایان باید در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم، تصریح کرد: متاسفانه این مهم انجام نشده و این‌گونه نیست که معلول در جامعه به‌راحتی دسترسی به اتوبوس و تاکسی داشته باشد و بتواند تردد کند.

آیت الله میرعمادی، بیان کرد: نگاه ترحمی به معلولین نابینایان سزاوار نیست چرا که این قشر دارای حقوق، شخصیت و جایگاه  هستند.

وی، گفت: در راستای فرهنگ‌سازی حقوق معلولین در جامعه، بهزیستی و ارگانهای دیگر می‌توانند موثر باشند و ما در نهاد نماز جمعه هم قطعا این کار را دنبال میکنیم و به ائمه جمعه تاکید می‌کنیم که در راستای فرهنگ‌سازی در راستای حقوق معلولین صحبت‌هایی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد،  عنوان کرد: وجود ۷۳۰۰ نابینا و کم‌بینا در استان مسئولیت ما را سنگین می‌کند که باید در این راستا اقدامات و گامهای بیشتری برداریم.

آیت الله میرعمادی، مناسب‌سازی را یکی از حقوق معلولین در جامعه برشمرد و گفت: در شورای اداری، در نمازجمعه و مجالس عزاداری امام حسین(ع) این موضوعات را مطرح خواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار