آیت الله سید احمد میرعمادی پنج شنبه 11 مهرماه در جمع کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت هفته گردشگری، گفت: اصل گردشگری استفاده از تجربه ها، تبادل فرهنگ، کسب علم و دانش و عبرت گرفتن است، به طوریکه در قرآن کریم هم به سفر رفتن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه امروزه گردشگری تاثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی جوامع دارد، اظهار داشت: اشتغال، نشاط و امید در زندگی حاصل فعالیت های صنعت پردرآمد گردشگری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه باید نقاط و جاذبه های دیدنی استان لرستان شناسایی و معرفی شوند، افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان زیرساخت های لازم را در کنار این جاذبه ها فراهم کند تا در نهایت رضایتمندی مسافران و افزایش حضور گردشگران را به دنبال داشته باشد.

آیت الله میرعمادی، استان لرستان را سرشار از پتانسیل های گردشگری دانست و بیان داشت: وجود اماکن تاریخی، فرهنگی و آبشارها و سراب های زیبا، مناطق بکر طبیعی و مهمان نوازی مردم لرستان ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر در این استان به شمار می رود.

وی، در ادامه بر تقویت گردشگری مذهبی و گردشگری سلامت در لرستان تاکید کرد و گفت: وجود مساجد تاریخی و بقاع متبرکه در سطح استان می تواند در جذب گردشگر مذهبی به لرستان بسیار تاثیرگذار باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد بر آماده کردن طرح جامع گردشگری در استان تاکید کرد و افزود: باید برنامه ریزی خوبی صورت گیرد که گردشگر از ورود به استان تا پایان سفر ضمن بازدید از جاذبه های دیدنی لرستان از زمان مسافرت خود به نحو مطلوبی استفاده کند.

احیاء آداب و رسوم اصیل مردم استان، مهمان نوازی با نگاه گردشگری، توزیع هدفمند اعتبارت گردشگری در استان و برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های مختلف گردشگری و صنایع دستی از دیگر مواردی بود که در این دیدار امام جمعه خرم آباد به آنها اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار