آیت الله سید احمد میرعمادی چهارشنبه 13 شهریورماه در دیدار با تعاونگران با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید «امام حسین (ع) باب و در ورود به بهشت است و هر کس عناد و کینه‌ای با امام حسین (ع) داشته باشد بوی بهشت بر او حرام است».

وی، گفت: امام حسین (ع) میزان اعمال انسان در بهشت است و هر کس حسینی نباشد بوی بهشت بر او حرام می‌شود.

امام حسین (ع) الگوی آزادی خواهی

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: امام حسین (ع) الگوی آزادی خواهی، عدالت طلبی، مبارزه با ظلم، ستم و استبداد است و در تاریخ کسی نیامده که این همه ایثار و جهاد در راه خدا داشته باشد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نام امام حسین (ع) برای همیشه تاریخ زنده است و هرگز این عشق به سردی گرایده نمی‌شود، گفت: امام حسین (ع) میزان است و باید رفتار، بینش، فکر و عمل خود را مطابق ائمه قرار دهیم.

هیچ کاری با ارزش تر از امر تولید در جامعه وجود ندارد

وی با اشاره به اینکه هر کاری که با اخلاص باشد در نزد خدا دارای ارزش است، اظهار داشت: هیچ کاری با ارزش تر از امر تولید در جامعه وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر لزوم نفع رساندن به مردم، عنوان کرد: عده‌ای دائماً شک و تردید ایجاد می‌کنند، اعتماد عمومی را سلب می‌کنند، اما عده‌ای دائماً به مردم نفع می‌رسانند و یکی از بخش‌هایی که نفع رسانی فراوانی به جامعه دارند بخش تعاون است.

به کار مشارکتی عادت نکرده ایم و این در حالیست که تعاون یک ضرورت برای جامعه است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بخش تعاون شناخته شده نیست و ارزش کار تعاونی را هنوز درک نکرده ایم، گفت: به کار مشارکتی عادت نکرده ایم و این در حالیست که تعاون یک ضرورت برای جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه تعاون باعث آرامش، رشد و پیشرفت جامعه است، افزود: یکی از آثار تعاون گسترش همدلی، وحدت و هم افزایی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر آموزش کار جمعی از سوی فنی و حرفه‌ای و نهادهای آموزشی، گفت: تعاون سبب رشد و شکوفایی انسان و جامعه است.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: رسیدن به کمال در سایه تعاون است و خلاقیت و نوآوری در سایه کار جمعی محقق می‌شود.

سلامت اقتصادی در سایه تعاون است

وی با بیان اینکه کار جمعی باعث می‌شود که آسیب‌ها و فسادها کمتر و از ظرفیت‌ها بیشتر استفاده شود، گفت: سلامت اقتصادی در سایه تعاون است و تعاونی‌ها باید ترویج شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تعاون حلقه و مرکز جمع مزایای بخش خصوصی و بخش دولتی است، افزود: تعاون و کار جمعی ارزش مادی و معنوی دارد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها و دولت وظیفه مهم ترویج کار جمعی را به عهده دارند، افزود: مزایای تعاون در جامعه باید بازگو شود.

تحریم در برابر اراده جمعی کار ساز نیست

وی با بیان اینکه باید باورهای دینی درباره تعاون در جامعه اطلاع رسانی و تقویت شود، تبلیغات محیطی و رسانه‌ای در زمینه تعاون و کار جمعی باید صورت گیرد، یادآور شد: معرفی الگوهای تعاونی‌ها در استان توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان معرفی شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تحریم در برابر اراده جمعی کار ساز نیست، افزود: با اراده جمعی ملت ایران، آمریکا امروز وادار به تسلیم شد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه توطئه‌های دشمنان به دلیل بیداری و بصیرت مردم خنثی شده و بیدارترین ملت‌ها، ملت ایران است، گفت: این بیداری و بصیرت افزایی قطعاً ثمرات زیادی خواهد داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار