آیت الله سید احمد میرعمادی سه شنبه 12 شهریورماه در دیدار با جمعی از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر لرستان در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، اظهار داشت: با فرا رسیدن این ماه یک انسجام ولایی شکل می‌گیرد، فرق ماه محرم با سایر ماه‌ها در این است که در این ماه انسجام ولایی شکل می‌گیرد، همه مردم زیر یک پرچم قرار می‌گیرند، همه دل‌ها عشق به یک نفر دارند، همه شعارها یک شعار است و آن شعار امام حسین (ع) است.

در گام دوم انقلاب باید به سوی تمدن اسلامی و آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) برویم

وی با تاکید بر اینکه ماه محرم و عاشورا زمینه ساز ظهور یگانه منجی عالم بشریت امام زمان (عج) خواهد بود، عنوان کرد: هیئت‌های عزاداری، شور حسینی، عظمت اتحاد و انسجام اسلامی زیر پرچم امام حسین (ع) است.

بزرگترین انسجام در ماه محرم است نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه باید این حرکت عظیم حسینی (ع) به نهضت جهانی مهدوی وصل شود و خود را برای این جهت آماده کنیم، عنوان کرد: در این راستا مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که ما در گام دوم انقلاب باید به سوی تمدن اسلامی و آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) برویم و این در حال شکل گیری است.

آیت الله میرعمادی، تصریح کرد: اجتماع عظیم امران به معروف و ناهیان از منکر استان بسیار با عظمت است، از قبل از آغاز محرم مردم خود را آماده می‌کنند، بزرگترین نذر در ماه محرم است، بزرگترین اجتماع در روی کره زمین در ماه محرم است، بزرگترین عشق و محبت در ماه محرم است، بزرگترین انسجام در ماه محرم است و این امر خیلی ارزشمند است.

امران به معروف و ناهیان از منکر تحقق بخش آرمان حسینی (ع) هستند

وی با تاکید بر اینکه برخی افراد که به دنبال مدیریت عزاداری‌ها هستند اشتباه می‌کنند، این مدیریت امام حسین (ع) است، افزود: جز نام امام حسین (ع) چیز دیگری نمی‌تواند این اجتماع عظیم را به وجود آورد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، افزود: قدر این اجتماع را بدانید، افتخار کنید که شما امر به معروف و ناهی از منکر هستید و افتخار کنید که یک فریضه الهی را تحقق می‌بخشید.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امران به معروف و ناهیان از منکر تحقق بخش آرمان حسینی (ع) هستند، گفت: در این راستا خدا را شاکر باشید که چنین وظیفه و مسئولیتی را دنبال می‌کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های دینی برترین عمل آن است که سه خصوصیت داشته باشد، عنوان کرد: اولین خصوصیت این است که انجام آن از همه مشکل تر و دشوار تر باشد، دومین خصوصیت این است که دارای مصلحت بیشتر و مهم‌تر باشد و سومین خصوصیت، چیزی که اثرش پایدار تر و فایده اش ماندگار تر باشد.

جوهره قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر این سه خصوصیت را دارد، تصریح کرد: در میان واجبات الهی، هیچ واجبی به اندازه امر به معروف و نهی از منکر مشقت ندارد.

امر به معروف و نهی از منکر، دعوت مردم به توحید و مبارزه با طاغوت است آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر اساس تمام واجبات الهی است، افزود: اثر هیچ عملی به اندازه امر به معروف و نهی از منکر نیست.

وی با اشاره به اینکه در روایات آمده که امر به معروف و نهی از منکر، دعوت مردم به توحید و مبارزه با طاغوت است، بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر مبارزه با ظلم، فساد و تبعیض است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: رئیس قوه قضائیه اعلام کردند که تا وقتی ما یک فساد منتسب به صاحبان قدرت و ثروت را دستگیر می‌کنیم داد آنها بلند می‌شود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر ریشه کن کردن جور، ستم و در مقابل اقامه عدل است، عنوان کرد: جوهره قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است.

بعضی‌ها می‌خواهند دین را وارونه جلوه بدهند

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر نوعی مشارکت در سرنوشت خودمان است، افزود: برخی مواقع افرادی امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و این در حالیست که برخی می‌گویند به شما چه؟ سرنوشت همه ما به هم گره خورده است و این حرف، حرف غلطی است.

عده‌ای راحت طلب و فرصت طلب که درد دین ندارند و همیشه دنبال اسلام آمریکایی هستند امروز طلبکار هستند نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه امروز بعضی‌ها می‌خواهند دین را وارونه جلوه بدهند، گفت: تبهکاران و مفسدان امروز طلبکار هستند، مؤمنان، مجاهدان و رزمندگان بدهکار هستند، عده‌ای راحت طلب و فرصت طلب که درد دین ندارند و همیشه دنبال اسلام آمریکایی هستند امروز طلبکار هستند و آنهایی که در دوران دفاع مقدس رزمنده بودند، از اول انقلاب پای نظام بودند، خون دادند و سینه را برای ولایت سپر کرده اند بدهکار رفاه طلبان شده اند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به جامعه بی تفاوت باشیم و همه مردم سوار بر یک کشتی هستند، افزود: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند جای قاتل و مقتول، ظالم و مظلوم عوض نشود، اینجاست، عده‌ای می‌خواهند که جای ظالم و مظلوم عوض شود و توطئه و شیطنت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اولین امر به معروف و نهی از منکر خدای متعال است، گفت: پیامبر و امام علی جز اولین امران به معروف و ناهیان از منکر هستند، امر به معروف و نهی از منکر مسئولیت سنگینی است که نیاز به استقامت دارد.

تبعیت از ولایت مهم‌ترین مصداق معروف است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه امروز مأموریت داریم که در برابر اسلام آمریکایی، رفاه طلبان، مفسدان، ظالمان و استکبار جهانی استقامت کنیم، گفت: مقاومت در برابر ظلم، فساد و تبعیض امروز وظیفه ما است.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری از امران به معروف و ناهیان از منکر چهار انتظار دارند، تصریح کرد: تذکر لسانی و انتخاب بهترین شیوه برای امر به معروف و نهی از منکر، همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر، داشتن روحیه نقادانه و مطالبه گری با حفظ حرمت، بصیرت و شناخت معروف‌ها و منکرها از جمله این انتظارات است.

بزرگترین معروف حفظ نظام اسلامی و بزرگترین منکر استکبار جهانی است نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به برخی مصادیق مهم معروف‌ها از نظر مقام معظم رهبری، عنوان کرد: مهم‌ترین مصادیق معروف‌ها، اعتلای فرهنگ دینی، سلامت محیط اخلاقی، سلامت محیط خانوادگی، تکثیر نسل و تربیت فرزند، رونق دادن به اقتصاد و تولید، همگانی کردن اخلاق اسلامی، گسترش علم و فناوری، استقرار عدالت قضائی و اقتصادی، مجاهدت برای اقتدار ایران و نظام هستند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه تبعیت از ولایت مهم‌ترین مصداق معروف است، عنوان کرد: تلاش برای وحدت اسلامی و تلاش برای پیشرفت جامعه نیز از دیگر مصادیق مهم معروف‌ها هستند.

وی، یادآور شد: همچنین بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، ابتذال اخلاقی، کمک به دشمنان اسلام، تضعیف نظام اسلامی، فرهنگ اسلامی، اقتصاد جامعه، علم و فناوری، قانون شکنی و نیز از مصادیق منکر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که امروز بزرگترین معروف حفظ نظام اسلامی و بزرگترین منکر استکبار جهانی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار