آیت الله سید احمد میرعمادی 10 شهریورماه در جمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه باید مسیر فریضه امر به معروف و نهی از منکر درست انتخاب شود، اظهار داشت: این فریضه را باید عالمانه اجرا کرد چرا که محور اصلی فریضه امر به معروف و نهی از منکر علم افزایی، معرفت افزایی و دانش افزایی است.

در قبال اهداف قیام ابا عبدالله الحسین (ع) مسئولیت داریم

وی با تشریح اهداف نهضت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش اظهار کرد: ما در قبال اهداف قیام ابا عبدالله الحسین (ع) مسئولیت داریم و در این راستا نیز اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر بر کسی پوشیده نیست که باید همواره به ابعاد و اهداف قیام امام حسین و یاران با وفایش توجه داشت.

معرفت افزایی و دانش افزایی، عبودیت و بندگی خدا، عزت مندی و ولایت مداری مهمترین رسالت عاشوراییان است

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: معرفت افزایی و دانش افزایی، عبودیت و بندگی خدا، عزت مندی و ولایت مداری مهمترین رسالت عاشوراییان است و ما باید دانش، علم، و معرفت خود را نسبت به اهداف امام حسین (ع) افزایش دهیم چرا که علم آموزی منکر را می زداید و معروف را گسترش می‌دهد.

آیت الله میرعمادی گفت: امام حسین (ع) برای برقراری عدالت و رفع ظلم و تبعیض قیام کرد و در شب عاشورا با خواندن نماز و تلاوت قرآن اهمیت و ضرورت معروف‌ها را به ما نشان داد.

در ادامه این نشست مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: امام حسین مظهر عدالت خواهی و آزادگی است و هدف از قیام خود را فریضه امر به معروف ونهی از منکر می‌داند و نسبت به این فریضه‌ی الهی و اجرای آن در جامعه اسلامی احساس مسئولیت می‌کند.

۸۰ نفر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعالیت دارند

علی فرهادی عنوان کرد: امروز در زمینه‌های مرتبط، آمران معروف و ناهیان از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعالند و ۸۰ نفر در حوزه‌های امر به معروف و نهی از منکر در واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان به ترویج این فریضه الهی مشغولند.

بر اساس این گزارش، گردهمایی مدیران و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان در اولین روز از ماه محرم، با حضور نماینده ولی فقیه در استان لرستان، مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان، معاونین آموزش، پژوهش و فرهنگی دانشجویی دانشگاه و دبیران شوراها در سالن ابن سینا مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد برگزار شد.

در این گردهمایی از سه واحد نمونه به ترتیب دکتر سعید رحیمی رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد و حجت الاسلام و المسلمین حاج رضا مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این مرکز، دکتر امین ثروتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دورود و و خانم نیک سرشت دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شبکه، دکتر مجید فیروزی رئیس بیمارستان عسلی و پروین سلیمانی دبیر ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر این بیمارستان تجلیل شد. در این گردهمایی از سه واحد نمونه به ترتیب دکتر سعید رحیمی رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد و حجت الاسلام و المسلمین حاج رضا مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این مرکز، دکتر امین ثروتی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دورود و و خانم نیک سرشت دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شبکه، دکتر مجید فیروزی رئیس بیمارستان عسلی و پروین سلیمانی دبیر ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر این بیمارستان تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار