نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه رسانه سازش‌کار و محافظه‌کار نمی‌تواند رسالت خود را انجام دهد، گفت: رسانه‌های کشور باید گفتمان مقاومت را تقویت کنند.

آیت الله سید احمد میرعمادی 23 تیرماه در دیدار فعالان رسانه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این جلسه سرآغاز یک حرکت فرهنگی و رسانه‌ای مؤثر و ماندگار خواهد بود، اظهار داشت: تعامل رسانه‌ای بین استان‌ها باید برقرار شود و از توان و ظرفیت استان‌ها برای رشد و تعالی فرهنگ دینی و انقلاب اسلامی استفاده شود، این یک کار بسیار ارزشمندی است.

لرستان و کرمانشاه وجوه مشترک فراوانی دارند

وی با بیان اینکه تشکر می‌کنم راجع به کمک‌های مردم غیور کرمانشاه در حادثه سیل، شما هم حضور داشتید و خدمات رسانی کردید، در آن قضیه زلزله کرمانشاه هم من حداقل سه مرتبه آمدم بازدید کردم و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان به عنوان استان معین کار ساخت و ساز را به عهده داشت، تصریح کرد: این دو حادثه یک آزمون بود تا مردم نوع دوستی و احساس هم دردی خود را نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه لرستان و کرمانشاه وجوه مشترک فراوانی دارند، از نظر فرهنگی مشترک هستند از نظر آداب و رسوم هم به نزدیک هستند، از نظر دیانت و مذهب و اعتقادات دینی و جغرافیایی به هم نزدیک هستند، افزود: از نظر صفات و خصوصیات اخلاقی، این دو استان خیلی به هم نزدیک هستند. به صورت اعم استان‌های زاگرس نشین از نظر تدین، انقلابی بودن، غیرت و مشترک هستند.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: از این وجوه مشترک و توانمندی‌های دو استان باید در راستای رشد و تعالی فرهنگی دو استان استفاده کنیم.

همکاری رسانه‌ای در شرایط کنونی یک ضرورت است

وی با بیان اینکه همکاری رسانه‌ای در شرایط کنونی یک ضرورت است چراکه امروز همچنان که رسانه یک نقطه قوت برای پیشبرد اهداف به شمار می‌آید، از آن سو یک ابزاری برای ضربه زدن است، تصریح کرد: برای جلوگیری از تهاجم دشمنان، تعامل رسانه‌ای می‌تواند مؤثر باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه تاریخ دوره‌های مختلفی را سپری کرده است، دوره کشاورزی، صنعتی والان دوره ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این دوره کاملاً متمایز بر دوره‌های گذشته است، اظهار داشت: در دوره‌های گذشته تقریباً حرکت و جهت یک محدودیت‌هایی داشت، یکسری موانعی بر سر راه بود، شرایط در گذشته با تحولی که امروز اتفاق می‌افتد کاملاً متفاوت است؛ با یک فضای ارتباطی و اطلاعاتی گسترده مواجهیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این فضای اطلاعاتی خصوصیت‌هایی دارد، نخست آنکه مرزهای جغرافیایی را از بین برده است و گستردگی مخاطب دارد؛ امروزه این محدودیت مخاطب از بین رفته است، تصریح کرد: فضای اطلاعاتی امروز تنوع مخاطب دارد، امروز یک کانال اطلاع رسانی همه اقشار را مدنظر دارد.

خبرنگاران به عنوان افسران جنگ نرم، آموزش و تعلیمات لازم را ببینند

وی با تاکید بر اینکه آسان شدن ابزار اطلاع رسانی از دیگر ویژگی‌های فضای اطلاعاتی امروز است، دیگر لزومی ندارد تشکیلاتی باشد، یک گوشی دست افراد هست و دگرگونی و تحول ایجاد می‌کند، افزود: الان دوره‌ای است که همه امور به صورت باز عرضه می‌شود و حتی حرکت این دوره از تاریخ به سمتی است که سلیقه‌ها و فرهنگ‌ها و آداب را رسانه تعیین می‌کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خطاب به خبرنگاران با بیان اینکه باید بدانید در چه عرصه‌ای ورود پیدا کرده‌اید و چه اهداف و برنامه‌هایی دارید، جنگ اراده‌ها و اندیشه‌ها و افکار و فرهنگ‌ها دارد اتفاق می‌افتد، در این شرایط رسانه‌ها چه وظیفه‌ای دارند؟ تصریح کرد: اولین وظیفه این است که به عنوان افسران جنگ نرم، آموزش و تعلیمات لازم را ببینیم. باید اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهیم. مطالعه و بررسی کنیم. نمی‌شود آگاهی ما ضعیف باشد.

تحلیل گر باشیم نه فقط روایت گر

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دوم باید قدرت تحلیل خود را بالا ببریم، تحلیل گر باشیم نه فقط روایت گر، فقط منتقل کننده خبر نباشیم، افزود: شما خبرنگاران جهت دهنده افکار و اندیشه‌ها باید باشید، بتوانید لایه‌های زیرین قضیه را پیدا کنید. خبری که منتشر می‌شود یک لایه ظاهری دارد و یک لایه باطنی، باید این لایه باطنی را بسنجید و تحلیل کنید.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دیگر این است که امروز در عرصه جنگ نرم باید هم آگاهی خود را بالا ببریم هم به جامعه آگاهی ببخشیم، گفت: امید رهبری شما جوانان هستید. چیزی که رهبری انتظار دارد آتش به اختیار عمل کردن جوانان است؛ جوانان به میدان بیایند و آتش به اختیار عمل کنند.

در چهل سالگی دوم انقلاب محور پیشرفت جوانان هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، مخاطب اصلی را جوانان قرار داده است، تصریح کرد: در چهل سالگی دوم انقلاب محور پیشرفت جوانان هستند. جوانان باید آگاهی بخشی کنند.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله فرهنگ سازی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز یک نفر، یک رسانه فرهنگ ساز است. با آتش به اختیار عمل کردن فرهنگ سازی می‌شود. باید رسانه‌هایی شکل بگیرد بر پایه مقاومت، پیام رسانه‌ها باید گفتمان مقاومت باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ مقاومت جواب داده است، تصریح کرد: در سوریه فرهنگ مقاومت حاکمیت بشار اسد را تثبیت کرد. در لبنان مقاومت اسلامی اسرائیل را لب مرز برد و امروز رژیم صهیونیستی احساس خطر می‌کند. در یمن یک روز تهاجم ائتلاف سعودی بود امروز تهاجم از سوی مردم یمن است.

رسانه ها مقاومت اقتصادی را تقویت کنند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه آمریکا این همه افراد برای میانجی گری به ایران فرستاد، عامل عقب نشینی آمریکا و فرستادن میانجی گران فرهنگ مقاومت بود، افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران آنقدر محکم و ریشه دار شده که با هیچ تندبادی آسیب نخواهد دید. نخست وزیر ژاپن وقتی برای دیدار آمد هیئت اقتصادی همراهش نبود، هیئت سیاسی و رسانه‌ای به همراه داشت. ۴۰ خبرنگار از ژاپن آورد، ۲۰ خبرنگار بین المللی آورد؛ این امر نشان از اهمیت کار رسانه ها دارد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه شما رسانه‌ها مسئولیت دارید امروز مقاومت سیاسی و اقتصادی را تقویت کنید، مقاومت فرهنگی را تقویت کنید. یکی از کارها مسئله فرهنگ سازی است، اظهار داشت: وظیفه دیگر شما فعالان رسانه ای بصیرت افزایی است. هوشیار بودن است، امروز دشمنان ما مانند مار خوش خط و خالی هستند که در ظاهر زیبا و اتو کشیده و با لبخند ظاهر می‌شوند اما دشمن با زیرکی کار می‌کند.

رسانه سازش کار و محافظه کار نمی‌تواند رسالت خود را انجام دهد. مطالبه گری با زبان نرم را باید پیگیری کرد

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از سیاسیون ما بی بصیرت هستند و متوجه نیرنگ دشمنان نمی‌شوند، تصریح کرد: رسانه‌ها باید خود بصیرت داشته باشند و بصیرت افزایی کنند. مهم این است کانال‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها جهت گیری صحیح داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه رسانه باید انقلابی باشد، گفت: رسانه سازش کار و محافظه کار نمی‌تواند رسالت خود را انجام دهد. مطالبه گری با زبان نرم را باید پیگیری کرد، مطالبه گری غیر از پرخاشگری است. مطالبه گری غیر از سرکوب گری است. از مسئولان بخواهید پاسخگو باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار