نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بر ضرورت جذب پزشکان متخصص و بهبود وضعیت بیمارستان‌های این استان توسط علوم پزشکی تاکید کرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی 17 تیرماه در دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سخنانی با تاکید بر اینکه انتظار ما از مسئولان این دانشگاه این بوده که در هر حال مصلحت و منفعت مردم را در نظر داشته باشند، اظهار داشت: اخلاص و جدیت دو مقوله مهم در تصمیمات است و تجربه ثابت کرده که هر زمانی موفقیت حاصل نشده به خاطر نبود این دو مقوله و یا یکی از آنها بوده است.

ضرورت جذب هر بیشتر پزشکان متخصص و بهبود وضعیت بیمارستان‌ها

وی، تاکید کرد: انتظار داریم مسئولیت را به افرادی صالح بسپارید، کما اینکه این موضوع خواسته پرسنل و مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه با تاکید بر جذب هر بیشتر پزشکان متخصص و بهبود وضعیت بیمارستان ها، بیان داشت: این امر یکی از مطالبات مهم مردم لرستان است.

آیت الله میرعمادی، عنوان کرد: از سرپرست دانشگاه علوم پزشکی انتظار داریم که مستقل عمل کرده و از توانایی معاونین و مدیران مجموعه دانشگاه در پیشبرد برنامه ها بهره مند شوند.

وی، تصریح کرد: ماهیت نقش دو دستگاه دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در جامعه یعنی آموزش و سلامت بسیار مهم بوده و نگاهها به این دو مجموعه باید ویژه باشد.

الکترونیکی شدن پرونده‌های سلامت مردم

محمد رضا نیکبخت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این دیدار در سخنانی با بیان اینکه در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یکی از دانشگاههای پیش رو در کشور بودیم، اظهار داشت: خوشبختانه در پوشش گروه هدف این طرح بسیار موفق عمل کردیم و می توان گفت پوشش ۱۰۰ درصدی داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه الکترونیکی شدن پرونده های سلامت مردم یکی از اقدامات تاثیرگذاری است که در دستور کار قرار دارد، گفت: با تکمیل این برنامه هزینه های اضافه کاهش و مردم با نسخه الکترونیکی می توانند در هر محل درمانی پیگیر وضعیت از جمله دریافت دارو، ویزیت متخصص و یا خدمت پیراپزشکی خود باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: رایزنی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تخصیص بیشتر پزشک متخصص طرحی به استان و همچنین تشریح برنامه های حوزه سلامت در سخنرانی های پیش از خطبه در نمازهای جمعه انتظارات ما از نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کتابخانه آنلاین

آرشیو اخبار