آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه شنبه 12 مردادماه در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سخنانی با اشاره به اقدامات ارزشمندی که در چهلمین سال انقلاب اسلامی توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صورت گرفته است، اظهار داشت: دهه اول ماه ذی الحجه خیلی پربرکت است، در این دهه هم راجع به روز و هم شب آن در قرآن آیه داریم.

عملکرد درخشان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

وی با بیان اینکه این ماه، ماه خودسازی است و بزرگترین عبادت در اسلام در این دهه قرار دارد که آن هم حج است، عنوان کرد: دو عید بزرگ قربان و غدیر در این ماه قرار دارد و روز عرفه که روز مناجات و راز و نیاز با خدای متعال است در ماه ذی الحجه قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تصریح کرد: این شورا یک نهاد انقلابی و مردمی است، از یک طرف برخواسته از درون انقلاب است و از طرف دیگر یک نهاد مردمی است.

هر جا مردم در صحنه بوده اند انقلاب پویا و با نشاط به حرکت خود ادامه داده است آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مسئولیت هماهنگی مناسبت های دینی و مذهبی بر عهده این شورا است، افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این ۴۰ سال عملکرد درخشانی داشته و مطابق با آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی بوده است و در خط ولایت و رهبری حرکت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک سری وظایف و عملکردهایی دارد، گفت: اولین وظیفه این شورا در صحنه نگه داشتن مردم است، این شورا وظیفه دارد که مردم را در صحنه نگه دارد، حضور مردم در صحنه ها نیز باعث تقویت نظام، خنثی شدن توطئه ها و ... است و هر جا مردم در صحنه بوده اند انقلاب پویا و با نشاط به حرکت خود ادامه داده است و هر جا که مردم در صحنه نبوده اند ما آسیب دیده ایم.

تاریخ انقلاب نباید به فراموشی سپرده شود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، جهت گیری مردم در مسیر انقلاب اسلامی را یکی دیگر از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برشمرد، افزود: هر انقلابی در تداوم خود ممکن بوده که دچار انحراف و مشکلاتی شود، اگر آن انقلاب بخواهد در مسیر خود قرار گیرد باید یک نهاد و تشکیلاتی مردم را در مسیر نگه بدارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به گذشته انقلاب افتخار می کند و به آینده امیدوار است و این امر به خاطر این بوده که مردم در ۴۰ سال گذشته در مسیر انقلاب اسلامی بوده اند، افزود: از مسیر انقلاب اسلامی تخطی نشده است.

لزوم تبیین تاریخ انقلاب اسلامی و دستاوردهای انقلاب وی با بیان اینکه وظیفه دیگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موضع گیری به موقع و انقلابی در مناسبت ها و حوادث است، تصریح کرد: هر حادثه ای که پیش می آید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مواضع انقلابی خود را اعلام کرده است و به موقع و لحظه شناس اعلام موضع کرده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: یکی دیگر از وظایف این شورا، هماهنگی و ایجاد زمینه برای حماسه های ملی و مذهبی است، حماسه آفرینی، ایجاد حماسه و بستر سازی برای مسائل دینی و مذهبی از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه وظیفه دیگر این شورا، تبیین تاریخ انقلاب اسلامی و دستاوردهای انقلاب است، افزود: تاریخ انقلاب نباید به فراموشی سپرده شود و امروز نسل جوان با تاریخ انقلاب باید آشنا شود.

دشمنان می خواهند دستاورد انقلاب را وارونه جلوه بدهند

وی با تاکید بر اینکه دشمنان ما دائما بمباران تبلیغاتی می کنند و به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند که در این راستا باید روشنگری صورت گیرد، ادامه داد: وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید فعال باشد و در طول سال برنامه های مختلف را برگزار کند تا آنچه که در ۲۲ بهمن جلوه گری می کند نتیجه تلاش یک ساله باشد.

امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی مصمم بوده که با فساد مبارزه کند آیت الله میرعمادی در ادامه با بیان اینکه امروز دشمنان ما می خواهند دستاورد انقلاب را وارونه جلوه بدهند، عنوان کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی مصمم بوده که با فساد مبارزه کند، جلوی حقوق های نجومی را بگیرد، مصمم است که نگذارد فاصله تبلیغاتی ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی روحیه مقاومت و شکر گذاری را در میان مردم تقویت کند، عنوان کرد: ما نتیجه روحیه مقاومت را دیه ایم، امروز این روحیه عربستان را وارد کرد که به سمت ایران بیاید، عربستان تلاش می کند که با ایران رابطه برقرار کند، امارات، قطر و بحرین هم می خواهند که با ایران رابطه داشته باشند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید روحیه مقاومت را تقویت کند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه دشمنان تا زمانی که مقاومت ما را ببینند جنگی اتفاق نخواهد افتاد، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید این روحیه مقاومت را تقویت کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در ادامه با تاکید بر بصیرت بخشی، لحظه شماری و حضور به موقع در صحنه از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، افزود: امروز اگر در صحنه نباشیم دشمن سوء استفاده می کند و از کوچکترین روزنه ما بهره می برد، در هر جا غفلت کردیم و بصیرت بخشی نکردیم آنجا دشمن حاضر شده است.

وی، بیان داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک گروه اندیشه ورز و برنامه ریز داشته باشد و مسائل را هفتگی رسد کند و مواردی که لازم بوده به دستگاهها ارائه بدهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تاکید کرد: این گروه می تواند محتوای لازم را فراهم کند و به موقع در اختیار دستگاهها قرار دهد، عملکرد این شورا در استان لرستان نیز رضایت بخش است.

آرشیو اخبار