آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه 19 تیرماه در جلسه شورای اداری شهرستان پلدختر اظهار داشت: با توجه به بازدیدها و سفرهایی که از ابتدای سیل تا کنون در پلدختر صورت گرفته جز خیر و خوبی چیزی از مردم این شهرستان مشاهده نشده و مسئولان باید برای درد دل و مطالبات مردم حرمت قائل شوند.

مسئولان باید برای درد دل و مطالبات مردم حرمت قائل شوند

وی افزود: مسئولان ارتباط خود را در جهت بیان مشکلات از سوی مردم و رفع آن بیشتر کنند که خدمت به مردم بالاترین عبادت و یک اصل است که باید بر آن پافشاری کرد و مردم نیز از حضور مسئولان استقبال می‌کنند و باعث دلگرمی و امیدواری مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بر سرعت بخشیدن به امور و خدماتی که به ویژه از ناحیه ساخت و ساز در مناطق سیل زده انجام می‌شود تاکید کرد و گفت: برخی خبرها در زمینه ساخت و سازها ناگوار است و نسبت به بازسازی مدارس تا اول مهر ماه در دل مردم ایجاد یاس و ناامیدی می‌کند که این هنر نیست.

در جهت ایجاد امید و رفع یاس و نا امیدی در دل مردم تلاش شود

آیت الله میرعمادی افزود: در حالی که مسئولان باید مشکلات مردم را در جهت گره گشایی از آن پیگیری کنند و از فرصت‌ها نهایت استفاده را داشته باشند و در جهت ایجاد امید و رفع یاس و نا امیدی در دل مردم تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت تحصیل دانش آموزان و سرنوشت فرزندان یکی از دغدغه‌های خانواده‌های سیل زده است که باید مسئولان نسبت به این گونه دغدغه‌ها حساس باشند و در میان مردم با حضور، تلاش و خدمات خود ایجاد امید کنند.

از شهرداری و شورای شهر انتظار می‌رود در راستای زیبا سازی و ایجاد نشاط در شهر تلاش کنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان شهردار و شورای شهر پلدختر را مورد خطاب قرار داد و افزود: از شهرداری و شورای شهر انتظار می‌رود در راستای زیبا سازی و ایجاد نشاط معنوی و اجتماعی در شهر با استفاده از ظرفیت‌های استانی تلاش کنند که نظافت و پاکسازی شهر یکی از مطالبات مردم است.

آیت الله میرعمادی به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع در رفع مشکلات مردم سیل زده اشاره و خاطرنشان کرد: تسریع در حل مشکلات مردم سیل زده ضرورتی انکار ناپذیر و برای مسئولان با توجه به دستورات مقام معظم رهبری تکلیف شرعی است.

به اقدامات بازسازی مناطق سیل زده سرعت داده شود

وی افزود: مسئولان در کنار مردم باشند و با استفاده از چند ماه باقیمانده تا نخستین بارندگی در پلدختر نسبت به پیشگیری از وقوع سیلاب و ایجاد اطمینان برای مردم به اقدامات خود سرعت ببخشند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: در بازدیدهای صورت گرفته مشاهده شد برخی خانواده‌های سیل زده هنوز در چادر هستند که این مناسب نیست و از آنجا که برخی از آنها قادر به تهیه لوازم خانگی و اجاره منزل نیستند باید در رفع مشکلات آنها تلاش و رسیدگی و کمک‌های در این رابطه بیشتر شود.

آیت الله میرعمادی سیل را آزمایشی الهی برای سنجش وظایف مسئولان دانست و افزود: باید بدانیم هر خدمت به مردم سیل زده در پیشگاه خداوند موجب کمک در مراحل مختلف زندگی می‌شود.

خداقوت به دست اندرکاران جبران خسارات سیل پلدختر

وی بر احیای کسب و کار در شهر سیل زده پلدختر تاکید و خاطرنشان کرد: باید در جهت راه اندازی کسب و کار به کسبه آسیب دیده از سیل کمک و در جهت رفع مشکلات آنها تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تبریک دهه کرامت، یکی از اهداف سفر به پلدختر را عرض خدا قوت و خسته نباشید به مسئولان به خاطر زحمات آنان در جریان وقوع سیل تا کنون، برشمرد.

آیت الله میرعمادی گفت: با وجود شرایط سخت و مشکلات موجود اما بر اساس بازدیدی که از نزدیک از دیواره ساحلی شهر پلدختر و نحوه رسیدگی به مناطق سیل زده صورت گرفت، کارها خوب پیش می‌رود اما در برخی جاها باید به خدمات سرعت بخشید و آن را جدی گرفت.

ارائه گزارش وضعیت سیل زدگان به رهبر انقلاب طی دو مرحله

وی افزود: اقدام‌ها و تلاش‌ها و خدمات برخی مسئولان از جمله در جریان وقوع سیل در استان ارزش است و جای تقدیر دارد؛ افرادی که پای کار بودند باید از این به بعد نیز پای کار باشند.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: در جهت رفع مشکلات مردم سیل زده آنچه در توان بوده انجام شده و طی ۲ مرحله گزارش سیل از سوی دفتر نماینده ولی فقیه استان لرستان به مقام معظم رهبری ارسال شده که تاکید رهبر انقلاب سرعت بخشیدن به امور بود و همواره به مسائل مهم عنایت دارند.

آرشیو اخبار