آیت الله سید احمد میرعمادی 18 تیرماه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های زندگی سالم در جامعه عفت و پاکدامنی است، اظهار داشت: این مسئله به آئین و مذهب هم کاری ندارد، در کل دنیا یکی از شاخص‌های زندگی سالم عفت و پاکدامنی است.

یکی از شاخص‌های زندگی سالم عفت و پاکدامنی است

وی تصریح کرد: این عفت و پاکدامنی در زندگی فردی باعث آرامش روحی و روانی، در زندگی اجتماعی باعث سلامت جامعه و در زندگی خانوادگی موجب استحکام خانواده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ریشه تمام فضیلت‌های اخلاقی و ارزش‌های دینی عفاف و حجاب و پاکدامنی است، افزود: امام علی (ع) در حدیثی می‌فرماید «برترین عبادت پاکدامنی است».

امروز حجاب نمادی از باورهای دینی و اعتقادی و ارزش‌های انقلابی است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امروز مسئله حجاب و عفاف فقط یک پوشش نیست، امروز حجاب نمادی از باورهای دینی و اعتقادی و ارزش‌های انقلابی است؛ اگر دشمن هم دارد می جنگد با این نماد می جنگد، گفت: بخشی از جنگ نرم دشمن متمرکز شده روی حجاب و عفاف که می‌خواهند این را از بین ببرند و متلاشی کنند.

وی با بیان اینکه گسترش ناهنجاری‌ها در سطح جامعه توسط عده معدودی از افراد اتفاق می‌افتد و عامه مردم و زنان جامعه ما پاکدامن و عفیف هستند، تصریح کرد: عده معدودی هستند که معلوم است هدفمند جلو می آیند، با برنامه و در یک شرایط و زمان و مکان خاص با آمادگی می آیند، حساب عده‌ای معدود را با عامه مردم جدا کنیم.

ریشه بدحجابی و بی بند و باری را در جنگ نرم دشمن است

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ریشه بدحجابی و بی بند و باری را در جنگ نرم دشمن ببینیم، این یک امر عادی نیست، افزود: اینکه فرد با وضعیت زننده آرایش کردن و با بدحجابی به جامعه بیاید، مدهای جدیدی که شبکه های مختلف ترویج می دهند، شخصی مامور می شود یک حرکت بداخلاقی انجام می دهد و فیلم منتشر می کند، اینها ریشه در جنگ نرم دشمن دارد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه باید بدانیم ما در نظام جمهوری اسلامی داریم زندگی می کنیم، مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید حافظان ارزش ها باشند، نه بی تفاوت و سهل انگار، گفت: هنوز هم بوی عطر شهدا هر از چندگاهی فضای کشور را معطر می کند، نظام جمهوری اسلامی مسئول است که حافظ ارزش ها باشد.

انتقاد از عدم حضور مدیران برخی دستگاه ها در ستاد امر به معروف و نهی از منکر

وی با بیان اینکه گلایه داریم از برخی دستگاه ها که حتی به این جلسه هم اهمیت ندادند، نیامدند و کارشناس می فرستند، مسئولی که برای ارزش ها حتی حاضر نیست در یک جلسه شرکت کند، این جای گلایه است، تصریح کرد: برخی دستگاه ها حتی از نظر دینی نه اما از نظر قانونی مسئول هستند، بازخواست قانونی باید شود نسبت به برخی افراد و مسئولان که حضور پیدا نمی کنند و اقدام نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برای گسترش و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف، باید کارهای فرهنگی انجام دهیم، اظهار داشت: تقویت ایمان و تقوا، برانگیختن حس غیرت عمومی، توجه به تربیت و نظام خانواده، ترویج ازدواج ساده و به هنگام و از راهکاری گسترش فرهنگ حجاب و عفاف است.

ستاد احیای امر به معروف در تفرجگاه ها حضور یابد

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه از سوی دیگر باید اقدامات بازدارنده را در دستور کار داشته باشیم، تصریح کرد: استانداری مسئول است و باید پای کار بیاید، نیروی انتظامی، دادستانی، سپاه و مسئول هستند و باید پای کار بیایند. حضور نیروی انتظامی بسیار تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه ستاد احیای امر به معروف در تفرجگاه ها حضور یابد، حضور موثر است، همین که نیروهای مومن و حزب اللهی آنجا حاضر باشند مسائل حل می شود، حتی نیاز به مرحله تذکر زبانی نیست و نفس حضور نیروها موثر است، افزود: استقرار نیروی انتظامی در تفرجگاه ها و مراکز حساس، حتی در سطح شهر باید پررنگ شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر لزوم حمایت و دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر و نیروی انتظامی گفت: ترویج سست انگاری و تنبلی و بی تفاوتی با روحیه انقلابی سازگاری ندارد، ما باید انقلابی عمل کنیم.

آرشیو اخبار