آیت الله سید احمد میرعمادی 18 تیرماه در شورای فرهنگ عمومی لرستان با اشاره به اینکه یک کار بسیار ضروری و ارزشمندی این است که تفکر و باور جامعه را تقویت و مبانی شیعه را در جامعه تحکیم ببخشیم، اظهار داشت: هرچقدر بتوانیم در این راستا گام برداریم در راستای اهداف انقلاب حرکت کرده ایم.

نسبت به تقویت اندیشه های شیعه وظیفه داریم

وی با بیان اینکه هر حرکتی وقتی ماندگار و موثر است که ریشه اعتقادی داشته باشد، اگر اعتقادات جامعه ما آسیب ببیند ما دچار مشکل می شویم، تصریح کرد: بزرگترین خطر و آسیب خطر فرهنگی است، لذا نسبت به تقویت اندیشه های شیعه وظیفه داریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چهلمین سال اقامه نماز جمعه در کشور گفت: این مناسبت یک فرصت است در راستای تقویت باورهای اعتقادی، نماز جمعه نقش اساسی در باورهای اعتقادی مردم دارد و امام جمعه هر هفته یک خطبه را اختصاص به بیان معارف اسلامی می دهد.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: انتظار داریم از این هفته شاهد فعالیت دستگاه ها برای اقامه نماز جمعه باشیم، مخصوصاً فضاسازی شهری مهم است، راجع به فعالیت های نماز جمعه و اصل این نماز عبادی سیاسی اطلاع رسانی شود.

حرکت شورای فرهنگ عمومی مطابق با تحولات جامعه باشد

وی همچنین به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: لازم است شورای فرهنگ عمومی حرکتش و جهت گیری هایش مطابق با فرهنگ تحولات جامعه باشد. اگر شورای فرهنگ عمومی می خواهد زنده و پویا باشد باید حرکتش مطابق با تحولات جامعه و فرهنگ مورد نیاز آن تحولات باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه الان شاهد تحولات عظیمی در جامعه هستیم که بی نظیر است، در سطوح مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی، ادامه داد: رهبر انقلاب برای اینکه در این تحولات بین المللی و منطقه ای ما موفق شویم یک فرهنگی را برای ما ترسیم کردند، آن فرهنگ فرهنگ مقاومت است که ریشه در باورهای اعتقادی و دینی ما دارد.

شیعه را با فرهنگ مقاومت می شناسند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه از ویژگی های فرهنگ تشیع مقاومت است، شیعه را با فرهنگ مقاومت می شناسند. فرهنگی سازنده، افتخار آفرین و مایه غرور است که اختصاص به تشیع دارد، اظهار داشت: فلسطین چقدر در طول سال ها چه تحولاتی را شاهد بود الان به این نتیجه رسیدند که تنها راه حل مسئله فلسطین مقاومت است.

وی با بیان اینکه این فرهنگ مقاومت آنقدر اثر گذار است که امروز حزب الله لبنان شعار و برنامه اش نابودی اسرائیل است، روزی اسرائیل آسمانش را به عنوان گنبد آهنین قرار داده بود و امروز در برابر فرهنگ مقاومت کم آورده است، تصریح کرد: دیروز تهاجمات از سوی آل سعود و ائتلاف سعودی بود، امروز تهاجم از سوی نیروهای مقاومت یمن است. عربستانی ها چند مدت قبل پیام دادند به اینکه بیاییم قضیه یمن را یکجوری جمع کنیم.

فرهنگ مقاومت به یمن صادر شد

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه فرهنگ مقاومت به یمن صادر شد، برخی خیال می کنند ایران به یمن اسلحه داد، اما امکان ارسال اسلحه اصلاً وجود ندارد، چیزی که باعث پیروزی یمن شده صدور فرهنگ مقاومت بود، افزود: این فرهنگ مقاومت باعث سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امروز اگر در برابر اروپا کوتاه بیاییم پرروتر می شوند، بدانیم که اینها نیازمند به ما هستند، ما نیازی به آنها نداریم، ایران کشوری قوی و غنی از جهات مختلف است، گفت: متاسفانه برخی مسئولانمان از نظر تفکر غرب زده هستند، اگر این اصلاح شود همه امور درست می شود. ما می توانیم بدون آمریکا پیشرفت کنیم.

فاطمیون، زینبیون و یک لشکر مقاومت اسلامی تحت ولایت شکل خواهند داد

وی با بیان اینکه به فضل الهی به زودی زود شاهد یک تحول بزرگ در منطقه خواهیم بود، فاطمیون و زینبیون و یک لشکر مقاومت اسلامی تحت ولایت شکل خواهند داد، تصریح کرد: عناصر پلید مثل آل سعود و آل خلیفه از بین خواهند رفت و زمینه اضمحلال و نابودی آمریکا و اسرائیل فراهم می شود. تنها شرطش این است به باورهای خود تکیه کنیم، جلوه های مقاومت ما در عاشورا، ۲۲ بهمن، نماز جمعه و است، این سنگر ها را اگر حفظ کنیم قطعاً پیروزی آفرین است.

آرشیو اخبار