آیت الله سید احمد میرعمادی 17 خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا موجب برتری و سروری انسان است.

وی تصریح کرد: امام صادق (ع) در حدیثی می‌فرماید «سه چیز است که هر کس این سه صفت را دارا باشد در میان مردم آقایی و سروری می‌کند؛ نخست فروبردن خشم در هنگام غضب، دوم عفو و گذشت از انسان بدکردار، سوم صله رحم و کمک مالی به برادران دینی».

اندوخته‌های معنوی ماه رمضان را مراقبت کنیم

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه ماه ضیافت الهی به پایان رسید، در این مدت یک ماه شما عزیزان اندوخته‌های معنوی فراوانی را کسب کردید، از ایمان و تقوا و تلاوت قرآن تا روزه و رسیدگی به محرومان، این اندوخته بسیار گرانقدر است و باید در طول سال از آن بهره ببریم، یادآور شد: اندوخته‌های ماه رمضان باید مراقبت و محافظت شود.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری آثار و برکات معنوی ماه مبارک رمضان از اصل اعمال در ماه مبارک رمضان سخت‌تر است، این معنویت و نورانیت را برای طول سال حفظ کنیم و از آن بهره ببریم.

یکی از طرح‌های مهم استعمارگران در جهان اسلام فرقه سازی است

وی به هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع توسط وهابیون سعودی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از طرح‌های مهم استعمارگران در جهان اسلام فرقه سازی است، فرقه وهابیت در میان اهل سنت، فرقه‌های تکفیری، داعش و طالبان و امثال اینها که هر کدام در دوره‌ای ظهور و بروز پیدا کردند و استعمارگران از این فرقه‌ها به نفع خود استفاده کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در میان فرقه‌هایی که استعمارگران به وجود آوردند خطرناک‌ترین آنها گروه وهابیت بوده است، تصریح کرد: بزرگترین جنایت را در تاریخ اسلام وهابیون مرتکب شدند، داعش زاییده وهابیت است. تکفیری‌های دیگر هم زاییده وهابیت بوده‌اند.

تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع سند جنایت آل سعود و گروه وهابیون است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه یکی از جنایاتی که وهابیون انجام دادند تخریب گنبد و بارگاه ملکوتی ائمه مظلوم بقیع است، جهان تشیع همچنان از این حادثه جانسوز غمگین است. مسئله تخریب ائمه مظلوم بقیع سند مظلومیت تشیع است، افزود: تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع سند جنایت آل سعود و گروه وهابیون است. تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع سند سیاست‌های استعماری انگلیس است. امیدواریم ۸ شوال را با عظمت برگزار کنیم تا تاریخ عوض نشود، بگذار بدانند چه جنایتی را وهابیون مرتکب شدند.

انقلاب ثمره خون شهدایی مثل شهید آیت الله سعیدی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۰ خرداد سالروز شهادت آیت الله سعیدی اشاره کرد و گفت: آیت الله سعیدی مجاهدی خستگی ناپذیر بوده است. این شخصیت‌ها را به عنوان الگو یاد کنیم. شهید آیت الله سعیدی واقعاً شیفته شخصیت و منش امام بزرگوار بوده است. اسطوره مقاومت بوده است. ساواک بدترین شکنجه را نسبت به آیت الله سعیدی اعمال کرد اما خم به ابرو نیاورد و جانش را در راه اسلام و انقلاب اسلامی در تحت شدید ترین شکنجه‌ها تقدیم کرد.

امام جمعه خرم آباد یادآور شد: انقلاب ثمره خون شهدایی مثل شهید آیت الله سعیدی است، خون شهدا را پایمال نکنیم.

محور سخنان رهبر انقلاب مسئله مقاومت و ایستادگی بوده است

آیت الله میرعمادی با اشاره به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در سی امین سالگرد ارتحال امام بزرگوار در مرقد امام (ره)، افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب در شرایط فعلی راهگشا و نشان دهنده طریق راه انقلاب اسلامی در چهل سالگی دوم انقلاب است.

وی با بیان اینکه محور سخنرانی رهبر انقلاب مسئله مقاومت و ایستادگی بوده است، تصریح کرد: مقاومت یک حرکت مقتدرانه و هوشمندانه افتخارآفرین است. وقتی می‌گوئیم مقاومت یعنی یک نوع فعل و اندیشه و حرکت. یک نوع انتخاب مسیر است، مسیر انقلاب اسلامی ایران مسیر مقاومت و ایستادگی است.

اولین اثر مقاومت، عقب نشینی دشمن است، در قضیه برجام استراتژی مقاومت انتخاب شد و می‌بینید رئیس جمهور آمریکا عقب نشینی کرد و دستش را بالا آورد

خطیب جمعه خرم آباد آثار و برکات مقاومت را تشریح کرد و اظهار داشت: اولین اثر مقاومت، عقب نشینی دشمن است. این تجربه چهل ساله ماست. در دوران دفاع مقدس مقاومت کردیم، در دوران مبارزات انقلاب مقاومت کردیم و پیروز شدیم. امروز هم در مورد قضیه برجام مقام معظم رهبری استراتژی مقاومت را اعلام کردند و الان می‌بینید رئیس جمهور آمریکا عقب نشینی کرد و دستش را بالا آورد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هزینه مقاومت اندک است و در مقابل هزینه تسلیم شدن و سازش کردن بیشتر است. یک نمونه واضح این است که ملت ایران در برابر آمریکا مقاومت کرد و هزینه اندکی دارد می‌پردازد اما عربستان در برابر آمریکا تسلیم شد ببینید چقدر دارد هزینه می‌دهد، تحقیر هم می‌شود و دلار نفتی هم می‌دهد و گاو شیرده هم می‌شود، تصریح کرد: اثر سوم مقاومت این است که مقاومت یک راه دینی و عقلانی دارای پاداش بزرگ است. در قرآن و احادیث خداوند متعال چقدر پاداش برای مقاومت ذکر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت راه پرافتخار و الگو برای همیشه است، افزود: یکی دیگر از آثار مقاومت محبوبیت و مقبولیت همیشگی است. کسانی که مقاومت کردند مقبول مردم هستند. امروز همه دنیا حتی آن‌هایی که چندان اعتقاد دینی ندارند به سردار سلیمانی افتخار می‌کنند و او را مظهر مقاومت می‌دانند و محبوب است.

شرط گذاشتن امارات برای گفتگو با ایران یک طنز سیاسی است

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه یکی دیگر از آثار مقاومت پیروزی و سعادت ابدی است، گفت: مقاومت پیروزی به دنبال دارد و در طول تاریخ کسانی که اهل سازش و تسلیم شدند مورد تنفر مردم قرار گرفتند و عاقبت شومی دارند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز آمریکا دارد التماس می‌کند که با ایران مذاکره کند، تصریح کرد: در این روزها یک طنز سیاسی خنده داری را شاهد هستید، آمریکا که ابر قدرت است و عربستان را با یک اشاره دارد این‌طور می دوشد، الان از تمام شرط‌های ۱۲ گانه عقب نشینی کرده و اعلام کرد بدون پیش شرط با ایران مذاکره می‌کنیم. حالا عربستان و امارات برای گفتگو با ایران ۴ شرط تعیین می‌کنند. این خیلی خنده دار است.

مَثل امارات مَثل همان روباهی است که در بین مبارزه شیر و گرگ از ترس دم تکان می‌دهد

وی ادامه داد: عربستان از ترس و وحشتش سه نشست در مکه و ریاض برگزار کرده تا خود را نشان دهد. امارات فسقلی می‌آید برای ما چهارتا شرط تعیین می‌کند، مَثل امارات مَثل همان روباهی است که در بین مبارزه شیر و گرگ از ترس دم تکان می‌دهد.