آیت الله سید احمد میرعمادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه امروز به همراه رئیس کل دادگستری لرستان و دادستان خرم آباد به شهرستان کوهدشت رفتیم و از وضعیت روستاهای محاصره در آب رودبار کوهنانی بازدید کردیم، اظهار داشت: ۱۱ روستای رودبار به دلیل بالا آمدن آب سد سیمره دچار آبگرفتگی شده‌اند و باید جابجا شوند.

حل اسکان مناسب و آبرومند برای مردم در نظر گرفته شود

وی با بیان اینکه با قایق به این روستاها رفتیم و خواسته‌های مردم را شنیدیم، تصریح کرد: مردم درخواست‌هایی داشتند، اولاً یک محل اسکان مناسب و آبرومند برای آنها در نظر گرفته شود؛ دوم خدمات رسانی در مدت اسکان موقت مرتب ادامه پیدا کند و قایق لازم برای تردد مردم اختصاص یابد.

مردم خواستار تملک عادلانه اراضی و باغات و زمین‌های خانه‌هایشان هستند

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه چیزی از زندگی مردم در این روستاها باقی نمانده است و مردم زندگی خود را از دست داده‌اند، افزود: مردم خواستار تملک عادلانه اراضی و باغات و زمین‌های خانه‌هایشان هستند؛ تملک عادلانه باشد و حق و حقوق آنها پایمال نشود. تضمینی داده شود برای پرداخت خسارت و تملکی که انجام می‌شود.

آیت الله میرعمادی بر لزوم سرعت عمل در جابجایی و تملک اراضی و زمین‌ها و باغات و خانه‌های ۱۱ روستای رودبار تاکید کرد و ادامه داد: مردم زندگی آبرومندانه و عزتمندانه می‌خواهند، می‌گویند تولیدگر هستیم و دام و باغ و کشاورزی باید داشته باشیم؛ دنبال این نیستیم کسی رسیدگی کند؛ تنها بستری برای فعالیت ما فراهم کنند با جان و دل استقبال می‌کنیم.

مسئولان سد سیمره به سرعت برای پرداخت خسارات مردم اقدام کنند

وی با بیان اینکه ۵۸ کیلومتر مسیر سد سیمره را با قایق به مدت یک ساعت و نیم طی کردیم تا به تاج سد و محل اداره سد رسیدیم و با مسئولان سد جلسه‌ای گرفته شد، تصریح کرد: در آن جلسه قرار شد مسئولان استان با جدیت تمام نسبت به جابجایی و اسکان موقت اقدام کنند و مسئولان سد هم به سرعت برای تملک و پرداخت خسارات مردم اقدام کنند تا مردم حق و حقوقشان را بگیرند و ضرری متوجه مردم نباشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مردم منطقه می‌گویند ما نمی‌خواهیم سربار جامعه باشیم و می‌خواهیم تولید گر باشیم، یادآور شد: این حرف روستاییان خوب است و مسئولان باید در این راستا حرکت و اهتمام داشته باشند.