آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۵ آبان در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: یکی از بهترین تقواها، تقوای دل است.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام خطاب به مردم فرمود «ای مردم خدا به چهره های شما نگاه نمی کند، به اموال شما نگاه نمی کند، خداوند به دل های شما و اعمال تان نگاه می کند» و سپس خطاب به ابوذر فرمود «ای ابوذر بدان که تقوا در دل است»

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: دل باید پاک باشد، عمل باید خالص باشد، آن وقت تقوا معنا پیدا می کند.

آیت الله مصطفی خمینی بازوی امام(ره) در شکل گیری انقلاب بود

آیت الله میرعمادی به سالگرد شهادت مجاهد شهید آیت الله مصطفی خمینی فرزند امام (ره) اشاره کرد و گفت: ایشان شخصیتی عالم بودند که به تعبیر رهبری، تنها آقا زاده ای که آقازادگی نداشت.

وی با بیان اینکه آیت الله مصطفی خمینی زندگی ساده و مردمی داشت، تصریح کرد: ایشان بازوی امام(ره) در شکل گیری انقلاب اسلامی بود و نقش موثری در شکل گیری نهضت ۱۵ خرداد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به دهم آبان ماه سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی امام جمعه تبریز و اولین شهید محراب گفت: شهدای محراب دارای ویژگی هایی هستند که سیر و سلوک الهی از جمله این ویژگی های بوده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شهدای محراب انسان های با معنویت و با عبادتی بودند، تصریح کرد: همه ۵ شهید محراب دارای ویژگی تقوا و خداترسی بودند.

پیاده روی اربعین آثار معنوی، اخلاقی و تربیتی فراوانی دارد

وی با اشاره به پنجم آبان سالروز رحلت مرحوم نجفی مرعشی تصریح کرد: ایشان نیز واقعا یک شخصیت استثنایی بوده است، کسی که در علم نسب شناسی سرآمد بود و علاوه بر این خدمات فراوان و آثار علمی بسیاری را از خود به جای گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: مهم ترین میراث باقیمانده از از آیت الله مرعشی نجفی، کتابخانه بزرگ ایشان در قم است که به عنوان بزرگ ترین کتابخانه در خاورمیانه مطرح است.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود به آغاز پیاده روی اربعین اشاره کرد و اظهار داشت: این همایش باشکوه واقعا شور حسینی غیرقابل وصفی در میان مسلمانان و حتی غیرمسلمانان به وجود می آورد.

وی با بیان اینکه از کشورهای مختلف دنیا در این پیاده روی باشکوه شرکت می کنند، تصریح کرد: پیاده روی اربعین آثار معنوی، اخلاقی و تربیتی فراوانی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: پیاده روی اربعین یک قدرت نمایی جهان اسلام علیه کفر و استکبار جهانی است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز اهل سنت نیز در این پیاده روی شرکت می کنند، ادامه داد: این پیاده روی درواقع همبستگی ملت ها به نام امام حسین(ع) و زیر چتر سیدالشهدا است؛ واقعا امروز امام حسین(ع) محور وحدت امت اسلامی شده است و پیاده روی اربعین یک نمونه آن است.

مردمی بودن مهم ترین ویژگی پیاده روی اربعین

وی با تاکید بر اینکه از مهم ترین ویژگی های پیاده روی اربعین، خودجوش بودن و مردمی بودن آن است، افزود: عده ای پای برهنه، محبت حسین در دل و با چشمان گریان مسیر راهپیمایی اربعین را طی می کنند؛ این یک توفیق بزرگ برای کسانی است که در راهپیمایی شرکت می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: کسانیکه نمی توانند در پیاده روی اربعین شرکت کنند نیز به هر مقدار که می توانند به زائران حسینی کمک کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه تعداد زیادی از زائران از لرستان عبور می کنند و برای آنان موکب های متعددی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: با همت شما مردم این حرکت خودجوش سال به سال باشکوه تر و منظم تر خواهد بود.

در تبعیت از ولایت از عمار درس بگیریم

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۹ صفر سالگرد شهادت عمار یاسر در جنگ صفین اشاره کرد و اظهار داشت: عمار الگوی با بصیرت و شجاعی بوده است و همیشه در کنار امام علی(ع) بود و با یک بصیرت کامل از امام تبعیت می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: باید از عمار درس بگیریم و همیشه در کنار ولایت باشیم و از ولایت تبعیت کنیم.

آیت الله میرعمادی به سالروز شهادت حسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی اشاره کرد و گفت: بدون تردید نوجوانان بسیجی امیدهای آینده انقلاب هستند.

بسیج دانش آموزی محلی برای پرورش نیروهای انقلابی از نسل جوان

وی با بیان اینکه نوجوانان نیاز به الگو دارند، نیاز به مکانی برای پرورش دارند، تصریح کرد: شهید فهمیده الگوی بسیار خوبی برای نوجوانان است و بسیج دانش آموزی بهترین مکان برای پرورش و تقویت نیروهای انقلابی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: بسیج دانش آموزی محلی برای پرورش نیروهای انقلابی از نسل جوان و نوجوان است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه استکبار باید بداند ملتی که نوجوان ۱۳ ساله اش عاشق شهادت است، با بصیرت است، ملتی که نوجوانان اش در دل عشق به شهادت را دارند؛ نفوذ ناپذیرند و هرگز شکست نمی خورند، افزود: دشمنی آمریکا با اسلام و مکتب عاشورا و نهضت امام حسین است.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه آمریکا چندی پیش بیان کرده بود که «ما با حکومت جمهوری اسلامی ایران مخالفیم و می خواهیم آن را از بین ببریم».

برجام موشکی ممنوع است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم ایران آگاه هستند و ۴۰ سال است در مقابل آمریکا ایستاده اند، ۴۰ سال مقاومت کرده اند، افزود: قطعا از این پس نیز سربلندی نظام را دنبال خواهیم کرد؛ رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا کور خوانده اند، گنده تر از رئیس جمهور آمریکا و کسانیکه عقل داشتند و تحلیل سیاسی می کردند نیز در برابر ملت ایران شکست خورده اند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اینکه مسئله برجام موشکی را مطرح می کنند نیز باید بگوییم «برجام موشکی ممنوع است»، گفت: ایران در مسائل دفاعی خود مذاکره نمی کند و برجام موشکی ممنوع است.

وی با بیان اینکه اروپایی ها نیز در قضه برجام از خودشان استقلال ندارند و آمریکا هر دستوری بدهد تبعیت می کنند، چراکه وابسته به آمریکا هستند، تصریح کرد: ملت ایران با مقاومت و بصیرت در راه اهداف خود ایستادگی می کند.