آیت الله سید احمد میرعمادی پنجشنبه ۵ مرداد در جلسه شورای اداری لرستان با محوریت نقش ادارات و نهادها در قرارگاه فرهنگی نماز جمعه، با اشاره به حدیثی از سلمان فارسی به نقل از علامه طباطبایی اظهار داشت: سلمان می گوید که پیامبر هفت سفارش داشتند که در همه حال آنها را دنبال می کنم.

وی گفت: این هفت سفارش شامل توجه به مردم و زیر دستان، دوست داشتن فقرا و تهی دستان، گفتن حرف حق، به جای آوردن صلحه رحم، حفظ بزرگ منشی، انجام دادن مسئولیت الهی و ذکر «لا حول ولا قوة الا بالله» بود.

نماز جمعه از شئون ولایت است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه نماز جمعه یک عبادت استثنایی و بی نظیر است، گفت: این فریضه الهی از نظر برگزاری، تاثیر گذاری، کارکرد، قرب به خدا و ... بی نظیر است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نماز جمعه از شئون ولایت است، تصریح کرد: اموری همچون قضاوت، تعیین تکلیف غنایم جنگی، وجوهات شرعی و نماز جمعه از شئون ولایت است.

وی با اشاره به جایگاه بالای نماز جمعه گفت: رهبری فرمودند نماز جمعه قرارگاه فرهنگی، تقوا و بصیرت است، نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه کارهای فرهنگی باید با محوریت ائمه باشد، گفت: امام جمعه تببین سیاست های نظام و رهبری را برعهده دارد.

در نماز جمعه به رویدادهای سیاسی پرداخته شود

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه در نماز جمعه چهره نفاق و استکبار جهانی باید بازگو شود، افزود: در نماز جمعه در کنار تقوا باید به رویدادهای سیاسی نیز پرداخته شود.

وی با تاکید بر ضرورت انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن گفت: باید انقلابی بودن را حفظ کنیم چرا که با روحیه انقلابی بودن می توان بر تمام مشکلات غلبه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در برابر عربده کشی استکبار و رئیس جمهور استکبار باید انقلابی برخورد کرد، اظهار داشت: روحیه انقلابی جبهه مقاومت را به وجود آورده است.

حضور کمرنگ برخی ادارات در طرح شمیم خدمت

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شهرهای حلب و موصل با روحیه انقلابی آزاد شد، افزود: باید خروش مردم را علیه رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت کشور مرهون ولایت و وحدت است، ولایت و وحدت رمز سربلندی و پیشرفت است، گفت: نماز جمعه دشمن شکن است و در این زمینه نقش ادارات و نهاد ها مشخص است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امکانات دستگاه ها باید در اختیار نماز جمعه باشد، تصریح کرد: نماز جمعه به مصلا، امکانات و ... نیاز دارد و باید این تجهیزات تقویت شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به برگزاری طرح شمیم خدمت در حاشیه نماز جمعه لرستان گفت: در این طرح دستگاه ها حضور پیدا می کنند و پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم هستند.

وی با انتقاد از عدم حضور برخی دستگاه های اجرایی در این طرح گفت: متاسفانه برخی از دستگاه ها در طرح شمیم خدمت حضورشان کمرنگ است.