آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر شنبه 16 شهریورماه در جلسه هماهنگی اقامه نماز ظهر عاشورا در سخنانی با بیان اینکه قطعاً هیچ فریضه و واجبی بالاتر از نماز نداریم، اظهار داشت: نماز مهم‌ترین عاملی است که انسان را به خدا نزدیک می‌کند.

اوج زیبایی نهضت امام حسین (ع) در اقامه نماز ظهر عاشورا است

وی با تاکید بر اینکه نماز مرز بین اسلام و کفر و معیار قبولی اعمال است، عنوان کرد: نماز ملاک و میزان است و باعث ارزش یابی اعمال در نزد خدای متعال است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، بیان داشت: هیچ عاملی تأثیر گذار تر از نماز در اخلاق و تربیت انسان نیست، اگر کسی بخواهد تأثیر گذاری در اخلاق، تربیت و سازندگی افراد داشته باشد، راه آن نماز است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نماز در تمام ادیان الهی بوده است، تصریح کرد: تمام پیامبران الهی هم مردم را دعوت به اقامه نماز کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه نکته برجسته قیام امام حسین (ع) در اقامه نماز است، گفت: اوج زیبایی نهضت امام حسین (ع) در اقامه نماز ظهر عاشورا است و این جلوه بسیار با عظمتی برای نهضت امام حسین (ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه این امر پیام‌های زیادی دارد و به دنیا ثابت می‌کند که ما به دنبال این هستیم که دین خدا اقامه شود، عنوان کرد: مهم‌ترین وظیفه نیز اقامه نماز است و مسئولان نیز باید در این رابطه کمک کنند.

ضرورت تبلیغ اقامه نماز ظهر عاشورا توسط صدا و سیما

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اولین وظیفه مسئولان اقامه نماز است، تصریح کرد: در این راستا امروز نماز ظهر عاشورا نمادی از پیروی از نهضت حسینی (ع) و راه امام حسین (ع) است.

وی با اشاره به اینکه عزاداری مستحب است اما نماز واجب است، افزود: در این راستا باید برنامه ریزی صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به بحث تبلیغ اقامه نماز ظهر عاشورا، عنوان کرد: به دلیل اثر گذاری صدا و سیما و نشان دادن عظمت عزاداری امام حسین (ع) و تقید عزاداران به احکام و فریضه شرعی باید اقامه نماز ظهر عاشورا به تصویر کشیده شود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه این امر در راستای ترویج دین است، تصریح کرد: باید این امر به خوبی به تصویر کشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن در پی کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در این گونه مراسم‌ها است، عنوان کرد: در این راستا صدا و سیما باید پای کار آمده و حضور مردم و عزاداران را در این مراسم‌ها به تصویر بکشد.