آیت الله سید احمد میرعمادی 19 دی ماه در نشست ائمه جمعه لرستان در سخنانی با اشاره به بینش الهی و خدمت رسانی خالصانه ائمه جمعه استان، اظهار داشت: بعد از انتصاب حجت الاسلام «علی اکبری» در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، تحول گرایی و تقدس بخشیدن به نهاد نماز جمعه شکل گرفت که این امر یک حرکت عظیمی بود که اگر با قوت ادامه پیدا کند به طور قطع منشا آثار و برکات خواهد بود.

نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا و وحدت باید باشد

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه یک نهاد مقدس، نورانی، ولایی و به تعبیر مقام معظم رهبری، یک نهاد رحمانی است، گفت: نماز جمعه زبان گویای مردم است و اندیشه های الهی و معارف دینی را در جامعه ترویج می کند، اخلاق مردم را اصلاح می کند، فرهنگسازی می کند، مرجع و ملجا مردم است و این نهاد با این اوصاف و تعابیر بلند مقام معظم رهبری قرارگاه ایمان، تقوا و وحدت باید باشد.

۱۹ دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با گرامیداشت ۱۹ دی ماه، عنوان کرد: ۱۹ دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، این روز، حماسه پایدار و جاودانه ای بود که ثمره آن ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی است.

آیت الله میرعمادی، تصریح کرد: پایه اساسی انقلاب اسلامی ایران ۱۹ دی ماه بوده است، حرکت طلاب، مردم قم و شهادت و مجروح شدن تعدادی از این عزیزان موجب پیروزی انقلاب و نابودی رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی شد، همچنین ثمره آن دستاورد عظیم انقلاب اسلامی ایران شد.

۴ مرحله در انقلاب اسلامی ایران

وی با تاکید بر اینکه در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم و این امر بسیار مهم بوده و انتظار این است که ائمه جمعه ۴۰ سالگی انقلاب را برجسته کنند، افزود: ائمه جمعه دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را برای مردم در راستای امید بخشی به جامعه و مردم بیان کنند، گاهی اوقات برخی افراد برای اینکه رقیب خود را از صحنه کنار بزنند دستاوردهای نظام را نادیده می گیرند و این امر کار بدی است.

رویارویی با استکبار جهانی، جنگ اقتصادی، اطلاعاتی و نرم است. نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در این ۴۰ سال چهار مرحله را گذرانده است، گفت: مرحله اول، رویارویی با طاغوت بود که از ۱۹ دی ماه شروع شد، مرحله دوم، جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بود، مرحله سوم، رویایی با منافقین بود که از روز اول انقلاب شروع شده و هنوز هم ادامه دارد و مرحله چهارم، رویایی با استکبار جهانی بوده که الان انقلاب در این مرحله قرار دارد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رویارویی با استکبار جهانی، جنگ اقتصادی، اطلاعاتی و نرم است، بیان داشت: این رویارویی با استکبار، در ۴۰ سالگی انقلاب و دوران بلوغ انقلاب رخ داده است.

سیاست‌های مقام معظم رهبری جدی گرفته شوند

وی با بیان اینکه امروز افتخار ما در پیشرفت های نظامی و قدرت دفاعی ما است، تصریح کرد: قدرت دفاعی ما با هیچ کشوری قابل مذاکره نیست، چرا که مدیون هیچ کشوری نیستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه منافقین و ضد انقلاب ها ذلیل، خار و پست شدند، دگر اندیشان نیز خار و پست شدند، عنوان کرد: سیاستمداران دگر اندیش، الان هم پیاله رقاصان، شراب خوارن و ... هستند، باید به این نظام و انقلاب افتخار کنیم.

وضع اقتصادی مردم بهتر شده و مراکز صنعتی ما روی پای خود کار را شروع کرده اند. آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز ضد انقلاب ها، سلطنت طلب ها و دگر اندیشان منفور ترین افراد از نظر مردم ایران هستند، بیان داشت: امروز در مقابله با استبکار جهانی با توکل بر خدا، ایمان و تقوا پیروز خواهیم شد و روزی می رسد که اقتصاد ایران شکوفا خواهد شد، بر اساس آمارهای مراکز جهانی، بعد از مذاکرات و تحریم ها علیه ایران، امروز وضع اقتصادی مردم بهتر شده است و مراکز صنعتی ما روی پای خود کار را شروع کرده اند.

وی، بیان داشت: اگر سیاست حمایت از کالای ایرانی را جدی می گرفتیم امروز تمام کارخانه های ما دائر می شد، متاسفانه سیاست های مقام معظم رهبری را جدی نمی گیریم، اگر جدی گرفته بودیم امروز مراکز تولیدی ما رونق پیدا می کرد.

دو تهدید و چالش برای انقلاب

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه امروز هم یک آرامش اقتصادی را شاهد هستیم و قطعا شرایط بهتر خواهد شد، گفت: امروز استکبار جهانی منزوی شده است و قطعا ما در این میدان پیروز خواهیم بود.

آخرین اخبار