آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۹ آبان در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا موجب کرامت و فضیلت انسان می شود.

اربعین نشانه عظمت پیروان اهل بیت است

وی گفت: امام حسین(ع) می فرماید کرامت و فضیلت انسان در کنترل و اختیار داشتن زبان و همچنین بذل و بخشش داشتن است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه نمونه ای از بذل و بخشش را ما در اربعین مشاهده می کنیم گفت: در پیاده روی اربعین شاهد بذل و سخاوت مردم و پذیرایی از زائران امام حسین(ع) هستیم و این امر یک فضیلت و کرامت است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اربعین امتداد حرکت حضرت زینب (س) در حفظ و نگهداری نهضت امام حسین(ع) است گفت: پیاده روی اربعین چیزی شبیه به معجزه است و میلیون ها انسان از سراسر عالم جمع می شوند و وجه اشتراک بین آنها نیز حب امام حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه شیعه، سنی، مسیحی و همه اقلیت های دینی در این راهپیمایی حضور دارند گفت: بیش از ۶۰ کشور دنیا با مذاهب گوناگون در این پیاده روی حاضر هستند و اجتماع بیش از ۲۵ میلیونی در این راهپیمایی نشانه عظمت پیروان اهل بیت و نماد قدرت و وحدت پیروان اهل بیت است.

نقش برجسته لرستان در راهپیمایی اربعین

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که راهپیمایی اربعین یک منظره بسیار باشکوه و زیبا از پیروان اهل بیت است و در دنیا چنین اجتماعی بی نظیر است گفت: این اجتماع امروز نماد وحدت امت اسلامی و اقتدار امت اسلامی برابر یزیدیان زمان است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه همچنین پذیرایی عاشقانه و خالصانه از زائران از سوی مردم عراق بسیار ارزشمند بوده به طوری که مردم عراق درآمد خود را برای پذیرایی از زائران اربعین هزینه می کنند گفت: نقش استان لرستان نیز در پیاده روی اربعین بسیار برجسته و شاخص است و حضور جوانان غیور، مردم ولایتمدار و موکب های متعدد در داخل استان و همچنین کشور عراق نشانه عشق و ارادت مردم به اهل بیت است.

وی با بیان اینکه بهترین نقطه در شهر نجف اشرف در اختیار موکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان است و بهترین پذیرایی ها در آن صورت می گیرد گفت: بیش از ۳۰۰ خادم از لرستان در عراق به زائران خدمات رسانی می کنند و خدمات به گونه ای بوده که مسئولان ستاد اربعین و همچنین زائران از خدمات رسانی و پذیرایی موکب های لرستان تقدیر و تشکر کردند.

سفر پوتین به ایران نشانه عمق و استحکام روابط ایران و روسیه است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سفر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران و دیدار وی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور روسیه علاقه و حرمت فوق العاده ای برای مقام معظم رهبری قائل است و برای ایشان احترام و ارادت ویژه ای قائل بوده تا جایی که از مقام معظم رهبری به عنوان مسیح زمانه یاد کرده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این دیدار نشانه عمق و استحکام روابط گرم و صمیمانه ایران و روسیه در منطقه است گفت: این دیدار و سفر چند راهبرد داشته و یکی اینکه آینده منطقه را تضمین می کند و همچنین موجب تثبیت ائتلاف ضد آمریکایی و مبارزه با داعش در منطقه می شود.

وی با اشاره به اینکه تنها ائتلافی که با داعش مبارزه کرده ائتلاف ایران، روسیه و سوریه بوده که این امر نتیجه داده است گفت: این ائتلاف یک استراتژی بسیار مهم بوده که نتیجه بخش بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سناریو سعد حریری و همچنین عربستان در منطقه گفت: این سناریو برای ما جدید نیست و می دانیم که سعد حریری در آن نقش ایفا می کند و یکی از مجموع برنامه های نشست ریاض است که رئیس جمهور آمریکا در آن حاضر شد.

آمریکا دنبال جلوگیری از نفوذ مقاومت اسلامی است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه این سناریو برای بی ثبات کردن منطقه، برهم زدن امنیت منطقه و برای جلوگیری از نفوذ مقاومت اسلامی است گفت: آنها به داعش امید داشتند که به وسیله ایران و روسیه در معرض زوال و نابودی قرار گرفت و شکست خورد و بعد از آن دنبال برنامه پسا داعش و توطئه استقلال اقلیم کردستان بودند که با یک سفر سردار سلیمانی به اقلیم کردستان این توطئه خنثی شد.

وی با بیان اینکه رهبری فرموند که آمریکا انسان سرسپرده می خواهد که سعد حریری این نقش را بازی کرده است گفت: آمریکا به سعد حریری گفت که به عربستان سفر کند، او گفت چشم، باز هم از سعد حریری خواست که از عربستان برگردد که باز هم گفت چشم، باز هم آمریکا از سعد حریری خواست که ورقه استعفا را که با املای خودش نوشته بود بپذیرد که باز هم گفت چشم، و اینها همه نشانه این است که آمریکا دنبال جلوگیری از نفوذ مقاومت اسلامی است، اما باید بداند که هر توطئه و نقشه ای برای منطقه بکشد به نفع مقاومت و باعث شکست آمریکا و عربستان خواهد شد.

درماندگی آل سعود در منطقه

همچنین خطاب به آل سعود گفت: «ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست، عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری».

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه چند جوان خام و ناپخته بر عربستان حاکم شده اند که مانند مگس «وز وز» می کنند و این در حالیست که با چه چیزی مردم ایران را تهدید می کنند و مقابل مردم ایران عرض اندام می کنند؟ گفت: همه همت اینها تنها به شکم و شهوت است و اگر در میدان بودند مقابل اسرائیل می ایستادند.

وی خطاب به آل سعود بیان داشت: شما ایران را به چه چیزی تهدید می کنید؟ و اگر می توانستید در هشت سال دفاع مقدس کاری انجام می دادید و به طور حتم این تهدید ها نشانه استیصال و درماندگی آل سعود است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد  همچنین شهادت هشت مرزبان به دست تروریست ها ک یکی از این مرزبنان اهل استان لرستان و شهرستان کوهدشت بود را تسلیت و تبریک گفت و بر ادامه راه شهدا تاکید کرد.