آیت الله سید احمد میرعمادی 30 تیرماه در شورای اداری لرستان با اشاره به چهلمین سال اقامه نماز جمعه پس از انقلاب، اظهار داشت: ۴۰ سال است که یک فریضه بزرگ الهی در ایران شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه پایگاه مهم و اساسی برای دین و انقلاب است، گفت: عظمت انقلاب اسلامی ایران به این بوده که با نشاط، زنده، پویا و با حرکت به جلو و اقتدار نقش آفرینی می‌کند.

ولایت فقیه و رهبری عامل عظمت انقلاب است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه چند عامل در عظمت انقلاب تأثیر گذار بوده است، تصریح کرد: تفکر ناب دینی یکی از این عوامل است، هدف انقلاب این بوده که تفکر دینی حاکم شود و امروز در این جهت توفیقات فراوانی حاصل شده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دومین عامل عظمت انقلاب، ولایت فقیه و رهبری انقلاب است، افزود: در این ۴۰ سال دو رهبر آگاه، مجتهد و بصیر را داشته‌ایم و همچون دو خورشید در آسمان انقلاب درخشیدند.

وی گفت: رهبر فرزانه انقلاب با ترسیم سیاست‌های کلی نظام این کرسی را به جایگاه امن هدایت می‌کند.

مقاومت مردم ایران ستودنی است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: عظمت دیگر انقلاب به مردم انقلابی و ولایی است. مردم فداکاری و ایثار کردند، مقاومت مردم ایران ستودنی است، ملت ایران با مقاومت و روحیه ایثار در راه انقلاب ایستادگی کردند.

آیت الله میرعمادی، احیای کتاب و سنت را یکی دیگر از عوامل عظمت انقلاب عنوان کرد و افزود: یکی از سنت‌هایی که در انقلاب زنده شد نماز جمعه بود.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه باید در جامعه نقش آفرینی کند، افزود: نماز جمعه از شئون حکومت و ولایت است.

نماز جمعه میثاق با ولایت و رابط بین مردم و حاکمیت است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در طول تاریخ نماز جمعه‌ای که از سوی تشیع برگزار می‌شد مستکبران تاب تحمل آن را نداشتند، افزود: نماز جمعه میثاق با ولایت و رابط بین مردم و حاکمیت است؛ از این جهت امام جمعه زبان گویای مردم است، نماز جمعه محل امید بخشی و کانون اجتماع انسان‌های مخلص و مؤمن است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اولین سفارش رهبری در دیدار اخیر این بوده که امر به تقوا شود و مصداق‌های تقوا توسط ائمه جمعه بیان شود، افزود: نماز جمعه یادگار امام (ره) است و شهدای زیادی در راه آن تقدیم شده است.

امروز ایران در عرصه سیاست برتر است

وی با بیان اینکه ما نیازمند به معنویت هستیم و تداوم و استحکام انقلاب به این است که در جامعه معنویت داشته باشیم، تصریح کرد: امروز ایران با سیاست مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن دست برتر است و پایه‌های استکبار را به لرزه درآورده است، استکبار جهانی مستاصل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز ایران در عرصه سیاست برتر است، افزود: ساقط کردن پهباد آمریکایی برای سالیان سال برای متفکران آمریکایی جای عبرت دارد.

آیت الله میرعمادی گفت: از روزی که نفتکش ایران توقیف شده تا امروز هیچ کشتی انگلیسی جرأت نکرده از تنگه هرمز رد شود و یک مورد رد شد که توسط ایران توقیف شد، این اقتدار ایران اسلامی است.

شرکت در نماز جمعه حداقل انتظار ما از مسئولان است

وی با بیان اینکه قدرت‌های مادی همه پوچ هستند و منبع قدرت لایزال الهی خدا ترسی، ایمان و نماز جمعه است، گفت: شرکت در نماز جمعه حداقل انتظار ما از مسئولان است. حضور مسئولان باعث تقویت ارتباط مردم با مسئولان می‌شود، مبادا فاصله ایجاد شود.

حضور مسئولان در نماز جمعه باعث تقویت ارتباط مردم با مسئولان می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: یکی از موضوعاتی که نیازمند مراقبت بوده شکاف بین مردم و مسئولان است، ایجاد این شکاف تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه کلام مردم را ما در نماز جمعه می‌توانیم بشنویم، افزود: پاسخگویی مسئولان در نماز جمعه در قالب طرح شمیم خدمت مهم است، این موضوع بعضی مواقع مورد بی مهری مسئولان قرار می‌گیرد و این امر موجب گلایه مردم می‌شود.

نباید ستادهای نماز جمعه مورد بی مهری دستگاه‌ها قرار گیرند

وی در ادامه با تاکید بر همکاری با ستادهای نماز جمعه در استان تصریح کرد: امکانات و اعتبارات دست دستگاه‌های اجرایی است، ستاد نماز جمعه افرادی داوطلب، مؤمن و خدمتگذار هستند و انتظار این است که امکانات و اعتبارات در اختیارشان قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه نباید ستادهای نماز جمعه مورد بی مهری دستگاه‌ها قرار گیرند، گفت: سزاوار نیست که کار ستادهای نماز جمعه و نمازگزاران در این گرمای هوا لنگ بماند.

از انتقادات ائمه جمعه از سوی مسئولان استقبال شود

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه باید از انتقادات ائمه جمعه از سوی مسئولان استقبال شود، افزود: گیر و اشکال کارها برطرف شود و صمیمیت و مهربانی بین ائمه جمعه و مسئولان حاکم باشد.

وی افزود: باب انتقاد و مطالبه گری نباید بسته شود، این خطر است و اشکال دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: هر خدمتی به نماز جمعه خدمت به نظام، انقلاب و خون شهدا است.