آیت الله سید احمد میرعمادی سوم مردادماه در جمع فعالان ستاد نماز جمعه خرم آباد با اشاره به هفته نماز جمعه و سالروز اقامه اولین نماز جمعه اظهار داشت: نماز جمعه یک نماز عبادی سیاسی است، نمازی است که مرکب است از عبادت و سیاست، دیانت و سیاست، مصلحت دین و دنیای مردم.

وی تصریح کرد: جمع این دو کار سختی است، آمیختگی سیاست و دیانت در نماز جمعه رسالت نماز جمعه را سنگین می کند. مردم از یک سو با حضور در نماز جمعه می خواهند به خدا نزدیک شوند و موعظه شوند و از سوی دیگر می خواهند با مسائل سیاسی روز آشنا شوند.

نماز جمعه از جایگاه رفیعی برخوردار است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نماز جمعه از جایگاه رفیعی برخوردار است، از میان عبادات نماز جمعه ممتاز است چون هم به بُعد دنیا و آخرت و هم سیاست اشاره دارد، افزود: نماز جمعه با این عظمت نشان دهنده خطوط فکری مومنین در طول هفته است، برگزاری باشکوه نماز جمعه نیاز به مشارکت دارد، نیاز به همکاری دارد.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: نیاز است افراد متعددی در برگزاری نماز جمعه دخالت داشته باشند، نماز جمعه باید برنامه های فرهنگی جذابی داشته باشد، همه افراد نسبت به نماز جمعه مسئول هستند.

اولین سنگری که مورد حمله دشمن قرار گرفت نماز جمعه بود

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه تاثیر معنوی و اجتماعی قوی در جامعه دارد، دشمن هم نسبت به نماز جمعه حساس است و دیدیم که اولین سنگری که مورد حمله دشمن قرار گرفت نماز جمعه بود، اظهار داشت: شهدای محراب گواه بر تاثیرگذاری نماز جمعه هستند، گواه بر عظمت نماز جمعه هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه از یک طرف ارتباط با اسلام دارد و از سوی دیگر ارتباط با نظام اسلامی دارد، تصریح کرد: نماز جمعه یک فریضه الهی است و در عین حال به عنوان سنگر دفاع از نظام و انقلاب نقش آفرینی می کند.

نماز جمعه پایگاه مهم نظام اسلامی

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز یکی از پایگاه های مهم نظام اسلامی نماز جمعه است، لازم است همه حضور فعال در نماز جمعه داشته باشیم و نسبت به آن حساس شویم، افزود: کسی که سه هفته متوالی بدون علت نماز جمعه را ترک کند، خداوند مُهر نفاق بر قلبش می زند.

وی با اشاره به اینکه کسانی هستند که به خاطر منافع شخصی خود با نماز جمعه در ستیز هستند، چون امام جمعه و نماز جمعه مانع منافعی شده که از شهرستان می برده اند و حالا قطع شده است، ادامه داد: اینکه برخی بدون دلیل نماز جمعه را متهم می کنند ننگ است، بی شرمی است، این افراد باید فردای روز قیامت پاسخگو باشند و جواب خدا را بدهند.

افرادی که در مورد نماز جمعه شایعه درست می کنند و تهمت می زنند «صد عن سبیل الله» می کنند و خداوند می فرماید لعنت بر این افراد باد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: اینکه افرادی می نشینند شایعه درست می کنند، غیبت می کنند و تهمت می زنند، فردای روز قیامت باید جواب بدهند؛ این افراد «صد عن سبیل الله» می کنند و خداوند می فرماید لعنت بر این افراد باد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نماز جمعه متعلق به نظام اسلامی است، نماز جمعه مربوط به اسلام و ولایت است، تصریح کرد: دشمنی با نماز جمعه در صدر اسلام هم بود، منافقان از وقتی پیدا شدند که پیامبر گرامی اسلام نماز جمعه را اقامه کرد.

وی با تاکید بر اینکه وقتی پیامبر آمد در نماز جمعه مسائل سیاسی و دینی را مطرح کرد، عده ای دشمنی کردند، این ها منافقان هستند، افزود: منافقان مسجد ضرار را بنا کردند به این بهانه که بیمار هستند و نمی توانند به مسجد قبا بروند، پیامبر گرامی اسلامی مسجد ضرار را بر سر منافقین ویران کرد تا فتنه آنان خاموش شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه باید خیلی هوشیار بود و دقت کرد، اظهار داشت: خداوند حاکم و قاضی است و حقایق را آشکار می کند، آنچه را که برای مومنان لازم است روشن می کند.

آیت الله میرعمادی ضمن تقدیر از خبرگزاری هایی که هر هفته به صورت مستمر اخبار نماز جمعه را پوشش رسانه ای می دهند، گفت:  از برخی رسانه ها در این رابطه گلایه داریم، نیاز است که رسانه ها راجع به خدا، دین و نماز بیش از پیش اهتمام داشته و مطلب و خبر منتشر کنند.