آیت‌الله سید احمد میرعمادی دوشنبه ۱۴ اسفند در آیین اختتامیه جشنواره ایمنی رانندگان حرفه‌ای لرستان با قدردانی از متولیان حمل‌ونقل و رانندگان اظهار داشت: از دیدگاه اسلام هیچ‌چیز برتر و بالاتر از حفظ حیات انسان نیست.

وی گفت: حیات نشانه توحید و یکتاپرستی است و بنابراین جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها باید حساسیت جامعه را نسبت به ایمنی افزایش و بینش جامعه را در رابطه با این مقوله تغییر دهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه دودسته عوامل در ایمنی جاده‌ها نقش دارند، افزود: جاده و وسیله نقلیه عوامل مادی تأثیرگذار بر ایمنی هستند و متأسفانه روی مؤلفه‌های معنوی مؤثر بر ایمنی کار نشده است.

آیت‌الله میرعمادی آرامش، حس مسئولیت‌پذیری متولیان حمل‌ونقل و ایمنی، امانت‌داری، روحیه عفو و گذشت، ترس از خدا و دعا و صدقه را از عوامل معنوی مهم و تأثیرگذار بر ایمنی رانندگی عنوان کرد.

وی تأکید کرد: برگزاری این‌گونه همایش‌ها و حرکت در مسیر ارتقا فرهنگ و ایمنی راه‌ها برای حفظ جان مردم جامعه لازم و ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد یادآور شد: زیبنده جمهوری اسلامی ایران نیست که از رتبه‌های اول دنیا در تلفات ناشی از تصادفات رانندگی باشد به‌طوری‌که سالانه میلیاردها تومان هزینه مستقیم و غیرمستقیم صرف تصادفات جاده‌ای در ایران می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه نباید قانون‌گریزی در جامعه رواج پیدا کند تصریح کرد: قوانین راهنمایی و رانندگی یک لازم شرعی بوده و نباید از آن سرپیچی شود.