سلسله مباحث آثار پیاده‌روی و زیارت اربعین را در گفتگوهایی با نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان دنبال می‌کنیم، در سه بخش قبلی این مصاحبه به ابعاد اخلاقی و تربیتی و معنوی این آئین معنوی پرداخته شد و در این گفتگو به تشریح برخی دیگر از آثار زیارت اربعین می‌پردازیم.

آیت الله سید احمد میرعمادی یکشنبه ۱۴ آبان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: در نهضت عاشورا، اربعین جایگاه والایی دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مراجعت اهل بیت از شام به کربلا جایگاه اربعین را در فرهنگ تشیع تثبیت کرده است، بیان داشت: زیارت امام حسین(ع) به عنوان انسانی کامل، امام معصوم و ولی خدا از فضیلت و ثواب فوق العاده ای برخوردار است.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: مرحوم شیخ صدوق ۵۲ روایت راجع به ثواب زیارت امام حسین(ع) نقل کرده و می گوید که بر اساس روایات زیارت امام حسین(ع) زیارت خدا است.

وی با بیان اینکه زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین فضیلت بیشتری دارد، ادامه داد: یکی از نشانه های مومن زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین ذکر شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در اربعین با تدبیر الهی و اقدام اهل بیت یاد نهضت عاشورای حسینی(ع) برای همیشه در دل ها زنده ماند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اربعین سبب زنده ماندن قیام امام حسین(ع) شد، گفت: اربعین سبب شد که حادثه عاشورا در دل ها زنده بماند و همچنان در جوشش و خروش باشد.