آیت الله سید احمد میرعمادی پنجشنبه ۱۱ آبان در بازدید از  موکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در نجف اشرف اظهار داشت: امسال هم توفیق پیدا کردیم تا از نزدیک شاهد  حرکت عظیم پیاده روی اربعین باشیم و ثوابی در جمع زائران حضرت اباعبدلله الحسین(ع) داشته باشیم.

پیاده روی اربعین آثار و برکات فراوانی دارد

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین سنت حسنه ای است که آثار و برکات فراوانی دارد گفت: آثار اخلاقی، آثار تربیتی و آثار معنوی ای که در این پیاده روی وجود دارد بسیار ارزشمند و والا است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد  با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین اباعبدلله الحسین(ع) در حقیقت آماده شدن برای زیارت است گفت: پیاده روی اربعین در حقیقت یک قدرت‌نمایی از جهان اسلام علیه استکبار جهانی است.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: این پیاده روی از نظر معنوی باعث قرب به سوی خدا است و زائری که از نجف راه می افتد با اخلاص و برای رضای خدا به سوی کربلا حرکت می کند تفکر می کند و می اندیشد و مجالی است برای اینکه بداند چه کسی را زیارت می کند و این باعث تقرب به سوی خدا می شود.

پیاده روی اربعین برترین اعمال است

و با بیان اینکه پیاده روی اربعین قابل وصف نیست افزود: مقام معظم رهبری راجع به جهاد و رزم لرها مطلبی را فرموند که رزم لرها بیش از اینکه شنیدنی باشد دیدنی است و پیاده روی اربعین هم واقعا دیدنی است و صفا، صمیمیت، اخلاص، محبت و عشق توصیف ناشدنی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه کربلا مدرسه عشق و دانشگاه تربیت و فضیلت است بیان داشت: آثار روحی و روانی‌ای که زیارت و این پیاده روی دارد باعث می شود که افراد توبه و استغفار کرده و به اهل بیت عصمت و طهارت معرفت و توسل پیدا کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در روایت داریم که برترین اعمال سخت ترین آن‌هاست و اینکه انسان در این شرایط سخت پیاده حرکت کند یقینا افضل اعمال است و پیاده روی اربعین برترین اعمالی است که خدای متعال به بندگان عاشق خود عنایت کرده است گفت: خوشبختانه حرکت عظیم اربعین به عنوان یک قدرت جهان تشیع امروز مطرح شده و جهانی شده است و از کشورهای مختلف دنیا نه فقط شیعیان بلکه اهل سنت و مسیحیان و سایر مذاهب در این راهپیمایی شرکت می کنند و عشق امام حسین(ع) در دلشان وجود دارد.

فعالیت منسجم و منظم ستاد اربعین لرستان

وی با اشاره به اینکه همین که این پیاده روی اربعین توانسته امام حسین(ع) را جهانی کرده و همه را زیر چتر امام حسین(ع) جمع کند خود دستاورد بسیار بزرگی است گفت: حضور مردم لرستان در پیاده روی اربعین بسیار چشمگیر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: در ارزیابی‌هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که امسال مردم لرستان بیشتر از سال قبل در این پیاده روی اربعین حضور پیدا کردند و نکته ای که باعث تقویت این حرکت شده خدمت کردن به این زائرین است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مردم ما به عشق امام حسین مال و جان‌شان را فدا کرده و ایثار می کنند افزود: مردم لرستان در سال‌های گذشته و امسال هم پای کار آمدند و کسانی که نتوانستند در پیاده روی اربعین شرکت کنند با مال و کمک‌های نقدی خود را در ثواب پیاده روی اربعین شریک کردند.

وی با بیان اینکه مجموعه ستاد اربعین امسال منسجم‌تر، منظم‌تر و با آمادگی بیشتر حضور پیدا کردند و کسانی که از استان لرستان حرکت می کنند آدرس ۱۶ موکب لرستان در عراق را دارند و در آن‌ها حاضر می شوند افزود: اما این خدمات و پذیرایی و حتی خدمات پزشکی ستاد اربعین استان به همه زائران اعم از لرستانی و غیرلرستانی و حتی غیرایرانی ارائه می شود.

درخشش موکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: به طور ویژه از جوانان عزیزی که هیچ‌گاه مردم آن‌ها را ندیدند و نمی بینند ولی خالصانه هر کاری که برای زائر امام حسین(ع) لازم باشد انجام می دهند، تقدیر و تشکر می کنم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آرزو می کنم زائرانی که با قصد قربت و انگیزه الهی در این پیاده روی اربعین شرکت کردند زیارت‌شان مقبول باشد و عزیزانی که به عنوان خادمین زائرین امام حسین(ع) حضور دارند هم زیارت‌شان و هم خدمت‌شان مورد قبول امام حسین(ع) باشد گفت: قطعا کسانی که به زائران حضرت خدمت می کنند همان ثواب زائران را دارند.

وی با بیان اینکه موکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در میان موکب هایی که ما مشاهده کردیم بسیار خوش درخشیده و مکان مناسب و خدمات بسیار خوب و لایق زائران امام حسین(ع) فراهم شده است بیان داشت: اخلاص و صمیمیت خادمین لرستان باعث شده که رضایت بسیار خوبی را در میان زوار شاهد باشیم که از همه عزیزان برپاکنندگان و خادمان این موکب تقدیر و تشکر می کنم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: همچنین از فعالان رسانه هم که با انعکاس پیام و ثبت و ضبط این مراسم معنوی در راستای تقویت این حرکت عظیم الهی گام برمی دارند تقدیر و تشکر داریم.