حجت الاسلام والمسلمین  سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر از ماه ربیع الاول به عنوان ماه خیر و برکت و ماه شادمانی و سرور مسلمانان یاد کرد و اظهار داشت: آغاز امامت حضرت مهدی(عج)، ولادت پیامبر اعظم(ص)، میلاد مسعود امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت همه از جمله مناسبتهایی است که در این ماه مبارک قرار دارد.

وی همچنین به تقارن ماه ربیع الاول با دهه فجر اشاره کرد و بیان داشت: همه مناسبتهای یاد شده ایام الله هستند و همه آنها در سرنوشت انسان تاثیر گذار بوده است.

دهه فجر فرصت مرور مقاومت و پیروزی ملت ایران است

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به قرارگیری در سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تصریح کرد: این دهه فرصتی است که به مقاومت و پیروزی ملت ایران مروری داشته باشیم.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران حاصل عوامل متعددی بوده، یادآور شد: ایمان به خدا، رهبری امام خمینی(ره) و اتحاد همیشگی ملت ایران از جمله این عوامل بوده است.

وی همچنین با اشاره به نقش و اهمیت رهبری امام در پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: امام خمینی(ره) به عنوان یک روحانی متقی، یک فقیه آگاه، یک مجتهد شجاع، یک عارف نامدار و یک استاد برجسته اخلاق رهبری نهضت ملت ایران را بر عهده گرفت.

رهبری با صلابت شهامت در برابر تمام حوادث ایستاده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: امروز ما خدا را شاکریم که رهبر فرزانه انقلاب به عنوان یک شخصیت دارای تمام فضائل اخلاقی سکاندار انقلاب اسلامی ایران است.

خطیب جمعه خرم آباد دشمن شناسی و هوشیاری در برابر جریانهای داخلی و خارجی را از جمله ویژگیهای برجسته رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: حقیقتا رهبر فرزانه انقلاب به عنوان یک دشمن شناس قوی و یک عامل مهم برای بصیرت بخشی در جامعه ایفای نقش می کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز رهبری با صلابت، شجاعت و شهامت در برابر تمام حوادث ایستاده ، تصریح کرد: همین خصایص و ویژگیهاست که موجب عشق و علاقه ملت به مقام معظم رهبری شده به طوریکه مردم ایران اسلامی و همه مسلمانان دنیا پرچم اسلام را در دست ایشان می بینند.

امروز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و یکپارچگی نیاز داریم

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود همچنین از اتحاد و همبستگی ملت ایران به عنوان یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه های مختلف یاد کرد و گفت: امروز نیز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و یکپارچگی نیاز داریم.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه سربلندی و عزت نظام در سایه همبستگی محقق می شود، ادامه داد: یکی دیگر از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران استقامت و پایداری در راه خدا بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران همواره الگوی صبر و استقامت در برابر دشمن بوده و هستند، افزود: ملت ایران تاکنون نه به ابرقدرت ها و نوکران خارجی آنها هیچگونه اجازه عرض اندام داده و نه از این پس اجازه عرض اندام خواهد داد.

ایران امروز یک کشور آزاد، قدرتمند و مقتدر در جهان است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه ایران اسلامی در طول 33 سال گذشته در همه عرصه ها به لحاظ کمی و کیفی پیشرفت زیادی داشته است، یادآور شد: این در حالیست که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران سالها تحت سلطه آمریکا و ابرقدرتها بود ولی نه تنها هیچ پیشرفتی صورت نگرفت بلکه همواره فقیر و عقب نگه داشته شد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به پیشرفتهای کشورمان در عرصه های مختلف فناوری هسته ای، تسلیحات نظامی، هوا فضا، ارسال ماهواره به فضا، داروهای نوترکیب و ...، بیان داشت: امروز پیشرفت ایران اسلامی در همه عرصه ها نمایان است.

وی با تاکید بر اینکه همه این پیشرفت ها با اعتماد به نفس و نیروی خودباوری در کشور صورت گرفته است، افزود: کشور ایران در گذشته یک کشور وابسته بود اما امروز یک کشور آزاد، قدرتمند و مقتدر در جهان است.

حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس نهم تکرار خواهد شد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز سرنوشت کشور در دست خود مردم قرار دارد، تصریح کرد: ملت ایران در طول 33 سال گذشته بارها انتخاباتهای باشکوه و عظمتی برگزار کرده اند که امسال نیز در انتخابات مجلس نهم این حضور و مشارکت پرشور تکرار خواهد شد.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: در گذشته ایران توسط کشورهای استکباری آنچنان تحقیر شده بود که کسی نمی توانست به یک سرباز آمریکایی چیزی بگوید ولی امروز ایران چنان مقتدر و با عزت شده که فریاد مرگ بر آمریکا در سراسر ایران اسلامی طنین انداز شده است.

وی با بیان اینکه امروز دیگر ملتهای مسلمان دنیا نیز به تاثیر از ملت مقتدر ایران اسلامی فریاد مرگ بر آمریکا را سر داده اند، افزود: موج بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

تداوم انقلاب اسلامی به عهده جوانان است

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تداوم انقلاب اسلامی به عهده جوانان است، یادآور شد: امروز بالاترین سطح علمی در دنیا متعلق به جوانان ایرانی است و این افتخاریست که در سایه انقلاب اسلامی به دست آمده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان در طول 33 سال گذشته علیه کشورمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: 33 سال هر آنچه از دستشان برآمد از ترور و جنگ گرفته تا تحریم و تهدید علیه ملت ایران انجام دادند ولی ملت ایران از آرمانهای خودش ذره ای عقب نشینی نکرده و نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه اقتدار و عزت امروز نظام در سایه پایبندی به اسلام، تبعیت از رهبری و وحدت و همبستگی ملت به دست آمده است، یادآور شد: در دهه فجر باید دستاوردهای سه دهه گذشته انقلاب و اینکه کجا بوده ایم و به کجا رسیده ایم را برای مردم بازگو کنیم.

یادآوری ایام الله دهه فجر انسان ساز و آموزنده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در ادامه سخنان خود به در پیش بودن یوم الله 22 بهمن اشاره کرد و گفت: یادآوری ایام الله یک وظیفه است زیرا در این روزها خداوند پیروزی را به ملت ایران عنایت کرد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه یادآوری ایام الله دهه فجر انسان ساز و آموزنده است، تصریح کرد: این روزها یادآور حماسه ها، رشادتها، مبارزه ها و فداکاریهای ملت مسلمان ایران اسلامی است.

وی از ماه بهمن به عنوان ماه پیروزی و به زیر کشیدن طاغوتها یاد کرد و گفت: یادآوری ایام الله 22 بهمن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره امام و شهدا وظیفه همگان است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه 22 بهمن یادآور تحقق وعده الهی و حکومت الله بر روی زمین است، ادامه داد: حضور پرشور و دشمن شکن ملت مسلمان ایران و مردم ولایتمدار استان لرستان در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر توطئه های دشمنان را نقش برآب خواهد کرد.

آرشیو اخبار