حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آ‌باد در خطبه‌های نمازجمعه خرم‌آباد در مصلی الغدير اين شهر با اشاره به 16 دی ماه سالروز شهادت شهدای هويزه، از شهيد علم‌الهدی به‌عنوان سمبل اين واقعه نام برد و گفت: در 16 دی ماه سال 59 رزمندگان اسلام در منطقه هويزه حسين گونه مقاومت كردند و مظلومانه به شهادت رسيدند.

وی در ادامه به مسأله كشف حجاب در حكومت رضاخانی اشاره كرد و افزود: حجاب يكی از بركات انقلاب اسلامی و از برجسته‌ترين شعائر دينی است كه موجب مصونيت جامعه از گناه می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ميرعمادی با بيان اين‌كه كشف حجاب در ايران توسط رضاخان لكه ننگی بر دامان خاندان پهلوی است، ادامه داد: در طول تاريخ همواره حجاب از سوی دشمنان مورد هجمه قرار گرفته و در دوره اصلاحات نيز همگان ديدند كه ارزش‌های حجاب در جامعه كم‌رنگ شد و پيامدهای بدی را برای كشور به همراه داشت.

خطيب جمعه خرم‌آ‌باد با اشاره به مقاومت زنان غيرتمند ايران اسلامی در برابر اين توطئه عنوان كرد: در همين استان لرستان زنان با حفظ حجاب خود در برابر ماموران قلدر رضاخانی ايستادگی كردند و حاضر نشدند چادر را از سر خود بردارند.

ایشان از مسأله حجاب به عنوان يكی از برجسته‌ترين شعارهای دينی و يك تكليف الهی ياد كرد و افزود: حجاب و عفاف موجب می‌شود انسان از فساد و تباهی در امان باشد.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بيان اين‌كه دشمنان همواره با حجاب مبارزه كرده‌اند چون حجاب يك سنگر محكم برای زن ايرانی محسوب می‌شود، يادآور شد: امروز آثار و پيامد كم توجهی به عفاف و حجاب را در جامعه می‌بينيم.

حجت‌الاسلام ميرعمادی بالا رفتن سن ازدواج، روابط ناسالم دختر و پسر، گسترش فساد و دين گريزی را از جمله تبعات ناشی از كم توجهی به موضوع عفاف و حجاب دانست و تصريح كرد: مسئولان و دست‌اندركاران بايد وظيفه خود را برای ترويج عفاف و حجاب انجام دهند چرا كه اين امر يك مسأله دينی و شرعی است.

امام جمعه خرم آباد همچنين با اشاره به برگزاری رزمايش ولايت 90 در منطقه خليج فارس و تنگه هرمز، گفت: تنگه هرمز به‌عنوان گلوگاه اصلی انتقال نفت در جهان، تحت كنترل نيروهای مقتدر و پرتوان مسلح جمهوری اسلامی ايران است و دشمنان می‌دانند كه اقدام ايران در ممانعت از انتقال نفت از طريق اين گلوگاه، چه عواقب وخيمی برای كشورهای غربی و اروپايی به‌دنبال دارد.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان با اشاره به اين‌كه تحريم‌های اقتصادی و نظامی موجب اقتدار و كارآمدی ايران اسلامی شده، اظهار داشت: امروز دنيا به اين نتيجه رسيده كه نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران براساس خواست و اراده ملت استقرار يافته و با تمام توان به سمت رشد و تعالی درحركت است.

وی در بخش ديگری از سخنان خود به سالروز قيام مردم قم اشاره كرد و بيان داشت: اين واقعه آغازی بر شتاب بخشيدن به نهضت امام خمينی (ره) شد.

خطيب جمعه خرم‌آباد با تاكيد بر اين‌كه قيام 19 دی آثار و بركات فراوانی برای ايران اسلامی به دنبال داشت، افزود: اين قيام موجب شكسته شدن خفقان در فضای آن روز كشور و فراهم آمدن زمينه‌های سرنگونی رژيم شاهنشاهی شد.

ایشان در ادامه دينداری، تعهد، كارآمدی و خدمت به مردم را از ملاك‌های اصلی و اصلح در انتخاب نمايندگان مجلس شورای اسلامی ابيان كرد و گفت: مردم مؤمن و متعهد ايران اسلامی در انتخابات نهمين دوره مجلس شورای اسلامی، براساس معيارها و ملاك‌های اسلامی، دينی، اخلاقی و تعهد و توانمندی اصلح‌ترين افراد را برای انجام اين مسئوليت انتخاب خواهند كرد.

وی افزود: با توجه به نام‌نويسی افراد داوطلب و آغاز مرحله بررسی صلاحيت‌ها، بهترين فرصت ممكن برای بررسی توانمندی، تعهد و مسئوليت‌پذيری داوطلبين از سوی مردم به‌منظور انتخابی درست و اصلح فراهم شده است.

خطيب جمعه خرم‌‌‌آباد با يادآوری اين‌كه در اين ارتباط توجه به برنامه‌ها، سوابق و كارآمدی افراد و گروههای سياسی بهترين ملاك برای انتخاب درست است و مردم بايد با شناخت كافی از دينداری، تعهد، اخلاص و خدمت رسانی داطلبين موردنظر پای صندوق های رای حاضر شوند، تصريح كرد: يكی از مهم‌ترين مسايل برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشكوه رعايت اخلاق اسلامی و انسانی از سوی داوطلبين و گروههای سياسی در جريان تبليغات انتخابات است.

وی افزود: رعايت اخلاق و پرهيز از تخريب ديگران و معرفی خود با ارائه يك برنامه علمی، اجرايی و منطقی، فضای مناسبی را برای حضور و مشاركت حداكثری مردم در راستای تشكيل مجلس انقلابی و كارآمد آماده خواهد كرد.

آرشیو اخبار