حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی» در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی الغدير اين شهر با گرامی‌داشت 9 دی و بيان اين كه حماسه ماندگار 9 دی نشان داد ارزش‌های انقلاب و ولايت خط قرمز ملت ايران است، گفت: حماسه تاريخی نهم دی ماه، حاصل تدبير و درايت مثال زدنی و بی نظير مقام معظم رهبری و رهنمودهای مؤثر ايشان در راستای تحقق آرمان های والای انقلاب و امام راحل است.

وی 9 دی را روز ايمان، اخلاص و اقتدار ايران اسلامی دانست و افزود: در اين يوم الله عمق پيوند بين مردم و رهبری به رخ جهانيان كشيده شد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی به نقش بی‌بديل رهبر معظم انقلاب در هدايت كشتی انقلاب از همه بحران‌ها و مقاطع حساس به سوی پيشرفت و تعالی اشاره و تصريح كرد: ايشان به‌عنوان محور قابل اتكا و مستحكم ملت ايران در طول 22 سال نظام اسلامی را در برهه‌های حساسی چون رحلت امام خمينی(ره)، جنگ اول خليج‌فارس، دوران پر آشوب اصلاحات به خصوص ماجرای فتنه 88 با سلامت و صلابت هدايت كرده است.

ایشان با بيان اين‌كه بررسی ابعاد و تحليل همه جانبه و كامل اين حماسه تاريخی يكی از وظايف اصلی انديشمندان، محققان، فرهيختگان و اهل قلم است تا همگان با ظرفيت های عظيم مقام معظم رهبری آشنا شوند، تصريح كرد: فتنه سال 88، توطئه‌ای پيچيده و طراحی شده از سوی دشمنان انقلاب بود كه بسيار دقيق و كارشناسانه تهيه شده بود كه رفع آن به همين سادگی ها امكان‌پذير نبود.

خطيب جمعه خرم‌آ‌باد با يادآوری اين‌كه اگر رهبری‌های حكيمانه و درايت عميق و كارآمد رهبری انقلاب نبود به‌طور قطع آتش اين فتنه بدين شكل خاموش نمی شد و پيامدهای زيادی را برای كشور به دنبال داشت، اظهار كرد: اينكه رهبر معظم انقلاب حماسه نهم دی را به عنوان ايام الله انقلاب اسلامی و روز بصيرت نام‌گذری كردند به خوبی نشاندهنده ابعاد و ويژگی های اين موضوع و اهميت بصيرت، مجاهدت و ولايتمداری به عنوان شاخصه اصلی مردم بزرگ ايران اسلامی است.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان افزود: در اين روز عمق رابطه مردم با ولايت و رهبری به نمايش گذاشته شد و مردم در اين حماسه بزرگ تنها به‌دنبال دفاع از نظام و ارزش های انقلاب و حمايت از ولايت فقيه بودند.

وی گفت: در راهپيمايی روز 9 دی، هيچ تصويری غير از تمثال امام راحل و رهبری انقلاب وجود نداشت و شعار همگان نيز دفاع از ارزش های دينی و اصل ولايت فقيه بود، به همين واسطه اين روز، روزی بزرگ و عظيم برای تاريخ انقلاب محسوب می شود.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با اشاره به اين‌كه در اين روز فتنه فتنه گران خاموش شد، اضافه كرد: آنهايی كه در افكار شيطانی خود، مقاصدی را به عنوان خواسته غرب و استكبار جهانی پيگيری می كردند سيلی محكمی از مردم خوردند و ملت ايران در اين روز اعلام كردند كه هرگز از اصول انقلاب اسلامی و ارزش های دينی گذشت نخواهند كرد.

امام جمعه خرم‌آباد با بيان اين‌كه روز نهم دی ماه روز اعلام موضع قاطعانه رهبری و ملت در برابر فتنه گران و استكبار جهانی بود، گفت: دنيا متوجه شد كه مردم ايران از دستاوردهای عظيم خون شهدا، نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی همواره دفاع می كند و مقابل تمام حرمت شكنی‌ها خواهد ايستاد.

وی افزود: در نهم دی ماه مردم ايران ثابت كردند كه در دفاع از انقلاب اسلامی و اصل ولايت فقيه تا آخرين نفس ايستادگی می كنند.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان دستاوردهای عظيم نهم دی را اتحاد و انسجام مردم، عظمت ايران اسلامی در دنيا، تحكيم پايه‌های نظام و اصل ولايت فقيه و استواری ملت در صراط مستقيم عنوان كرد و گفت: بايد بدانيد كه فتنه فتنه گران و منحرفان تمام نشده و آنان به‌طور قطع آرام نخواهند نشست.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه گفت: حماسه نهم دی ماه در لرستان بيانگر عمق رابطه ملت اولايی لرستان با ولايت و نشانه ارادت خالصانه اين مردم نسبت به شخص رهبری است و به‌طور قطع اين حماسه برای هميشه در تاريخ ماندگار شد.

همچنین راهپيمايی به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی در خرم‌آ‌باد برگزار گردید.

آرشیو اخبار