حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی(ره) اظهار داشت: این شورا یکی از مهم ترین نهادهای فرهنگی کشور است که نقش اساسی در برنامه ریزی ها ایفا می کند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب بر جایگاه شورای انقلاب فرهنگی گفت: ایشان از این شورا به عنوان قرارگاه اصلی امور فرهنگی انقلاب اسلامی ایران یاد کرده اند.

مسئولیت شورای انقلاب فرهنگی بسیار سنگین است

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید باور داشته باشیم دشمن در عرصه فرهنگی در مقابل کشورمان صف آرایی کرده است، افزود: دشمنان به دنبال از بین بردن و سست کردن فرهنگ دینی ما هستند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه دشمن در جبهه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برنامه ریزی کرده است بیان داشت: باید در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن توجه جدی نسبت به مسائل فرهنگی در کشورمان صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دشمن نمی تواند در حمله نظامی علیه کشورمان کاری از پیش ببرد ولی در جنگ فرهنگی به دنبال سست کردن پایه های فرهنگ دینی با ترویج بی بندوباری است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولیت شورای انقلاب فرهنگی بسیار سنگین است عنوان کرد: باید برنامه های شورای انقلاب فرهنگی در استانها به طور جدی پیگیری شود.

جایگاهی امروز نماز جمعه به برکت خون شهدای محراب است

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت سومین شهید محراب آیت الله دستغیب اشاره کرد و گفت: کلام این عالم فرزانه به گونه ای بود که به دل آحاد مردم می نشست.

وی به تعابیر امام راحل در مورد این شهید بزرگوار اشاره کرد و بیان داشت: ایشان از شهید دستغیب به عنوان یک مرد وارسته به تمام معنا و یک معلم با اخلاق که مردم را دعوت به تقوا و اسلام می کرد یاد کرده اند.

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: امروز جایگاهی که نماز جمعه دارد به برکت خون شهدای محراب است.

به غنیمت گرفتن "پهپاد" توسط ایران یک شوک بزرگ به آمریکا وارد کرد

حجت الاسلام میرعمای در بخش دیگری از سخنان خود به زمین نشاندن هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا اشاره کرد و گفت: این اقدام پیروزی بزرگی برای ملت بزرگ ایران اسلامی بود.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام قدرت نظامی جمهوری اسلامی را نشان داد افزود: دستیابی به اطلاعات این هواپیمای بدون سرنشین شکستی مفتضحانه برای آمریکا بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: به غنیمت گرفتن این هواپیمای جاسوسی توسط ایران یک شوک بزرگ به آمریکا وارد کرد و نشان داد که آمریکا دیگر یک ابرقدرت شکست ناپذیر در دنیا نیست.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بسیار قدرتمند است عنوان کرد: امروز دشمنان نیز به خوبی فهمیده اند که ایران به لحاظ نظامی یکی از قدرتهای برتر منطقه است.

سکوت سازمانهای بین المللی پیرامون تجاوز آمریکا به حریم هوایی ایران

وی ضمن تحسین عملکرد نیروهای مسلح ایران در سرنگونی این هواپیمای جاسوسی گفت: از سوی دیگر سازمانهای بین المللی که همواره در مقابل ایران موضع خصمانه ای اتخاذ می کردند امروز پیرامون اقدام آمریکا در تجاوز هوایی به حریم جمهوری اسلامی ایران سکوت کرده اند.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: این امر نشان می دهد که سازمانهای بین المللی دست نشانده آمریکا بوده و به دنبال تامین منافع این کشور هستند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به جنایات آمریکا در کشور افغانستان گفت: امروز در حوادث تروریستی در افغانستان برخی از مردم این کشور به خاک و خون غلطیدند در حالیکه سازمان های حقوق بشر در این رابطه سکوت کرده اند و این نشان می دهد که اینها به دنبال حقوق بشر نیستند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا خودش ناقض حقوق بشر است و این موضوع را بارها در جنایات خود از جمله در افغانستان ثابت کرده است افزود: با این حال قدرت اسلام برتر از همه قدرتها است و این قدرتهای پوشالی روزی سرنگون خواهند شد.

تقدیر از حضور باشکوه مردم در عزاداری دهه اول محرم

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در پایان سخنان خود از مردم ولایتمدار و عاشق امام حسین(ع) لرستان به خاطر حضور باشکوه در مراسم عزاداری ایام محرم تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: عملکرد مداحان اهل بیت در سرودن اشعار پر نغز و دوری از خرافات قابل تقدیر است.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین از عملکرد صدا و سیمای مرکز لرستان در پوشش گسترده مراسم عزاداری دهه اول محرم تقدیر کرد و گفت: همچنین حضور مبلغان و روحانیون در مناطق مختلف استان قابل تقدیر بوده است.

آرشیو اخبار