حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با اشاره به فرار رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: روز عاشورا روز گریه و مصیبت است و شایسته است در این روز همه شیعیان از کارهای روزمره دست کشیده و مراسم عزاداری امام حسین (ع) را به پا دارند.

وی با اشاره به آیین گل مالی لرستانی ها در روز عاشورا گفت: در این راستا باید از قطع درختان جلوگیری شود و هیئات مذهبی از راههایی که مسئولان در نظر گرفته استفاده کنند.

الگوی بیداری اسلامی قیام امام حسین(ع) بوده است

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه هیچ قیامی به مانند نهضت امام حسین(ع) وجود ندارد افزود: انقلاب اسلامی ایران با الگو گرفتن از قیام امام حسین(ع) شکل گرفت و آنچه امروز به عنوان بیداری اسلامی در منطقه می بینیم از قیام حسینی الگو گرفته شده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اهداف قیام عاشورا گفت: نهضت حسینی برای رفع جهالت، برطرف کردن ظلم و ستم و بیداری مردم بوده است.

وی ادامه داد: وقتی امام حسین(ع) دیدند که سنت پیامبر گرامی اسلام منحرف شده قیام کردند تا این سنت به مسیر اصلی خود برگردد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اهمیت نماز ظهر عاشورا گفت: امروز برپایی این فریضه به یک فرهنگ تبدیل شده به طوریکه همه هیئات مذهبی هنگام نماز ظهر عزاداریشان را تعطیل می کنند و به اقامه نماز می ایستند.

روز دانشجو نماد استکبار ستیزی است

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به روز دانشجو اشاره کرد و گفت: بعد از کودتای 28 مرداد که آمریکا در آن نقش داشت معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران سفر کرد که این امر مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفت ولی متاسفانه اعتراض دانشجویان با گلوله های رژیم سرسپرده پهلوی جواب داده شد.

وی با اشاره به شهادت سه تن از دانشجویان در جریان این حادثه عنوان کرد: شهادت این دانشجویان نماد استکبار ستیزی بوده است.
کاهش رابطه با انگلیس خواست ملت ایران بود

خطیب جمعه خرم آباد همچنین به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای کاهش رابطه با انگلیس و همچنین اعتراض دانشجویان در مقابل سفارت این کشور اشاره کرد و گفت: آنچه توسط دانشجویان انجام گرفت بجا و خواست مردم ما بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مردم ایران جنایات انگلیس را فراموش نکرده اند یادآور شد: ملت ایران جز رفتار شیطنت آمیز چیزی از انگلیس مشاهده نکرده است.

وی با بیان اینکه کارنامه سیاه انگلیس در ایران پر از جنایت است تصریح کرد: انگلیس تا کنون اقدامات زیادی علیه ایران از حمایت از منافقین گرفته تا ترور دانشمندان ایرانی، افزایش تحریم ها علیه ایران و حمایت از آشوبگران فتنه سال 88 انجام داده است.

حرکت دانشجویان اخطاری به دولت انگلیس بود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به حمایت های انگلیس از صدام جنایتکار در دوران جنگ تحمیلی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون رفتار انگلیس با ملت ایران خصمانه بوده و تا کنون مردم ایران اسلامی چیزی جزء جنایت و رذیلت از انگلیس ندیده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به سیاست "تفرقه بیانداز و حکومت کن" دولت انگلیس بیان داشت: حرکت دانشجویان در ورود به سفارت انگلیس اخطاری به دولت انگلیس و سیاست های خصمانه این کشور بوده است.

وی با تاکید بر اینکه کشور انگلیس باید از این برخورد دانشجویان درس بگیرد یادآور شد: اگر دولت انگلیس از سیاست های خصمانه خود دست برندارد باید منتظر پاسخ کوبنده تر ملت ایران باشد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه دانشجویان و نمایندگان ملت استکبار پیر انگلیس را تحقیر کردند تصریح کرد: این تحقیر حاوی درس های بزرگی برای دولت انگلیس است.

آرشیو اخبار