حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلاي الغدير ضمن سفارش همگان به تقواي الهي اظهار داشت: انسان با تقوا کسي است که در کارش اخلاص دارد، آرزوهايش اندک است و فرصتها را غنيمت مي شمارد.

وي همچنين به سالروز تاسيس بسيج مستضعفان به فرمان امام خميني(ره) اشاره کرد و بيان داشت: امروز بعد از 32 سال از تشکيل بسيج، اين شجره طيبه سبب حفظ نظام اسلامي شده است
اقتدار، امنيت و عظمت جمهوري اسلامي ايران مرهون بسيج است

خطيب جمعه خرم آباد اقتدار، امنيت و عظمت جمهوري اسلامي ايران را مرهون بسيج دانست و افزود: بسيج در عرصه هاي مختلف از جمله علم، اقتصاد، سازندگي و ... موجب اقتدار ايران اسلامي شده است.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه ايمان، تقوا، بصيرت و ولايت پذيري شاکله بسيج است افزود: امروز دشمنان انقلاب اسلامي از عزم و اقتدار بسيج به ستوه آمده اند.

وي با تاکيد بر اينکه بسيج با هوشياري تمام توطئه هاي دشمنان را خنثي کرده است ادامه داد: امام خميني(ه) در زمان شکل گيري بسيج فرمودند که اين تشکيلات روزي الگوي تمام مستضعفان جهان خواهد شد و امروز بعد از 32 سال مشاهده مي کنيم که بسيج الگويي جهاني شده است.

تفکر بسيجي استکبار ستيزي است

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بيان اينکه تفکر بسيجي استکبار ستيزي است افزود: بسيج الگويش امام حسين(ع) است.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر جهاني شدن تفکر بسيج عنوان کرد: امروز بسيج با فرمان گرفتن از مقام معظم رهبري و بصيرت کامل در همه صحنه ها ايستاده است و در برابر هر گونه نا اهلي ايستادگي مي کند.
وي از بسيج به عنوان سرمايه عظيم نظام جمهوري اسلامي ايران ياد کرد و بيان داشت: با وجود بسيج هرگز نظام جمهوري اسلامي ايران آسيب پذير نخواهد بود.

 ماه محرم ماه مصيبت، معرفت و بصيرت است

خطيب جمعه خرم آباد همچنين با اشاره به در پيش بودن ايام محرم عنوان کرد: مجالس عزاداري حضرت سيد الشهدا مجلس ذکر است و ماه محرم ماه مصيبت، معرفت و بصيرت است.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر برگزاري مجالس عزاداري با شکوه و عظمت افزود: مجالس عزاداري امام حسين(ع) موجب تقرب و نزديکي به خداوند مي شود.

وي با تاکيد بر اينکه در مجالس عزاداري بايد اهداف قيام امام حسين(ع) تبيين شود گفت: مبلغان ديني بايد در اين زمينه تلاش ويژه اي داشته باشند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: عزاداران و علاقمندان به امام حسين(ع) بايد در کنار سينه زدن و هيئت راه انداختن پاي منبرها بنشينند و حضور در مساجد را پررنگ تر کنند.

امر به معروف و نهي از منکر يک تکليف الهي است

حجت الاسلام ميرعمادي در ادامه سخنان خود با اشاره به نامگذاري هفته اول محرم به نام هفته احياي امر به معروف و نهي از منکر گفت: در اهميت امر به معروف و نهي از منکر همين بس که امام باقر (ع) اين فريضه را ضامن قبول واجبات دانسته اند.
وي با تاکيد بر اينکه امر به معروف و نهي از منکر يک تکليف الهي است تصريح کرد: از دستگاههاي امنيتي و قضايي مي خواهيم که از آمران به معروف و ناهيان از منکر حمايت کنند.

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه بايد امر به معروف و نهي از منکر را يک اصل بدانيم افزود: فلسفه قيام امام حسين(ع) امر به معروف و نهي از منکر بوده است.

مجلس مظهر اراده و حاکميت مردم است

حجت الاسلام ميرعمادي در بخش ديگري از سخنان خود به سالروز شهادت شهيد مدرس و روز مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس از اهميت بالايي برخوردار است و مظهر اراده و حاکميت مردم محسوب مي شود.

وي با اشاره به بيانات رهبر فرزانه انقلاب پيرامون نمايندگان مجلس عنوان کرد: کساني که نماينده مجلس هستند و کساني که مي خواهند نماينده شوند نبايد به صاحبان ثروت و قدرت خودشان را نزديک کنند چرا که در غير اين صورت ديگر نماينده مردم نخواهند بود.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه نمايندگان مجلس بايد شهيد مدرس را الگوي خود قرار دهند يادآور شد: مردم براي انتخاب نماينده خود بايد معيارهايي را که مقام معظم رهبري براي نمايندگان مطرح کرده اند مرور کنند تا مجلسي توانمند داشته باشيم.

آرشیو اخبار