حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با اشاره به روز خانواده سالم اظهار داشت: اگر زن و شوهر با یکدیگر مهربان و گذشت داشته و در تربیت فرزندانشان کوشا باشند این خانواده یک خانواده سالم و نمونه است.

وی با بیان اینکه خانواده بزرگترین و مهمترین رکن جامعه است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم از زندگی اهل بیت(ع) الگو برداری کنیم.

شهادت جمعی از پاسداران مسئولیت ما را سنگین تر کرد

خطیب جمعه خرم آباد همچنین به شهادت جمعی از پاسداران در انفجار یکی از پادگانهای نظامی تهران اشاره کرد و گفت: علم دار این کاروان عشق سردار تهرانی مقدم بود که مقام معظم رهبری از او به عنوان یک دانشمند پارسا و بی ادعا یاد کردند.

حجت الاسلام میرعمادی ضمن تسلیت و تبریک این حادثه به خانواده شهدا گفت: این حادثه هر چند برای همه ما اندوه بار و سخت بود اما بار مسئولیت ما را سنگین تر کرده است زیرا باید با همه توان خود خط نورانی شهدا را ادامه دهیم.

ایران نهایت همکاری را با آژانس انرژی اتمی داشته است

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: مدیر کل آژانس به دنبال آن است که با طرح ادعاهای بی اساس یک قطعنامه را علیه ایران صادر کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: از سال 81 تا کنون نزدیک به 10 سال است که آژانس بازیچه دست آمریکا شده و آمانو از خودش هیچ حرکتی ندارد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه در این مدت ایران نهایت همکاری را با آژانس انرژی اتمی داشته، عنوان کرد: متاسفانه آژانس در این مدت به تعهدات خود عمل نکرده و بی طرفی و استقلال خود را از دست داده است.

بی توجهی آژانس به ترور دانشمندان هسته ای ایران

وی همچنین به بی توجهی آژانس انرژی اتمی در موضوع ترور دانشمندان هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: آژانس تکالیف خود را در این زمینه انجام نداده و حتی تروریستها را نیز محکوم نکرده در حالیکه ایران همواره کمال همکاری را با آژانس داشته است.

خطیب جمعه خرم آباد از عملکرد آمانو به عنوان برنامه سازمان یافته آمریکا و رژیم صهیونیستی یاد کرد و گفت: آژانس انرژی اتمی باید بداند که ایران اسلامی برنامه صلح آمیز هسته ای خود را به شدت دنبال می کند و هر گونه قطعنامه علیه ایران صادر شود از نظر ملت ایران هیچ ارزش قانونی نخواهد داشت.

آمانو سرسپرده صهیونیستهاست

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آژانس انرژی اتمی در مقابل حسن نیت ایران پاسخ مناسبی نشان نداده است، تصریح کرد: آمانو با گزارش اخیر خود نشان داد که نه تنها اختیاری ندارد بلکه سرسپرده صهیونیستهاست.

وی همچنین خواستار تجدید نظر مسئولان پیرامون روابط با آژانس بین المللی انرژی اتمی شد و گفت: ملت ایران از دستاوردهای خودش در حوزه انرژی هسته ای حفاظت خواهند کرد و دشمنان هم بدانند که قدرت جمهوری اسلامی ایران در جوانان شجاع و با بصیرت است.

محور خرم آباد - الشتر تبدیل به جاده مرگ شده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل محور ارتباطی خرم آباد به الشتر و نورآباد اشاره و عنوان کرد: این محور به جاده مرگ مشهور شده به طوریکه در سال جاری دهها نفر در این محور کشته و زخمی شده اند.

حجت الاسلام میرعمادی از روند کند چهارخطه شدن این محور ارتباطی به شدت انتقاد کرد و گفت: ماهها است که مردم در این مسیر یک بلدوزر را می بینند که فعالیت چندانی ندارد، آیا این هدر دادن نیروی انسانی نیست.

وی تصریح کرد: مسئولان برای رفع این مشکل باید برنامه ریزی کنند و در روند کنونی کار باید تجدید نظر صورت گیرد تا هر چه سریع تر از تلفات ناشی از تصادفات رخ داده در این محور جلوگیری شود.

سلامت كاری در ثبت اسناد ضامن اجرای عدالت

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ثبت اسناد مبادلات اقتصادی گفت:ثبت و ضبط و تنظیم اسناد مالی و حقوقی یك ضرورت محسوب می شود و از تاكیدات دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینكه مسولان دفتر ثبت اسناد باید از بین افراد عادل ، مورد اعتماد و دارای صلاحیت انتخاب شوند، گفت: صحت وسلامت كاری در ثبت اسناد رسمی و عادی ضامن اجرای عدالت در جامعه است.

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه با اشاره به اینكه اگر نظارت صحیح انجام شود جلوی تخلفات مالی گرفته می شود گفت:اسناد مالی باید با تمام جزییات در دفاتر مربوطه ثبت و ضبط شود.


خانواده به عنوان بزرگترین اركان شكل گیری جامعه

امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به نقش و اهمیت خانواده در تعالی و تكامل جامعه گفت: اهل بیت عصمت و طهارت الگوی واقعی از یك خانواده به شمار می روند.

وی از خانواده به عنوان بزرگترین اركان شكل گیری جامعه نام برد و افزود:تحقق حقوق زن و مرد،تربیت صحیح فرزندان ، ایجاد محیط آرام و كمالات انسانی در یك خانواده سالم و نمونه شكل می گیرد.

ایشان اضافه كرد:اگر خانواده پاك و سالم پرورش یابد جامعه نیز سالم شكل می گیرد و در غیر اینصورت جامعه بی بند و بار شكل خواهد گرفت.

آرشیو اخبار