حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های نمازجمعه در مصلی الغدير خرم‌آباد با گرامی‌داشت عيد غدير گفت: مسأله غدير، مسأله امامت و ولايت و مصلحت دنيای امت اسلامی است چرا كه امامت و ولايت مايه عزت و عظمت مؤمنان است.

وی ولايت را زير بنای نظام سياسی اسلام ناب محمدی(ص) بيان كرد و افزود: ولايت ايستادگی و مقاومت در برابر ظلم و فساد و تبعيض است ضمن اين‌كه ولايت محور وحدت، همبستگی، اخوت و برادری در جامعه است.

خطيب جمعه خرم‌آباد فرهنگ غدير را فرهنگ ابدی و هميشگی دانست و تصريح كرد: اين فرهنگ در هر زمانی در وجود يك انسان پاك و شايسته تجلی پيدا می‌كند كه امروز نيز در ولايت فقيه تجلی پيدا كرده است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی ترويج فرهنگ غدير را در تبعيت از ولايت فقيه دانست و اظهار كرد: در سايه نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز نقش ولايت و امامت برای مردم آشكار شده و پيوند بين ملت و امامت و ولايت برای جامعه ترسيم شده است.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان دهه ولايت را فرصتی برای تبيين جايگاه ولايت و امامت در جامعه بيان كرد و خواستار گرامی‌داشت عيد سعيد غدير خم با برگزاری جشن‌های باشكوه در استان ولايتمدار لرستان شد و گفت: همه دستگاهها به‌ويژه شهرداری و نيز اقشار مختلف مردم به‌ويژه كسبه و بازاريان با آذين بندی شهر خرم‌آباد چهره اين شهر را در شأن و منزلت اين عيد بزرگ آراسته نمايند.

وی همچنين با گرامی‌داشت فرخنده ميلاد امام هادی(ع) گفت: امام هادی(ع) مظهر فضايل اخلاقی و الگويی برای حق جويان و ستم ستيزان است كه به‌خاطر ايستادگی در برابر حاكمان ظالم به شهادت رسيد.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه همچنين با گرامی‌داشت روز كتاب و كتابخوانی، كتاب را يكی از ارزشمند‌ترين سرمايه‌های بشری معرفی كرد و افزود: بايد به كتاب به‌عنوان تنها عامل رساندن انسان به كمال بشری و الهی بيشتر توجه شده و اهتمام بيشتری در رابطه با مطالعه كتاب در كشور صورت گيرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی ادامه داد: لازم است تا فرهنگ مطالعه و كتابخوانی در كشور بيشتر رواج يابد و نوشتن، نشر، تبليغات كتاب، اهدای كتاب، مطالعه و انس با كتاب در اولويت برنامه‌های فرهنگی قرار گيرد.

وی خواستار تلاش دستگاههای فرهنگی برای ترويج فرهنگ كتابخوانی شد و عنوان كرد: بی توجهی به كتاب و كتابخوانی بزرگترين خسارت را به جامعه وارد می‌كند.

خطيب جمعه خرم‌آباد در بخش ديگری از سخنان خود به گزارش مغرضانه و بی اساس دبير كل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی پيرامون فعاليت هسته‌ای ايران اشاره كرد و گفت: «آمانو» يكی از شخصيت‌های وابسته به صهيونيست است و گزارشی كه تهيه كرده نيز يك گزارش صهيونيستی و آمريكايی است.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بيان اين‌كه گزارش آمانو يك حبه قند در دهان آمريكا شد عنوان كرد: آمريكايی‌ها علی‌رغم اين‌كه از انتشار اين گزارش بسيار خوشحال شدند اما بايد بدانند كه اين گزارش زهری بود كه كام آنها را خواهد سوزاند.

حجت‌الاسلام ميرعمادی هدف آمريكا از انتشار اين گزارش را ايجاد يك اجماع بين‌المللی برای تشديد تحريم‌ها عليه ايران دانست و يادآور شد: با اين‌كه اين گزارش چيز جديدی ندارد و مطالب مطرح شده در آن نخ نما و پوسيده شده است ولی اين گزارش به حيثيت و جايگاه حقوقی آژانس بين‌المللی انرژی اتمی خسارات جبران ناپذيری وارد كرد.

ایشان بيان اين‌كه مردم ايران در 32 سال گذشته وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت كرده‌اند، گفت: ملت ايران ملتی متدين و متعهد، باهوش، فهميده، با فرهنگ و تمدن و با علم و دانشی هستند كه در هشت سال دفاع مقدس به تنهايی و با تكيه بر توان و تفكر بسيجی كار خود را به پيش برده است و هيچ گاه به دنبال استفاده از سلاح هسته‌ای نبوده است.

وی با تاكيد بر اين‌كه ما اسنادی داريم كه آمريكا و اسرائيل از سلاح هسته‌ای استفاده كرده‌اند، عنوان كرد: رژيم صهيونيستی و آمريكا اگر فكر تجاوز را در سر خود می‌پرورانند بدانند چنان سيلی از ملت بسيجی ايران خواهند خورد كه فكر تجاوز از سرشان بيرون بيايد.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان با تاكيد بر اين‌كه ملت ايران ملتی هستند كه در راه اهداف خود مقاومت می‌كنند، يادآور شد: آمريكا بايد بداند اين ملت را با تهديد نمی‌شود ترساند و با تحريم‌های آنها اين مردم عقب نخواهند نشست.

آرشیو اخبار