حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز عید قربان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج، اظهار داشت: این پیام راهگشای امت اسلامی و نویدبخش پیروزی برای مسلمانان جهان بوده است.

وی به جزئیات پیام رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان با هوشیاری تمام در پیام خود راه نجات کشورهای اسلامی از غرب را تشکیل قطب جدید جهان اسلام دانستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت هوشیاری و ایستادگی مسلمانان در برابر غرب، عنوان کرد: ایشان همچنین در پیام خود بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه را برای همه مسلمانان جهان نوید بخش دانستند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی محور و مرکز نشر بیداری اسلامی در منطقه و جهان اسلام است، بیان داشت: با این تفاسیر آمریکا به دنبال اجرای توطئه های زنجیره ای با هدف مشخص علیه ایران اسلامی است.

وی طرح اتهام علیه ایران پیرامون برنامه هسته ای را یکی از این توطئه ها برشمرد و گفت: آمریکا به دنبال این است که در شورای امنیت سازمان ملل با تکرار ادعاهای بی اساس و واهی ماهیت پرونده هسته ای ایران را در راستای ساخت سلاح هسته ای نشان دهد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد طرح اتهام پیرامون ترور سفیر عربستان توسط ایران را یکی دیگر از زنجیره های اتهام افکنی آمریکا علیه کشورمان برشمرد و بیان داشت: همچنین گزارش بی اساس نقض حقوق بشر در ایران یکی دیگر از حلقه های این زنجیره است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه توطئه های آمریکا علیه ایران به صورت زنجیره وار در حال دنبال شدن است، یادآور شد: این سناریوی آمریکا در راستای مهار قدرت و نفوذ معنوی ایران در منطقه است.

وی با بیان اینکه آمریکا با طرح ادعاهای بی اساس به دنبال مقابله با قدرت نرم ایران اسلامی است، یادآور شد: آمریکا به دنبال این است که ایران اسلامی را وادار به عقب نشینی از آرمانهای خود کند در حالیکه ملت ایران هر روز مستحکم تر از گذشته پای آرمانها و عقاید خود ایستاده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تمام شعارها و رفتارهای انقلاب اسلامی ایران در حال پیاده شده و الگوگیری در کشورهای منطقه است، افزود: تمام تلاش آمریکا به خاطر این است که ایران اسلامی به مانند خورشیدی درخشان مورد توجه ملت های مسلمان قرار گرفته و محرک اصلی برای بیداری اسلامی در منطقه است.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از عید قربان به عنوان عید عبودیت و بندگی یاد کرد و گفت: عید قربان عید موفقیت انسان از آزمایش الهی و رهایی از قید و بند هوای نفس است.

وی قربانی کردن در این روز را وسیله ای برای رسیدن به تقرب الهی دانست و بیان داشت: مهم ترین درس و پیام عید قربان ایمان، معرفت، تسلیم و اطاعت در برابر خداوند است.

آرشیو اخبار