حجت‌الاسلام ‌والمسلمين «سيد احمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در خطبه های نمازجمعه این هفته خرم آباد در مصلی الغدير اين شهر با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت زهرا(س) يادآور شد: اين ازدواج مبارك الگويی ارزشمند برای جوانان است.

وی با تاكيد بر دقت در انتخاب همسر عنوان كرد: در مسأله ازدواج هم كفو بودن دختر و پسر از جمله نكات مهم است چرا كه زن و مرد بايد به لحاظ دينی، اخلاقی و اجتماعی در خور شان يكديگر باشند.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان به تبعات ازدواج‌های بدون شناخت اشاره كرد و تصريح كرد: آثار اين گونه ازدواج‌ها را امروز در سطح جامعه شاهد هستيم.

خطيب جمعه خرم‌آباد با تأكيد بر اين‌كه جوانان با عقل و منطق شريك زندگی خود را انتخاب كنند، افزايش طلاق در جامعه را از جمله تبعات اين گونه ازدواج‌ها دانست و بيان داشت: متأسفانه در استان لرستان هم طی سال گذشته و هم امسال شاهد رشد طلاق هستيم كه اين امر ضرورت دقت در امر ازدواج را نشان می‌دهد.

ایشان ادامه داد: جوانان بايد با عقل و منطق شريك زندگی خود را انتخاب كنند و هنگامی كه ازدواج كردند اساس زندگيشان را بر پايه محبت بگذارند.

خطيب جمعه خرم‌آباد با تاكيد بر اين‌كه سازگاری و گذشت در زندگی بسيار مهم است يادآور شد: جوانان بايد از زندگی حضرت علی(ع) و فاطمه‌زهرا (س) الگو بگيرند.

امام جمعه خرم‌آ‌باد در بخشی از سخنانش با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) اظهار كرد: حضرت جواد الائمه مظهر جود و سخا، علم و تقوا و پاكی و طهارت است.

وی با بيان اين‌كه اين امام همام در سن هشت سالگی به امامت و در سن 25 سالگی به شهادت رسيدند تصريح كرد: مقاومت و ايستادگی امام جواد در برابر تمام مكتب‌های انحرافی كه اعتقادات مردم را به بازی گرفته بودند از جمله ويژگی‌های بارز اين امام همام است.

 حجت‌الاسلام ميرعمادی در بخش ديگری از سخنان خود به تحولات جهانی و منطقه اشاره كرد و گفت: اين تحولات در راستای بيداری اسلامی و به نفع اسلام و انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: پس از سرنگونی حاكم ديكتاتور ليبی، ريس شورای انتقالی اين كشور با حضور در اجتماع مردم ليبی و اعلام آزادی اين كشور، سه اقدام ارزشی و انقلابی برگرفته از انقلاب اسلامی را در دستور كار قرار داده است.

امام جمعه خرم‌آباد ادامه داد: ادای احترام به شهدا، به جای آوردن سجده شكر در منظر عمومی به پاس پيروزی ملت ليبی و اعلام تصويب قوانين اين كشور بر مبنای شريعت اسلام همگی نشان از به بار نشستن بيداری اسلامی به نفع انقلاب اسلامی ايران است.

وی همچنين كسب 50 درصد آرا از سوی حزب اسلام‌گرای النهضه در كشور تونس را نيز نشانه ديگری از صدور انقلاب اسلامی ايران به منطقه عنوان كرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با اشاره به خروج نظاميان آمريكا از كشور عراق نيز گفت: امروز آمريكا و استكبار جهانی در برابر دو چالش بنيان افكن با عنوان «بيداری اسلامی» و «جنبش وال استريت» قرار گرفته است.

ایشان با اشاره به سخن گورباچف در خصوص اين تحولات مبنی بر اينكه جنبش وال استريت در آمريكا يادآور فروپاشی شوروی سابق است، گفت: امروز شاهد تحقق پيش بينی های امام بزرگوار در خصوص از بين رفتن پايه‌های نظام سرمايه داری در جهان هستيم.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان يادآور شد: امروز افراد و دولت‌هايی كه به ملت ايران ظلم كرده‌اند به مجازات خود رسيدند و به‌زودی پرچمی كه ملت ايران به دست گرفته سراسر جهان را در بر خواهد گرفت.

آرشیو اخبار