حجت الاسلام و المسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در آيين نماز جمعه اين هفته خرم آباد كه در مصلي الغدير شهر برگزار شد، افزود: نبود نظارت مستمر و كافي بر روند فعاليت هاي بانكي و اقتصادي موجب بروز پديده زشت رانت خواري و مفاسد اقتصادي از جمله اختلاس هاي بانكي مي شود.

وي اظهار داشت: دستگاههاي نظارتي كشور بايد با برنامه ريزي و نظارت دقيق ، جامع و مستمر بر عملكرد دستگاههاي اجرايي، مانع از ايجاد زمينه هاي بروز فساد اقتصادي و تخلفات مالي شوند.

امام جمعه خرم آباد، لازمه جلوگيري از بروز اين قبيل تخلفات اقتصادي در كشور را سرعت عمل و دقت دستگاههاي نظارتي دانست و تصريح كرد: دستگاههاي نظارتي كشور مي بايست با حضوري موثر و فعال در حوزه هاي مختلف علاوه بر پيشگيري از بروز رانت خواري مانع از شكل گيري تخلف و فساد اقتصادي در سطح كشور شوند.

نماينده ولي فقيه در لرستان ضمن اظهار تاسف از اين واقعه، گفت: در حالي كه گفته مي شود اين حدود سه هزار ميليارد تومان از منابع مالي كشور اختلاس شده، شاهديم كه برخي افراد برسر موضوع شخص اختلاس كننده دعوا مي كنند.

وي تاكيد كرد: دراين شرايط به طور طبيعي فرد و يا افراد متخلف و اختلاس كننده، به راحتي پول ها را برده و از كشور فرار مي كنند.

حجت الاسلام و المسلمين ميرعمادي با تاكيد بر اينكه رانت خواري عامل گسترش فساد اقتصادي در كشور است، افزود: رانت خواري آثار و پيامدهاي سوء فراواني در كشور به دنبال دارد و حتي مي تواند موجب كاهش اعتماد عمومي مردم و بروز مشكلات جدي براي نظام سياسي كشور شود.

امام جمعه خرم آباد با بيان اينكه مسئولان دستگاههاي نظارتي بايد با اعمال نظارت و كنترل بيشتر اجازه بروز اين گونه تخلفات اقتصادي را ندهند، تصريح كرد: در برخورد با مفاسد اقتصادي و رانت خواري بايد به گونه اي عمل كرد كه همه دستگاه هاي مديريتي كشور قواي خود را براي شناسايي و دستگيري متخلفين بسيج كرده و با افزايش كارهاي نطارتي و كنترلي از تكرار اينگونه اتفاقات پيشگيري كنند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان گفت: درهمين ارتباط ضروري است كه با افرادي كه از طريق فشارها و لابي هاي سياسي و كسب مجوزهاي اقتصادي زمينه بروز اين قبيل تخلفات را فراهم مي كنند، قاطعانه و بدون كمترين اغماضي برخورد شود.

امام جمعه خرم آباد در ادامه صحبت هاي خود ضمن گراميداشت هفته حج، از حج به عنوان كنگره بزرگ جهان اسلام ياد كرد و گفت: در كنگره حج، وحدت ، قدرت و عظمت دنياي اسلام به نمايش گذاشته مي شود.

وي با اشاره به شعار امسال حج مبني بر 'وحدت ، بيداري و مسئوليت اسلامي' خاطر نشان كرد: حج مركز بيداري جهان اسلام است، چرا كه برائت از مشركان و محكوم كردن اقدامات ظالمانه و تاكيد بر حركت حول محور ولايت و رهبري، مهمترين اصل برگزاري كنگره بزرگ مسلمانان است.

نماينده ولي فقيه در لرستان در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه خرم آباد با گراميداشت هفته نيروي انتظامي گفت: تلاش نيروي انتظامي در برقراري نظم و امنيت در سطح جامعه قابل تقدير است.

ایشان رشد و تعالي جامعه را حاصل برقراري نظم ، امنيت و آرامش دانست و افزود: اين امنيت و آرامش در سايه تلاش و كوشش ماموران انتظامي بدست آمده و مردم نيز وظيفه دارند با پليس در زمينه برقراري نظم و امنيت در جامعه همكاري كنند.

نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنين در ادامه خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با انتقاد از درج و انتشار يك مطلب توهين آميز در يكي از نشريات محلي استان، گفت: در اين مقاله اهانت آميز كه در قالب ظنز منتشر شده نكاتي آمده كه مايه تاسف است.

حجت الاسلام و المسلمين ميرعمادي افزود : مايه تاسف است كه در استان ولايت مدار لرستان بعضي افراد پيدا مي شوند كه اينگونه قلم فرسايي كرده و الفاظ ركيكي را بكار مي برند.

نماينده ولي فقيه در لرستان از مسئولان فرهنگي استان خواست جلوي اين قبيل اقدامات زشت را گرفته و اجازه ندهند در نشريات به مقدسات ديني و اعتقادات مردم توهين شود.

خطيب جمعه خرم آباد همچنين با گراميداشت دهه كرامت، اظهار داشت : اين دهه يادآور فداكاري ، ايثار و عزم و اراده حضرت معصومه (س) در دفاع از ولايت و رهبري است.

وي گفت: شايسته است تا جشن هاي اين دهه با شكوه هرچه بيشتر برگزار شود و دراين ايام بايد فضايل و سجاياي شخصيت هاي بزرگ جهان اسلام از جمله امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) براي مردم تشريح و تبيين شود.

آرشیو اخبار