حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد با اشاره به سالروز شهادت بنیانگذار مکتب تشیع، امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: امام صادق(ع) احیاگر اسلام راستین در قالب راه اندازی حوزه های علمیه و تربیت شاگردان بوده است.

وی با اشاره به تربیت بیش از چهار هزار شاگرد در مکتب امام صادق(ع) عنوان کرد: امام صادق(ع) شخصیتی است که در میان اهل بیت(ع) کسی به اندازه ایشان روایت نقل نکرده است.

روز شهادت امام صادق(ع) روز اندوه و عزاداری شیعیان است

خطیب جمعه خرم آباد به آخرین حدیث نقل شده از این امام همام در آخرین لحظات عمر ایشان اشاره کرد و گفت: امام صادق(ع) در آخرین لحظات تاکید کردند که شفاعت اهل بیت(ع) به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد.

حجت الاسلام میرعمادی بر ضرورت اهمیت و توجه ویژه به فریضه نماز تاکید کرد و بیان داشت: روز شهادت امام صادق(ع) روز اندوه و عزاداری شیعیان است از این رو مردم ولایتمدار استان و همچنین هیئتهای مذهبی باید در این روز با برپایی مجالس عزا مکتب و سیره این امام همام را ترویج دهند.

دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جنگ هشت ساله تحمیلی یک جنگ معمولی نبوده بلکه این جنگ نمادی از هشت سال رویارویی با کفر و ظلم بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس هنوز پایان نیافته است، بیان داشت: امروز همچنان رویارویی مستضعفان در برابر مستکبران ادامه دارد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت فرهنگ دفاع مقدس به پیشرفتهای زیادی دست یافته است، افزود: خودباوری، حفظ استقلال، فتح قله های علم و دانش، موفقیت در دستیابی به تسلیحات پیشرفته و حتی بیداری اسلامی در منطقه همه از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است.

وی از فرهنک دفاع مقدس با عنوان فرهنگ اخلاص و برای خدا کار کردن و همچنین ایستادگی و مقاومت یاد کرد و ادامه داد: آزادگی، بصیرت و تن به ظلم و ستم ندادن همه از اصول دفاع مقدس است.

خطیب جمعه خرم آباد ضروری ترین نیاز جامعه را اتکا به دستاوردهای دفاع مقدس دانست و گفت: هشت سال جنگ تحمیلی برای همیشه تاریخ مایه افتخار ایران اسلامی خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در لرستان در بخشي ديگر از خطبه هاي خود گفت: فرهنگ دفاع مقدس فرهنگي جاودانه و ضامن بقا و پيشرفت جامعه است و ما اعتقاد داريم كه استمرار حركت نظام مقدس جمهوري اسلامي به بركت اين فرهنگ است.

وي اضافه كرد: پيشرفت امروز جامعه، مساله پيشرفت هاي علمي، اعتماد به نفس جوانان، خودباوري، ارايه الگوي كارآمد نظام، ايستادگي در برابر شرق و غرب، حفظ استقلال و بيداري اسلامي كشورهاي منطقه از دستاوردهاي مهم دوران هشت سال دفاع مقدس است.

امام جمعه خرم آباد گفت: فرهنگ دفاع مقدس سبب عزت، افتخار و عظمت ايران اسلامي شده است و براي هميشه تاريخ مايه مباهات و افتخارات بزرگي است چرا كه فضيلت هاي ارزشمندي در اين دوران نهفته است.

ایشان تصريح كرد: امروز ضروري ترين نياز جامعه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان است تا هميشه اتكا به مردم، بي اعتنايي به قدرت هاي استكباري و استكبار جهاني، روحيه شهادت طلبي و آمادگي براي دفاع از كشور به عنوان دستاوردهاي مهم دوران دفاع مقدس حفظ شود.

حجت الاسلام ميرعمادي اظهار داشت: هيچ كس ترديدي ندارد كه جنگ هشت ساله دفاع مقدس با رژيم صدام يك جنگ معمولي نبوده و اين دوران رويايي دو فرهنگ، جنگ دو اعتقاد، جنگ اسلام و كفر، عدالت و ظلم و استضعاف و استكبار بوده است.

وي اضافه كرد: ما معتقديم كه دوران دفاع مقدس پايان نيافته بلكه اين صحنه تغيير كرده و امروز نيز ما هم در حال دفاع از ميهن هستيم.

دانش آموزان امانت الهی در دست معلمان

حجت اسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: اهمیت علم و دانش بر کسی پوشیده نیست زیرا خداوند متعال معلمان را مورد عنایت ویژه قرار داده است.

وی دانش آموزان را امانت الهی در دست معلمان دانست و بیان داشت: باید همان اندازه که به آموزش توجه می کنیم به امر تعلیم و تربیت دانش آموزان نیز توجه داشته باشیم.

توطئه آل سعود و آمریکا در ترور ربانی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به ترور برهان الدین ربانی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور اسبق افغانستان پس از حضور و سخنرانی در کنفرانس بیداری اسلامی در تهران و دیدار با مقام معظم رهبری، توسط دشمنان کور دل به شهادت رسید که همین امر بغض و کینه دشمنان را نشان می دهد.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: بدون تردید توطئه آل سعود و آمریکای اشغالگر در ترور برهان الدین ربانی دخیل بوده است.
به آثار و برکات سفر احمدی نژاد به نیویورک پرداخته شود

وی همچنین به سفر رئیس جمهوری به نیویورک و سخنرانی دکتر احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری در سخنرانی خود دیدگاههای کشورمان را به صورت روشن و شفاف و با قاطعیت برای دنیا روشن کردند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه سفر احمدی نژاد دارای آثار و برکات خوبی بوده است، تصریح کرد: باید به آثار و برکات این سفر پرداخته شود.

ترويج فرهنگ مصرف گرايي يك ضرورت

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در خطبه اول نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به سال جهاد اقتصادی، یکی از موانع رشد اقتصادی را مصرف گرایی دانست و بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف مردم استان در بخشهای مختلف تاکید کرد.

امام جمعه خرم آباد در ادمه ترويج فرهنگ مصرف گرايي يك ضرورت دانست و گفت: با توجه به اينكه استعمارگران به دنبال ركود اقتصادي كشورهاي مستعمره هستند بايد فرهنگ مصرف گرايي در جامعه به عنوان يك ضرورت نهادينه شود.

وي تصريح كرد: كشورهاي استعمارگر به همين دليل كالاهاي بي ارزش خودشان را به كشورهاي مستعمره با قيمت هاي گزاف به فروش مي رسانند و مردم بايد با ترويج فرهنگ مصرف گرايي از اين مهم جلوگيري كنند.

ایشان ترويج فرهنگ مصرف گرايي، روي آوردن به زندگي اسلامي و مذهبي، رعايت الگوي مصرف و اشاعه فرهنگ مصرف گرايي توسط رسانه ها را بهترين راه مبارزه با اسراف عنوان كرد.

آرشیو اخبار