حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی چهاشنبه 9 شهریورماه در خطبه های نماز عید سعید فطر در سخنانی از عید فطر به عنوان روز بازگشت به فطرت الهی و توجه به قیامت یاد کرد و اظهار داشت: اعمال روز عید فطر شباهت های فراوانی با روز قیامت دارد.

 وی ادامه داد: خروج از منزل و رفتن به سوی جایگاه نماز عید فطر به مانند زنده شدن انسان و ایستادن در جایگاه نماز همانند ایستادن در پیشگاه خداوند متعال در روز قیامت و همچنین بازگشت از نماز عید به مانند رفتن انسان به سوی منازل بهشت از جمله شباهت های روز عید فطر و روز قیامت است.

مهم ترین اعمال روز عید فطر

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به مهم ترین اعمال روز عید فطر اشاره کرد و گفت: پرداخت زکات فطره از جمله اعمال این روز است که از آن به عنوان زکات بدن یاد می شود.

ایشان به اهمیت زکات فطره در روایات اشاره کرد و گفت: در روایت داریم کسی که زکات فطره را نپردازد نسبت به سلامت او در طول سال بیمناک هستند.

وی همچنین به اقامه نماز عید فطر اشاره کرد و گفت: نماز روز عید فطر هم جنبه سیاسی و هم جنبه عبادی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: خداوند این روز را برای همه مسلمانان عید قرار داد تا با اجتماع در نماز عید فطر قدرت و وحدت خود را به نمایش بگذارند و با استماع خطبه ها به وظایف خود در برابر دیگر مسلمانان و همچنین دشمنان آگاه شوند.

حجت الاسلام میرعمادی بسیاری ذکر و شکر نعمات الهی را گفتن و همچنین صله رحم را از دیگر اعمال روز عید سعید فطر برشمرد و گفت: سرکشی از یکدیگر و صلحه رحم از نشانه های تقوا است.

عید فطر روز بهره گیری از ذخیره تقوای الهی است

وی با تاکید بر اینکه روز عید فطر روز بهره گیری از ذخیره تقوای الهی است، تصریح کرد: این روز اوج فضیلت انسان در تقوا است و تقوا راه آباد کردن دنیا و آخرت و رسیدن به فلاح و رستگاری است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط کنونی منطقه اشاره کرد و گفت: امسال برای اولین بار مسلمانان برخی از کشورهای اسلامی منطقه عید فطر را با سقوط دیکتاتورها جشن گرفتند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه عید فطر یکی از عظیم ترین مناسبت های اسلامی است، بیان داشت: امت اسلامی می توانند از زمینه های فردی و اجتماعی این عید بهره مند شوند.

عید فطر روز نمایش وحدت امت اسلامی

وی افزود: امروز بر کشورهای رها یافته از ظلم و دیکتاتوری لازم است در حمایت از کشورهای مظلوم از جمله فلسطین بر ضرورت رفع ظلم رژیم صهیونیستی تاکید و اقدام عملیاتی انجام دهند به ویژه کشور مصر که قرارداد ننگین کمپ دیوید را امضا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: امروز باید مسلمانان در کنار هم قدرت و وحدت خود را به نمایش بگذارند تا توفیقات الهی همچنان شامل حال امت اسلام شود.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به هفته دولت اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت سخنان مهم و ارزشمندی را مطرح کردند.

توصیه های رهبری توشه حرکت دولت در مسیر خدمت بی منت به مردم

وی ادامه داد: امید می رود توصیه های هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب چراغ راه دولت خدمتگزار باشند و توشه ای برای استمرار پرشتاب خدمت بی منت دولت به مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: باید در سال جهاد اقتصادی با کار و تلاش زمینه پیشرفت و شکوفایی اقتصاد کشور فراهم شود.

حجت الاسلام میرعمادی در پایان سخنان خود از حضور مردم ولایتمدار لرستان در مراسم لیالی قدر، راهپیمایی باشکوه روز قدس و نماز عید سعید فطر قدردانی و تشکر کرد.

آرشیو اخبار