حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میر عمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به 18 اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد اظهار داشت: این کانونها نقش مهمی در جذب جوانان به سوی مساجد و معنویت داشته اند.

موفق ترین کار فرهنگی تربیتی کاری است که مسجد محور باشد

وی با بیان اینکه کانونهای فرهنگی هنری مساجد بستر مناسبی برای آماده سازی جوانان در مقابله با جنگ نرم است، افزود: کانونهای فرهنگی هنری مساجد یکی از موفق ترین نهادهای فرهنگی بوده که در جذب جوانان نقش آفرینی کرده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه موفق ترین کار فرهنگی تربیتی کاری است که مسجد محور باشد، خواستار توجه ویژه مسئولان و متولیان امر برای تقویت کانونهای فرهنگی هنری مساجد در استان شد.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و بیان داشت: شهدا نماد فضیلت جامعه اسلامی و مظهر استقامت، اخلاص و ایمان هستند.

حیات جامعه مرهون خون شهدا است

وی از شهدا به عنوان پیشتازان عرصه جهاد یاد کرد و گفت: شهدا در جایگاه رفیعی قرار دارند و در نزد پروردگار خود زنده بوده و روزی می خورند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه حیات جامعه مرهون خون شهدا است، تصریح کرد: برترین نیکی ها شهادت در راه خداست.
حجت الاسلام میرعمادی از ایثارگران و جانبازان به عنوان یادگاران شهدا یاد کرد و افزود: ایثارگران همواره یاد و خاطره شهدا را در دلها زنده می کنند.

ایشان با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: وصیت نامه شهدا را همواره باید بخوانیم و در راستای خواسته های آنها گام برداریم.

فعالیت رسانه های لرستان در زمینه انتخابات جای تقدیر دارد

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری باشکوه و دشمن شکن نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: این دوره از انتخابات مجلس به عنوان حادثه ای عظیم و ماندگار باید مدتها تحلیل و تفسیر شود.

حجت الاسلام میرعمادی با تقدیر از مشارکت حداکثری مردم در این دوره از انتخابات، عنوان کرد: مردم بار دیگر سنگ تمام گذاشتند و با تمام وجود به صحنه آمدند.

وی به بیانات اخیر رهبر فرزانه انقلاب در رابطه با مشارکت مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: ملت ایران بار دیگر سربلندی و عظمت خود را به رخ جهانیان کشیدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تقدیر از عوامل و دست اندرکاران انتخابات استان به ویژه استاندار لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: همچنین فعالیت رسانه ها و صدا و سیما در زمینه انتخابات جای تقدیر دارد.

نمایندگان منتخب در مسیر رفع مشکلات مردم قدم بردارند

حجت الاسلام میرعمادی از نمایندگان منتخب مردم خواست به دنبال حل مشکلات مردم و استان باشند و یادآور شد: شکر نعمت حضور مردم در صحنه این است که کاندیداهای منتخب در خدمت مردم بوده و از تمام ظرفیتها برای توسعه استان استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت استان نیازمند کار، کوشش، وحدت و همدلی است، ادامه داد: همه مسئولان و نمایندگان باید در مسیر رفع مشکلات مردم قدم بردارند.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به پیام ها و دستاوردهای انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حضور پرشکوه مردم دشمن را متزلزل و وادار به عقب نشینی کرد.

میرعمادی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انتخابات نشان داد که نظام مقدس جمهوری اسلامی از حمایت قوی مردم برخوردار است، افزود: مردم با حضور دشمن شکن خود علاوه بر اعلام وفاداری خود به انقلاب، تبلیغات فراوان دشمنان را بی اثر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: هر رایی که در انتخابات به صندوق ریخته شد پاسخ عملی به توطئه های دشمنان نظام و انقلاب بود.

آرشیو اخبار