آیت الله سید احمد میرعمادی یکشنبه ۲۲ فروردین در نشست با مدیرکل و مدیران شهرستانی کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان اقدامات این نهاد را در بحث خدمات رسانی به محرومین در ایام نوروز مناسب دانست و اظهار داشت: اقدامات خوبی که از سوی کمیته امداد لرستان در بحث توجه به فقرا و نیازمندان در ایام نوروز صورت گرفت و باعث حفظ آبروی این قشر شد قابل تقدیر است.

وی طی سخنانی به مناسبت حلول ماه رجب اشاره کرد و بیان داشت: خداوند ماه رجب را برای عبادت قرار داده است تا مومنان در این ماه دست نیاز خدا رو به سوی خالق خود دراز کرده و از او طلب رحمت و مغفرت کنند.

لزوم توانمندسازی مددجویان کمیته امداد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه ماه رجب را رجب الاصب (ماه ریزش رحمت الهی) نامیده اند، افزود: خزینه الهی مملو از رحمت اوست و ماه رجب فرصتی است که می توان از این رحمت الهی برای توشه بردن در آخرت بهره مند شد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه انفاق، احسان، صدقه و بخشش به نیازمندان باری است که ما بر دوش فقرا می گذاریم، عنوان کرد: ما به فقرا نیازمندیم و بار خود را بر دوش آن ها می گذاریم آنگاه در روز قیامت جواب احسان و نیکی خود را می گیریم چنانکه امام علی (ع) در حدیثی می فرماید: نیاز غنی به فقیر بیش از نیاز فقیر به غنی است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) از بدو تاسیس تا کنون با عزت خدمت کرده و عزت نیازمندان را نیز حفظ کرده است، تصریح کرد: امروز وظیفه اول ما این است که این نهاد را پاک و سالم نگه داشته و در خدمت، توجه و رسیدگی به نیازمندان کوتاهی نکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: اگر مقام معظم رهبری در حکم جدید خود برای انتخاب ریئس کمیته امداد مسئله تحول نیروی انسانی را مد نظر قرار داده است برای این بوده که این نهاد عزتمند باقی بماند.

آیت الله میرعمادی توانمندسازی مددجویان را یکی از خدمات اصلی کمیته امداد دانست و گفت: لازم است که بخش توانمندسازی در کمیته امداد برجسته شده و بیشتر خدمات معطوف به حوزه توانمندسازی مددجویان باشد لذا با برنامه ریزی درست می توان بخش عمده ای از مددجوبان کمیته امداد را توانمند کرد

ماموریت های کمیته امداد با سیاست های اقتصاد مقاومتی تطابق داده شود

وی بر لزوم نگاه همه جانبه در حوزه توانمندسازی در کمیته امداد تاکید کرد و افزود: به عنوان مثال اگر بناست برای افراد تحت پوشش کمیته امداد مسکن روستایی ساخته شود باید در کنار آن اقداماتی همچون ایجاد مرغداری، پرورش گوسفند و ... برای توانمند شدن مددجو را نیز لحاظ کرد یعنی مسکن وی با ایجاد اشتغال برای او همراه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه توانمند سازی مددجو تنها به معنای ارائه تسهیلات و دادن پول به مددجو نیست، ادامه داد: تسهیلاتی که در اختیار مددجویان قرار می گیرد باید بتواند شخص را توانمند کرده و زمینه ایجاد اشتغال پایدار آن ها را فراهم کند لذا برای ارائه تسهیلات باید به توانمندی های افراد توجه شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به این معنی است که با امکانات و منابعی که در دسترس است بتوانیم نیازهای خود را برطرف کنیم، عنوان کرد: مدیرکل کمیته امداد لرستان و مدیران شهرستانی این نهاد باید ماموریت های کمیته امداد را با سیاست های اقتصاد مقاومتی تطابق دهند و از آنجا که شعار امسال اقدام و عمل بوده در حوزه توامندسازی، ایجاد اشتغال، صرفه جویی، تقویت تولید و ... گام بردارند.

لزوم اقدام و عمل دولت در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی

وی با تاکید بر اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی دولت باید اقدام و عمل کند، تصریح کرد: برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از جایی شروع به کار کرد لذا دولت باید دستور دهد همه وظیفه دارند از تولیدات داخلی در همه بخش ها از جمله خوراک، پوشاک، بخش های دامی، کشاورزی و ... استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه باید رفاه، تجمل گرایی و اشرافی گری در جامعه کنار گذاشته شود، افزود: با استفاده از تولیدات داخلی کشور زمینه رشد صنعت فراهم می شود و این امر شدنی و قابل تحقق است.

آیت الله میرعمادی گفت: از مجموعه کمیته امداد استان انتظار می رود بحث اقدام و عمل را در سرلوحه برنامه های امسال خود قرار دهند زیرا اقدام و عمل برای حفظ استقلال کشور لازم است.

آرشیو اخبار